Postać

Padmé Amidala

{"id":"792","linkUrl":"/character/Padm%C3%A9+Amidala-792","alt":"Padmé Amidala","imgUrl":"https://fwcdn.pl/cpo/07/92/792/299.4.jpg"}

Padmé Amidala - królowa, senator planety Naboo, bohaterka filmów, seriali i gier z cyklu "Gwiezdne wojny". Po raz pierwszy na wielkim ekranie pojawiła się w filmie "Gwiezdne wojny: Część I - Mroczne widmo". Imię Padmé Amidala przybrała po koronacji na królową, miała wtedy 13 lat. Jej prawdziwe imię to Padmé Naberrie. W tajemnicy wzięła ślub z rycerzem Jedi - Anakinem Skywalkerem. Jest matką Luke'a Skywalkera i Lei Organa Solo. Odtwórczynią roli w filmie "Gwiezdne wojny: Część I - Mroczne widmo", "Gwiezdne wojny: Część II - Atak klonów", "Gwiezdne wojny: Część III - Zemsta Sithów" jest aktorka Natalie Portman. Obecna także w grze wideo "Lego Star Wars" z 2005 roku.

Więcej Mniej
świat Gwiezdne wojny twórca George Lucas data powstania 16 maja 1999
Gwiezdne Wojny: Wojny Klonów
Zwiastun nr 2 (sezon 7) 2:02
Disney Infinity 3.0
Zwiastun nr 1 - E3 2015 1:23
Gwiezdne Wojny: Wojny Klonów
Zwiastun nr 1 2:13
TOP
TOP Za co da się lubić trylogia prequeli "Gwiezdnych wojen"?
  • Test wiedzy

    Ile wiecie o "Gwiezdnych wojnach"?

    Wraz z marką Wilkinson Sword zapraszamy Was do udziału w quizie dotyczącym "Gwiezdnych wojen". Jak dobrze je znacie? Sprawdźcie sami.
  • Test wiedzy

    Gwiezdne Wojny

    Sprawdź, czy Moc jest z Tobą i rozwiąż quiz o "Gwiezdnych Wojnach".
Gwiezdne wojny jest zastrzeżonym znakiem towarowym i Padmé Amidala jest zastrzeżonym znakiem towarowym, wszelkie materiały pochodzą z materiałów promocyjnych filmów seriali i gier.