Dr House (2004-2012) serial TV

House M.D.

plakat - Dr House (2004)

opisy serialu

(15)
 • Doktor Gregory House (Hugh Laurie) ma kiepskie podejście do pacjentów. Najchętniej nie miałby go wcale - nie lubi rozmawiać z pacjentami i unika tego za wszelką cenę. Jest leniwy, brutalnie szczery, niegrzeczny i uzależniony od środków przeciwbólowych. Dr House jest równocześnie znakomitym, światowej klasy diagnostą. Jego niekonwencjonalne podejście, bezbłędny instynkt i potrzeba rozwiązywania najbardziej skomplikowanych zagadek medycznych sprawia, że skierowane do niego zostają przypadki, z którymi inni lekarze nie mogą sobie poradzić. Do pomocy Dr House dobrał sobie grupę młodych lekarzy: neurologa Erica Foremana (Omar Epps), immunologa Allison Cameron (Jennifer Morrison) i internistę Roberta Chase'a (Jesse Spencer), którym potrafi zlecić tak niekonwencjonalne zadania, jak nielegalne przeszukanie domu pacjenta.

 • Szpital Plinceton Plainsboro Teaching w New Jersey zatrudnia najlepszych specjalistów. Jednym z nich jest dr Gregory House. Znany jest ze swojego kontrowersyjnego charakteru i niekonwencjonalnego podejścia do leczenia pacjentów, których woli unikać. Trzej lekarze pracujący dla niego: Foreman, Cameron i Chase tworzą, mniej lub bardziej, zgrany zespół. Zadaniem czwórki jest leczyć te medyczne przypadki, z którymi nie poradzili sobie inni lekarze.

 • Codzienne perypetie Gregory'ego House'a - lekarza w szpitalu w New Jersey. Doktor stosuje wobec pacjentów niebanalne sposoby leczenia, które czasami doprowadzają do zdrowia, a niekiedy do śmierci. Przez to doktor nie jest lubiany przez kierowniczkę szpitala. Za każdym razem jednak potrafi skutecznie wybrnąć z niezręcznych sytuacji.

 • Ironiczny, złośliwy, szczery do bólu, lecz przede wszystkim genialny - taki właśnie jest dr Gregory House, diagnostyk ze szpitala Plinceton Plainsboro Teaching w New Jersey. Każdego dnia razem z zespołem lekarzy, tworzonym przez immunologa, neurologa oraz internistę, House stara się rozpoznać trudne do zdiagnozowania choroby. Jego niekonwencjonalne metody leczenia często szokują nawet przyjaciół, z którymi pracuje. Metody prób i błędów, czy też dokonywanie operacji bez zgody pacjenta to dla dr House'a jedne z wielu skutecznych sposobów na rozpoznanie choroby. Allison Cameron, Robert Chase oraz Eric Foreman, pod namową Gregory'ego House'a, nieraz muszą łamać zasady szpitala, aby móc uratować czyjeś życie.

 • Bohaterem, na którym skupia się fabuła jest Dr House. Lekarz w średnim wieku swoją intrygującą postawą wobec pacjentów, personelu szpitala, przyjaciół zaciekawia nas od pierwszych minut serialu. House leczy ludzi niekonwencjonalnymi metodami. Nie prosi nikogo o pozwolenie, działa na własną rękę, a do tego jest uzależniony od środków przeciwbólowych... Mimo wielu wad i trudnego charakteru House potrafi zjednać sobie wiele osób...

 • Serial opowiada o "kryminalnych zagadkach medycznych", gdzie złoczyńcą i przestępcą są choroby, a tropiącym je detektywem jest specjalista od diagnostyki, doktor Gregory House. Lekarz nie przebiera w środkach, nie udaje kulturalnego, miłego człowieka, nie bardzo nawet lubi rozmawiać z pacjentami, uchodzi za pozbawionego dobrych manier gbura. Dla niego najważniejsza jest walka z chorobą. Dzięki fantastycznemu wyczuciu w diagnozowaniu i niekonwencjonalnemu sposobowi myślenia, zdobywa uznanie tak wśród pacjentów, jak i w środowisku lekarzy.

 • Świat medycznych sekretów doktora House'a, najbardziej fascynującego bohatera seriali o lekarzach. Gregory House genialny lekarz, nie ma sobie równych  w diagnozowaniu objawów, nie wyjaśnionych wcześniej przez innych lekarzy. W wyniku błędnego zdiagnozowania zawału mięśnia czworogłowego uda, House chodzi o lasce. Z tego też powodu cierpi na przewlekły ból. By go złagodzić zażywa Vicodin, środek przeciwbólowy na bazie opium, od którego jest uzależniony choć się do tego nie przyznaje. Wspólnie ze swoim zespołem stawia czoła każdemu wyzwaniu i jest w stanie rozwiązać każdą zagadkę medyczną, przed którą skapitulowali jego koledzy po fachu.

 • Sezon 1:
  Zanurz się w świat medycznych sekretów doktora House'a, najbardziej fascynującego bohatera seriali o lekarzach. Hugh Laurie wciela się w postać doskonałego, ale zarazem sarkastycznego fachowca, doktora Gregory House'a, człowieka śmiałego ale i kompletnie pozbawionego manier typowych dla tego zawodu. Chociaż jego zachowania, kojarzone są raczej z postawami aspołecznymi, doktor House stawia czoła każdemu wyzwaniu i jest w stanie rozwiązać każdą zagadkę medyczną, przed którą skapitulowali jego koledzy po fachu. Wspólnie z rzutkim zespołem młodych współpracowników, uczyni wszystko, aby wygrać wyścig ze śmiercią i ocalić pacjenta.

 • Sezon 2:
  Zdobywca Złotego Globu® Hugh Laurie już po raz drugi wciela się w sardonicznego lekarza nazwiskiem Gregory House, w jednym z najpopularniejszych seriali amerykańskiej telewizji, nie bez zdania racji określanym przez widzów i krytyków, jako inteligentny i prowokacyjny dramat obyczajowy.W pięciodyskowej edycji specjalnej macie państwo okazję zapoznać się ze wszystkimi dwudziestoma czterema nowatorskimi odcinkami drugiego sezonu, i zobaczyć wiele materiałów dodatkowych, oraz gwiazd pierwszej wielkości, które towarzyszą oryginalnej obsadzie serii, takie jak: Sela Ward, Ron Livingston, LL Cool J i Cynthia Nixon.
  Zobaczcie na własne oczy, jak doktor House i jego zespół rozwiązują największe tajemnice medycyny na swój, czasami jakże śmieszny i oryginalny sposób.

 • Sezon 4:
  Przygotujcie się na nową porcję najbardziej zaskakujących, złożonych i szokujących tajemnic medycyny, jakie kiedykolwiek widzieliście na ekranach telewizorów. Czwarty sezon Dr House'a nareszcie trafia na DVD! Dołączycie w nim do genialnego, lecz jakże zgryźliwego doktora House'a (Hugh Laurie otrzymał za tę rolę już dwa Złote Globy), który nie zawaha się podjąć leczenia najtrudniejszych przypadków. W tle pojawią się zupełnie nowe postacie, które być może trafią na stałe do jego zespołu, w tym Kal Penn ("O dwóch takich co poszli w miasto"), Peter Jacobson ("Żona idealna"), i Olivia Wilde ("The Black Donnellys") – o ile przetrwają w szpitalnych realiach i sprostają wymaganiom znanego z sarkazmu i całkowitego braku manier szefa. Przygotujcie się na kolejna dawkę oryginalnego, uzdrawiającego widowiska.

 • Sezon 5:
  Nagrodzony Złotym Globem i nominowany do nagrody Emmy Hugh Laurie powraca jako niesamowity Dr House w piątym sezonie serialu, którego kolejne serie niezmiennie podbijają serca światowej publiczności i budzą entuzjazm krytyków filmowych. W szpitalnych realiach House po raz kolejny rzuci wyzwanie intrygującym zagadkom medycyny, a jego prywatne życie nie raz przeplatać się będzie z zawodowym profesjonalizmem. Niniejsze wydanie zawiera kompletny, 24-odcinkowy sezon piąty, który uświetniają gościnne występy gwiazd, takich jak zdobywca nagrody Emmy Zeljko Ivanek ("Układy"), Mos Def ("Włoska robota") i Carl Reiner ("Ocean's 13").

 • Sezon 6:
  Przygotuj się na mocną dawkę medycznych tajemnic zawartych w 21 ekscytujących epizodach szóstej serii przygód doktora House'a. Tym razem, u boku nagrodzonego Złotym Globem i nominowanego do Nagrody Emmy Hugh Lauriego, wystąpią gościnnie James Earl Jones ("Gwiezdne wojny"), Laura Prepon ("Różowe lata 70-te") i David Strathairn ("Ultimatum Bourne'a"). W szóstym sezonie serialu, dr Gregory House znajdzie się w wyjątkowo niewygodnym i nietypowym położeniu – z dala od szpitalnej izby przyjęć, próbując poukładać swoje życie i odzyskać utraconą licencję. W tym czasie jego podwładni będą musieli radzić sobie z reorganizacją zespołu, dylematami moralnymi i uporządkowaniem własnych relacji z Housem. A kiedy ten powróci, w Szpitalu Medycznym Princeton-Plainsboro już nic nie będzie takie jak dawniej.

 • Sezon 7:
  Jest sarkastyczny, niepoprawny, zgorzkniały i… jest w związku?
  W siódmej serii Hugh Laurie powraca w 23 epizodach przygód doktora House'a, w roli która zapewniła mu pięć nominacji do Nagrody Emmy oraz  dwa Złote Globy. Tym razem dr Gregory House, który słynie z rozwiązywania pozornie beznadziejnych przypadków znajdzie się nietypowej sytuacji, gdzie czekają na niego całkowicie nowe wyzwania. A wszystko to dzięki zdecydowanej poprawie stosunków z dr. Lisą Cuddy (Lisa Edelstein). W samym tym czasie zespół ze Szpitala Medycznego Princeton-Plainsboro (Omar Epps, Jesse Spencer, Peter Jacobson, Robert Sean Leonard, Amber Tamblyn i Olivia Wilde) przeciera szlaki podejmując się coraz bardziej zaskakujących przypadków, między innymi rozwiązując sprawę religijnego fanatyka, profesjonalnego torreadora oraz potencjalnie prostej ospy.

 • Sezon 3:
  Dr Gregory House (Laurie) to tradycyjnie najbardziej nieobliczalna osoba w całym szpitalu, ale jego geniusz stale zaskarbia mu ogromny szacunek wśród pozostałych pracowników. Nikt z jego zespołu nie potrafi dorównać mu w rozwiązywaniu największych i najtrudniejszych tajemnic medycyny. W tym prowokującym i wyzywającym sezonie House trafi na nowe nieprzewidywalne przypadki - od zabójczych bakterii, po mordercze sekrety. Pojawią się ostre konflikty z personelem, na szali spocznie też własne zdrowie doktora. Weźcie sobie do serca zalecenia lekarzy: trzeci sezon House'a to remedium na wszelkie dolegliwości!

 • Sezon 8:
  Dwukrotny zdobywca nagrody Złotego Globu®, Hugh Laurie powraca po raz ostatni jako ulubiony przez widzów mizantrop - dr Gregory House, w finałowym ósmym sezonie kultowej serii.

  Gdy dr House w niezwykły sposób wydostaje się z więzienia i powraca do szpitala klinicznego Princeton-Plainsboro, musi się odnaleźć w zadziwiającej dla niego hierarchii służbowej. Musi się również pogodzić  ze zmianami jakie zaszły w szeregach personelu na jego oddziale.

  House i jego nowy zespół podejmują się rozwikłania niecodziennych i zaskakujących przypadków medycznych z jakimi nigdy nie mieli do czynienia. Muszą oni sprostać wyzwaniu zarówno umysłowemu jak i uczuciowemu, podczas gdy fenomen serialu dobiega końca w ostatnich 22 chwytających za serce epizodach.