Reservoir Dogs

opisy filmu

(5)
  • Po nieudanym napadzie na sklep jubilerski kilku jego uczestników spotyka się w opuszczonym magazynie, by ustalić, kto zdradził policji ich plan. Wściekłe psy to nie znający się wzajemnie, najemni gangsterzy o "kolorowych" pseudonimach. Ich zleceniodawcami są Joe Cabot i jego syn Eddie. Prowadzone przez nich wewnętrzne śledztwo polega na rzucaniu wymyślnych przekleństw, wzajemnym oskarżaniu i torturowaniu porwanego policjanta.

  • Po nieudanym napadzie na sklep jubilerski czterech gangsterów spotyka się w opustoszałym podmiejskim magazynie. Biały (Harvey Keitel), Pomarańczowy (Tim Roth), Blondyn (Michael Madsen) i Różowy (Steve Buscemi) zdają sobie sprawę, że wśród nich jest zdrajca odpowiedzialny za wpadkę. Ich zleceniodawca, Joe Cabot (Lawrence Tierney), domaga się zdemaskowania policyjnego konfidenta, lecz wzajemne oskarżenia, wrogość i nieufność nie sprzyjają jego wykryciu. Narastająca atmosfera podejrzliwości będzie początkiem krwawej tragedii.

  • Każdy napad to z założenia dobry pomysł, tylko trzeba go dobrze rozegrać. Grupa kilku niezależnych od siebie gangsterów, bierze udział w takim napadzie. Łatwa forsa jednak nie jest taka łatwa, po nieudanej akcji obrabowania jubilera spotykają się w umówionym miejscu. Teraz każdy z nich jest psychopatą na swój sposób i każdy z nich mógł zdradzić plan policji. Kto jest winny wpadki?

  • Kinowy debiut Quentina Tarantino. Kilku zawodowych złodziei, na zlecenie wpływowego gangstera, Joe Cabota, organizuje napad na sklep jubilerski. Na pierwszy rzut oka bezbłędny plan nie jest jednak doskonały. Kilku z ekipy ginie, jeden jest ciężko ranny. Złodzieje podejrzewają, że wśród nich działa policyjna wtyka. Czekając w opuszczonym magazynie na zleceniodawcę, wzajemnie się obwiniają i podejrzewają...

  • Joe Cabot i jego syn, Nice Guy Eddie, opracowują plan kradzieży diamentów. Do skoku zatrudniają sześciu bandytów o pseudonimach: Biały, Pomarańczowy, Blondyn, Niebieski, Różowy i Brązowy. Niestety, na miejscu akcji nieoczekiwanie zjawia się policja. Przestępcom udaje się zbiec, lecz Pomarańczowy zostaje ranny. Bandyci spotykają się w opuszczonym magazynie, oczekują na Cabota i jego syna, chcąc dowiedzieć się, skąd policja wiedziała o planach skoku na jubilera. Gdy ich działania nie przynoszą rezultatu, zaczynają się nawzajem obwiniać za nieudaną akcję i w końcu dochodzi do katastrofy.

Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię