PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=810625}

22 lipca

22 July
6,5 21 222
oceny
6,5 10 1 21222
5,9 24
oceny krytyków
22 lipca
powrót do forum filmu 22 lipca

Sam film jest nawet ok, choć momentami bezemocjonalna gra aktorów (np. grających rodziców) może drażnić.

Mimo wszystko bardzo ciężko mi się go oglądało.Nie da się chyba ze spokojem patrzeć na to, jak łagodnie został potraktowany potwór, który zamordował ponad 70 osób. To norweskie liberalne i humanitarne do bólu podejście mnie przeraża.

Ten człowiek bardzo mocno zasłużył sobie na karę dożywocia w brudzie, smrodzie i ze współwięźniami, którzy codziennie karaliby go za jego zbrodnię i to otrzymałby np. w polskim więzieniu. W zamian za to żyje sobie na wysokim poziomie, ze wszelkimi wygodami a za niedługi czas, może zostanie uznany za niezagrażającego społeczeństwu i znów będzie mógł chodzić po ulicach. To prawo jest skandaliczne. Żadna skrajność nie jest dobra.

Niby w filmie pokazano, że przegrał...Dlaczego? Facet ma telewizor, konsolę, dostaje kieszonkowe, piszą do niego ludzie, którzy mu gratulują i kobity, które wyznają mu miłość. Dostał odszkodowanie od rządu za "złe traktowanie" w więzieniu. Jak dla mnie on właśnie wygrał, zło wygrało. Został skazany a mimo wszystko to on dyktuje warunki i dalej manipuluje ludźmi.

Helterskelter89

To, że mieszka jak w niezłym hotelu i, że domagał się odszkodowania to wiem, ale, że je dostał ? Tego nie wiedziałem. Jeśli tak, to ja nie wiem, co z tą Norwegią. Przeraził mnie też obrońca, który podawał mu rękę na przywitanie. Gdyby w Norwegii była taka przestępczość jak w Kolumbii, to ten kraj przestałby istnieć z takim prawem. Nie wiem jak zrobią to, by nie wyszedł po śmiesznej karze za taką masakrę, ale powinni wiedzieć, że jak wyjdzie to zabije jeszcze więcej ludzi.

Carlito78

Z Norwegia wszystko ok. Co z tego ze ma konsole? Zamyslem jest to, aby byl przez reszte zycia odciety od cywilizacji. To, ze korzysta z praw takich jakie przysluguja kazdemu, nikogo nie powinno dziwic. Nie ma w Norwegii brudnych i smierdzacych wiezien, co normalnie jest zaleta, bo w tym kraju jest najwyzszy procent przestepcow ktory zostaja zresocjalizowani, ale oni debilami nie sa. Dobrze wiedza, ze takiego Breivika nie da sie zresocjalizowac, dlatego nalezy go trzymac w zamknieciu.

ocenił(a) film na 6
bamse76

no może masz racje ale zasługuje na to żeby siedzieć w najgorszym syfie w celi z robakami i szczurami

marcin_lendzion

Najwyraźniej nie pasujesz do takiej Norwegii. Brevik też nie pasował i dlatego wypowiedział jej wojnę.

ocenił(a) film na 5
bamse76

Nie wiemy tego, czy za kilka lat jednak nie stwierdzą, że się zresocjalizował. Przecież już na etapie procesu mało brakowało żeby go uznali za psychicznie chorego i w ogóle mógł nie trafić do więzienia... Czy odcięcie od cywilizacji to dla niego taka straszna kara, ? Przecież to psychopata. On i tak nie potrafiłby normalnie funkcjonować w społeczeństwie. Zresztą on był przygotowany na to, że go złapią i trafi do więzienia. Wcale się tego nie obawiał, co więcej jest doskonale obeznany w prawie i wykorzystuje to przeciwko władzy roszcząc sobie prawa do wygód.

Ja z jednej strony rozumiem Norwegów. Historia pokazuje nam, że zwalczanie przemocy przemocą, to błędne koło i finalnie zaspokaja tylko naszą potrzebę zemsty. Na dłuższą metę nie sprawia, że na świecie jest mniej przestępstw. Ale jaka waszym zdaniem jest sprawiedliwa kara dla kogoś takiego.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 5
filozof71

"Rozumuję po lewacku". Spoko, to już wiem z czym tu mam do czynienia. Za wszelką dyskusję podziękuję.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 6
filozof71

Bo to typowe dla lewackiego myślenia - zaprzeczanie samemu sobie, czyli jakby to rzekł Krzysztof Karoń - samozaoranie.

ocenił(a) film na 5
Helterskelter89

Dlaczego bierzesz tylko aspekt resocjalizacji. Kara ma mieć także walory odstraszający aby człowiek wiedział, że czegoś nie wolno. W systemie lewicowym to ja mogę zgwałcić Twoją siostrę, poderżnąć jej gardło, wykazać skruchę i ciężki stan emocjonalny, dostać 25 lat, wyjść po 7 jako zresocjalizowany i mieć nowe życie. To był tylko przykład.

filozof71


Varg Vikernes wyszedł po 16 latach.

Helterskelter89

Sprawiedliwe byłoby wymierzenie ekwiwalentnej kary jemu samemu, ale że człowiek nie może umrzeć wielokrotnie (tu mi się przypomina wątek z Black Mirror - White Bear) to podatnicy płacą za utrzymanie takiego ścierwa aż do końca jego dni...

bamse76

I co najważniejsze, po jednym takim ataku Norwegowie wzięli się za siebie, przyznali do porażki, zmienili mnóstwo procedur, wyciągnęli wnioski na przyszłość, a w takim USA ciągle słychać o strzelaninie z udziałem jakiegoś białego pomyleńca i nikt nic z tym nie robi.

elfka77

Co ma do tego kolor skóry rasistko? Jeffrey James Weise, Seung-Hui Cho, Latina Williams czy Dekitta Holmes, Omar Mateen, Tashfeen Malik i Syed Rizwan Farook, Muhammad Youssef Abdulazeez. Kolejna Sinead, czy jak?

Jozef_S

Dorzucam jeszcze Stephena Paddocka, który nienawidził Trumpa i miał dziewczynę Filipinkę.

elfka77

W USA to są głównie strzelaniny z udziałem czarnych pomyleńców i nikt nic z tym nie robi.

Witcher

No właśnie nie.

elfka77

https://trybun.org.pl/2016/08/30/strzelaniny-w-usa-profil-rasowy-sprawcow/

"zamachowcy o białym kolorze skóry odpowiadają bezpośrednio za jakieś 30 (~8 proc.) masowych mordów z użyciem broni palnej. Resztę (~92 proc.) dopełniają czarni furiaci oraz latynoskie gangi, powszechnie znane ze swojego zamiłowania do drive-by-shootings."

bamse76

Ale głupoty wypisujesz. Ciekawd jakby gosciu zabil Ci rodzine i sobie siedzial jak w hotelu do konca zycia to czy bys tez takie debilizmy wypisywala. Żenada i tyle.

ocenił(a) film na 5
Carlito78

Widzisz ciemniaku. O tym, że mu rękę podawał dowiedziałeś się z pośledniego filmu. Popatrz na YT na realcje z procesów to zobaczysz ile osób mu rękę podawało.

ocenił(a) film na 5
Helterskelter89

Brak dojrzałości emocjonalnej. Oceniasz film a nie wydarzenia, na podstawie których powstał. Poczytaj o Kongu belgijskim, o konwiście. Mniej przerażające bo odlgłe. Teraz to jest bandyta, wtedy robiły to elity.

ocenił(a) film na 5
Helterskelter89

Breivik obnażył słabość lewicowego systemu Norwegii. Nic nie wiedzieli, nie meli helikopterów i trzódkę przyszłej elity narodu pilnował jeden ochroniarz. Wskazówka : młodzież wysyłać na obozy sportowe a nie polityczne. Czy Ci ludzie cokolwiek rozumieli hodowani przez prominentnych rodziców?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 5
MakoR

Ja myślę, że ta młodzież nie była tego świadoma.

ocenił(a) film na 2
filozof71

nieswiadomosc nie zwalnia z odpowiedzialnosci.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Helterskelter89

Potwor, smiec, psychopata... a na innych forach "bohater, meczennik". Zastanawiam sie ilu Polakow wyslalo mu list pochwalny, gratulujac mu morderstwa na masowa skale. Im dalej od wojny tym Hitler ma wiecej zwolennikow. Breivik juz ma swoje funcluby. Dla tego czlowieka odpowiednia kara jest smierc. Przede wszystkim - smierc medialna. Zero filmow, ksiazek, dokumentow, materialow, zero wzmianek. Kazdy material o nim przedstawiajacy go nawet jako najwiekszego potwora jest gloryfikacja dla innych, jemu podobnych. W zaleznosci co kim kieruje.
Podejrzewam, ze w takim panswie jak Polska wielu wyslalo mu pocztowke - nie dlatego, ze byl terrorysta W ich mniemaniu walczyl w slusznej sprawie.
Natomiast Norwegia dala mu w wiezieniu to czego nie mogl dostac za zycia. Tylko patrzec - kolejnych Breivikow bedzie przybywac - nie tylko zacheconych luksusowymi karami ale zacheconych polityka rzadu panstw zachodnich.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
MakoR

No przeciez mowie. Dla jednych terrorysta dla drugich bohater... brak slow.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
MakoR

Ja nie wiem czy ty zdajesz sobie sprawe z tego co piszesz. Pewnie masz osiemnascie lat i nie ogarniasz absurdu. Czy ty wiesz, ze ja lub jakikolwiek inny uzytkownik filmwebu mozemy zadzwonic na policje i wskazac twoj post jako popierajacy terroryzm i nawolujacy do mordowania niewinnych ludzi? Wiesz ile mozesz miec przez to problemow, nawet w ultraprawicowym kraju?
To co zdazyles juz napisac podchodzi pod paragraf.
Dla ciebie Breivik moze byc bohaterem, nie neguje. Inni czcza Hitlera i chodza sobie spokojnie. Co kto lubi. Ale pewne "poglady" zatrzymaj dla siebie - i mowie to bez zlosliwosci. Bo pewnego dnia mozesz sie obudzic w lewackim kraju.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
MakoR

Produkuj się ile wlezie. Nie jestem ani z prawicy ani z lewicy i nie popieram żadnego mordowania. Ale ty możesz dołączyć do Breivika jeśli jesteś jego fanem i skonczyć w pace. Udzielaj się więcej, a szybciej tam trafisz. Pisz też więcej wyzwisk, bo coś słabo dajesz na razie. Jeśli dzieciaki na obozie są zbrodniarzami a nie facet który je wybija, no to o czym można z tobą dyskutować w ogóle ? Hilter i Stalin też byli opętani tymi samymi ideami co twój norweski idol a tak potępiasz komunizm. Ale za to blisko masz do faszyzmu.Bardzo dobrze że AK zabijała komunistów, szkoda tylko, że po wojnie niektórzy Wyklęci mordowali też zwyczajnych ludzi. Dlaczego nie zabijasz jak Breivik ? Czego się boisz ? Ty mówisz o lewicowym praniu mózgów ? A kto wyprał twój ? Spójrz w lustro i zastanów się kim jesteś. Potępiam zabijanie zarówno przez NATO jak i Islamistów. Mordercy są wszędzie.Naloty rosyjskie też wielu cywilów w Syrii zabiły. Pluj jadem i kwicz, morderców i terrorystów nigdy na świecie więcej nie bedzie niż ludzi normalnych.

Carlito78

Jeszcze jedno. Porównanie Breivika do ROAK. Ciekawe, zwłaszcza, że twój norweski idol był fanem Hitlera, co pokazał gestem w sądzie. Martwisz się o ludzi w Syrii ( w większości zabitych przez rząd i Putina) ale zabicie 60 milionów ludzi, w tym wielu Polaków w wyniku działań Hitlera to już jest ok.

ocenił(a) film na 6
Carlito78

Przecież Breivik wyciągał zaciśniętą dłoń, a nie heilował typowo jak naziści. Plus była to oczywista prowokacja, żeby jeszcze bardziej ludzi szokować i nic innego. Nie doszukiwałabym się tutaj poparcia dla Hitlera. Breivik sprzeciwiał się islamizacji Europy (i słusznie, szkoda tylko że takimi metodami), Hitler do muzułmanów nic nie miał, przeciwnie - wiele z nich było jego sojusznikami. Breivik musiałby byc idiotą, żeby jednocześnie popierać Hitlera, a tak otwarcie sprzeciwiać się islamowi w Europie - a kim jak kim, ale idiotą nie był. Wykorzystał po prostu niewiedzę i ignorancję ludzi, którzy w taki sposób połączyli fakty, w jaki każe im je łączyć medialna propaganda.

I żeby była jasność - Breivika nie popieram, uważam, że strzelanie do dzieciaków (którzy przecież byli w takim wieku, że przejmowali często poglądy rodziców; wiele z nich mogło później pójść inną drogą) nigdy nie może być w jakikolwiek sposób wytłumaczone. Breivik to morderca i zbrodniarz i dla mnie sprawa zamknięta. Tak, był inteligentny i ostatecznie ośmieszył cały norweski system prawny (dlatego film uważam za średni, bo tego już np. nie pokazał), ale dopóki możemy rozmawiać - rozmawiajmy, a nie strzelajmy.
A co do medialnej propagandy, to niestety i lewa i prawa strona nie są tu bez winy. Bardzo ciężko jest wyszukać jakiś obiektywny, w miarę rzetelny i prawdomówny artykuł. Kiedyś dziennikarz MUSIAŁ być obiektywny. Dziś to nie jest w cenie, dzisiaj liczy się tylko ilość wyświetleń i pozyskiwanie ogłupionych zwolenników. Dziś światem mediów rządzi fejk. Korzystają z tego dziennikarze zdecydowanej większość gazet, czasopism, stacji telewizyjnych i postali internetowych w Polsce i na świecie. A ludzie łykają te fejki jak pelikany.

ocenił(a) film na 5
Monaco_filmweb

No nie wiem, nie wiem.

http://bi.gazeta.pl/im/69/da/12/z19768425IER,Breivik-prezentowal-w-sadzie-niezby t-przychylna-po.jpg

Monaco_filmweb

http://norwaytoday.info/news/french-extremists-inspired-breivik/

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
MakoR

Jestes smieszny. Jesli po swoim pierwszym poscie pochwalajacym terroryzm i masowe morderstwa wciaz chodzisz wolno to koszmarnie to swiadczy o Polsce.
Nie pozostaje mi nic innego tylko zyczyc: i nawzajem.

ocenił(a) film na 2
cumartesi

w polsce zabronione jest propagowanie komunizmu. powiedz mi to w twarz to chetnie cie aresztuje

MakoR

Nie propaguje komunizmu, terroryzmu, , faszyzmu, stalinizmu, masowych morderstw i innych ideologii, ktore stoja za zbrodniami przeciwko ludziom. Wydaje mi sie, ze zycie ludzkie, szczegolnie dzieci, jest wartoscia nadrzedna.

Natomiast ty cieszysz sie z tego, ze dzieci zostaly powystrzelane jak kaczki. Brak mi slow. Moze policja je znajdzie.

ocenił(a) film na 5
cumartesi

Jak trzeba być głupim i perfidnym, żeby straszyć kogoś policją w internecie :) Nie wiem co ten człowiek pisał bo wszystkie jego komentarze zostały zablokowane (zapewne przez twój uprzejmy "donos"). Brednie typu "ultraprawicowy kraj" i wypłakiwanie się w co drugim komentarzu na tą 'straszną' Polskę gdzie za każdym rogiem czeka jakiś świr z naostrzoną siekierą dybiący na życie biednych uchodźców i wszystkich o ciemniejszej karnacji skóry jest po prostu twoim mokrym snem z którego nie umiesz się wybudzić.

Można podawać statystyki o gwałtach, rozbojach, molestowaniu, walce gangów arabskich na ulicach Berlina, paleniu flag Izraela itp. ale zawsze w internecie znajdzie się jakiś lewicowy płaczek wypisujący brednie o tym, że to Polska jest faszystowska i antysemicka.

Dzida_86

Jakim trzeba byc glupim aby popierac terroryzm i nawolywac do niego (!) w internecie. Powyzej zablokowane wpisy tego pana mowily o tym, ze powinnismy mordowac imigrantow i lewakow.
Tak po prostu - mordowac za inny kolor skory czy pochodzenie. Ale to ja jestem perfidna.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Henryk_Kowalski

Szkoda słów. Więc napiszę tylko: wzajemnie. To czego mi życzysz ja życzę i tobie.

ocenił(a) film na 6
cumartesi

Przepraszam, od kiedy Polska jest ultraprawicowym krajem? Polsce nawet do prawicy daleko. Owszem, jest pod tym względem lepiej niż na zachodzie Europy, ale już widać, że PiS łamie się w wielu istotnych kwestiach. To, że ktoś trochę pokrzyczy o Kościele i patriotyzmie, kiedy za tymi słowami nie idą konkretne, zgodne z prawem czyny (żeby ktoś mi tutaj nie zarzucił, że popieram Breivika) to to jest tylko puste gadanie. A ekonomicznie PiS to już typowa lewica.

cumartesi

Czyżbyś należała do PO? Lubisz donosić?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones