postać

Leia Organa

Źródło: Getty Images Autor: Sunset Boulevard
Leia Organa

Leia Organa - urodzona jako Leia Amidala Skywalker, senator, bohaterka filmów i gier z cyklu "Gwiezdne wojny". Córka Anakina Skywalkera (Dartha Vadera) i Padmé Amidali, siostra bliźniaczka Luke'a Skywalkera. Była wrażliwa na Moc. Pomagała w tworzeniu Sojuszu Rebelianów i została jego generałem. Z jej pomocą została zniszczona I i II Gwiazda Śmierci. Założyła Nową Republikę. Po raz pierwszy na wielkim ekranie pojawiła się w filmie "Gwiezdne wojny: Część IV - Nowa nadzieja". W postać wciela się Carrie Fisher i Ingvild Deila.

Urodziła się na Polis Massa. Matka zmarła po porodzie, a ojciec przeszedł na ciemną stronę Mocy. W związku z tym, Leia i jej brat byli chronieni i oddani do adopcji. Leia trafiła do królewskiej rodziny, otrzymała tytuł księżniczki i od dziecka przygotowywała się do bycia politykiem.

Będąc najmłodszą senator, stała się w posiadaniu planów Gwiazdy Śmierci. W konsekwencji została porwana i przetrzymywana przez Dartha Vadera. Mimo tortur z użyciem Mocy, księżniczka nie wyjawiła miejsca, w którym ukryła projekty. Z problemów uratował ją Luke Skywalker, Han Solo, Chewbacca, Obi-Wan Kenobi i droidy C-3PO, R2-D2. Walka w Rebelii i kolejne zdarzenia z życia Lei i Hana zbliżyły ich do siebie. Po powstaniu Nowej Republiki wzięli ślub. Mieli syna - Bena Solo, który szkolił się na rycerza Jedi u Luke'a Skywalkera. Jednak zafascynowany swoim dziadkiem przeszedł na ciemną stronę Mocy i przybrał imię Kylo Ren. W późniejszym czasie Leia założyła Ruch Oporu, aby pilnować zasad ustalonych w traktacie pokojowym z Imperium. Miała zaufanego pilota - Poe'go Damerona, zleciła mu m.in. odnalezienie swojego brata, który przebywał w odosobnieniu po utracie swoich padawanów. Jej moc pozwoliła na wyczucie śmierci Hana. Była pewna, że zrobił to ich syn.

W filmach z lat 1977-2017 odtwórczynią roli jest Carrie Fisher. Wyjątkiem jest produkcja z 2016 roku "Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie". Tutaj w bohaterkę wciela się Ingvild Deila. Księżniczka Leia obecna jest także w grze wideo "LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy". Głosu użycza jej tam Carrie Fisher.

Więcej Mniej
świat Gwiezdne wojny Twórca George Lucas data powstania 25 maja 1977 znana też jako Księżniczka Leia / Generał Leia Organa
Obi-Wan Kenobi
Zwiastun nr 1
LEGO Gwiezdne wojny: Wakacje
Zwiastun nr 1
LEGO Gwiezdne wojny: Przerażające historie
Zwiastun nr 1
TOP
TOP Najlepsze filmy sci-fi ostatnich 10 lat
Leia Organa jest zastrzeżonym znakiem towarowym i Gwiezdne wojny jest zastrzeżonym znakiem towarowym, wszelkie materiały pochodzą z materiałów promocyjnych filmów seriali i gier.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones