Film

1981 2 godz. 8 min.
7,6 130 070
ocen
7,6 10 1 130070
11 444
chce zobaczyć
{"rate":6.5,"count":2}
{"id":"1175","linkUrl":"/Znachor","alt":"Znachor","imgUrl":"https://ssl-gfx.filmweb.pl/po/11/75/1175/7020117.2.jpg"}
Historia znanego chirurga Wilczura, którego opuszcza ukochana żona. Zrozpaczony lekarz zaczyna pić i wdaje się w burdę, co skutkuje utratą pamięci.

Bohater filmu, profesor Wilczur, od którego odeszła żona z ukochaną córeczką, szuka zapomnienia w alkoholu. Ciężko raniony w głowę podczas bójki w podmiejskim szynku traci pamięć. Mija piętnaście lat. Policja zatrzymuje błąkającego się gdzieś na prowincji mężczyznę bez dokumentów, który nie zna swojego nazwiska. Aby uniknąć aresztowania, włóczęga kradnie z biurka urzędnika akt urodzenia niejakiego Antoniego Kosiby. Od tej chwili pod takim nazwiskiem wędruje po kraju.

na podstawie
studio
Studio Filmowe Zodiak
inne tytuły
Daniel Olbrychski i Piotr Garlicki byli kandydatami do roli hrabiego Leszka Czyńskiego.
Film kręcono w Bielsku Podlaskim (Polska).
Kulawe nogi Wasylka (Artur Barciś) tak naprawdę nie należały do grającego tę rolę aktora. Na plan został przywieziony człowiek i to jego chore kończyny zostały pokazane w filmie.
Europejskiej sławy kardiochirurg, profesor Rafał Wilczur (Jerzy Bińczycki), zostaje w dniu rocznicy ślubu porzucony przez żonę, która znika wraz z ich wspólną córeczką. ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 80%
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Ależ ta Dymna była piękna...

  yoanna1 ocenił(a) film na

  Kiedy w finałowej scenie wchodzi do sądu jest absolutnie doskonała. Jak zresztą cały film. Jeden z moich ulubionych.

 • 10/10 Dzień Wszystkich Świętych i "Znachor" w polskiej telewizji to już nieodłączny element polskiej tradycji związanej z 1 listopada.

  poland7 ocenił(a) film na 10 

  Jestem w gronie tych, którzy uważają "Znachora" za arcydzieło nie tylko polskiej kinematografii. I piszę o tym jako odbiorca krytycznie podchodzący do polskich produkcji, nie sposób jest ... więcej

 • Prawdziwy Klasyk

  kinoman77_filmweb ocenił(a) film na

  Nakręcony w iście Hollywoodzki'm stylu. Prawdziwy, wzruszający i niezwykle klimatyczny (melo)dramat. Dobre Kino.

 • Tradycja ;)

  KaczoR_4

  "Znachor" w Świeto Zmarłych to jak "Kevin sam w domu" w Boże Narodzenie :D

 • Dla mnie to genialny film, zawsze się wzruszam na scenie finałowej w sądzie...

  nerowing ocenił(a) film na

  To jest takie piękne. W znachorze są wszystkie wartości życia człowieka, które są najważniejsze. Taka prostota przekazu - a takie to piękne mimo że pokazane tak prosto. Gdzie takich filmów szukać teraz...:(

Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.