PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=810625}

22 lipca

22 July
6,5 21 222
oceny
6,5 10 1 21222
5,9 23
oceny krytyków
22 lipca
powrót do forum filmu 22 lipca

Sam film jest nawet ok, choć momentami bezemocjonalna gra aktorów (np. grających rodziców) może drażnić.

Mimo wszystko bardzo ciężko mi się go oglądało.Nie da się chyba ze spokojem patrzeć na to, jak łagodnie został potraktowany potwór, który zamordował ponad 70 osób. To norweskie liberalne i humanitarne do bólu podejście mnie przeraża.

Ten człowiek bardzo mocno zasłużył sobie na karę dożywocia w brudzie, smrodzie i ze współwięźniami, którzy codziennie karaliby go za jego zbrodnię i to otrzymałby np. w polskim więzieniu. W zamian za to żyje sobie na wysokim poziomie, ze wszelkimi wygodami a za niedługi czas, może zostanie uznany za niezagrażającego społeczeństwu i znów będzie mógł chodzić po ulicach. To prawo jest skandaliczne. Żadna skrajność nie jest dobra.

Niby w filmie pokazano, że przegrał...Dlaczego? Facet ma telewizor, konsolę, dostaje kieszonkowe, piszą do niego ludzie, którzy mu gratulują i kobity, które wyznają mu miłość. Dostał odszkodowanie od rządu za "złe traktowanie" w więzieniu. Jak dla mnie on właśnie wygrał, zło wygrało. Został skazany a mimo wszystko to on dyktuje warunki i dalej manipuluje ludźmi.

cumartesi

Polaczki mają słabą pamięć historyczną i często zapominają, że ich przodkowie żyli na tych terenach przed tym jak chrześcijaństwo podbiło Europę, włącznie z Polską... No niestety tak się dzieje, gdy naród nie potrafi myśleć i wybierać samodzielnie, tylko musi dostać "pakiecik" ideologiczny.

ocenił(a) film na 3
Helterskelter89

John Wilkes Booth, morderca prezydenta USA, Abrahama Lincolna. Z naszego podwórka - Niewiadomski mordujący Narutowicza. Ich tez nazwiesz potworami? Mordy polityczne się zdarzają. Breivik nie zabijał ludzi przypadkowych, a przedstawiciel określonej, wrogiej sobie, jak określił, opcji politycznej. Nie zabijał z szczególnym okrucieństwem, niczym Hannibal Lecter. Oslo, tło wydarzeń, jest miastem o największym odsetku emigrantów na całym świecie, film bardzo słaby, w zasadzie o niczym.

ocenił(a) film na 2
ffox87

Najlepsze jest ze lewactwo nie widzi absolutnie nic zlego w mordowaniu przez ich demokratycznie wybrane rzady syryjczykow, irakijczykow, afganczykow, jemenczykow, rusinow/rosjan w ich nielegalnych inwazjach zbrodniczych ale juz jak ktos z terroryzowanych obroni sie zabijajac czlonkow zbrodniczych rezimow to juz wielkie halo. Gdzie jest oburzenie gdy norweski rzad (cel ataku Breivika) morduje tysiace dzeici na bliskim wschodzie i atakuje bezprawnie pol swiata?

ocenił(a) film na 7
MakoR

O czym TY mowisz, jak Norwegia morduje dzieci?

ocenił(a) film na 2
kalambury1008

nielegalne inwazje na bliskim wschodzie (np Irak, afganistan, Syria) gdzie z reszta zbrodniczej koalicji dokonuja zbrodni wojennych m.in. mordujac tysiace dzieci

MakoR

Zbrodnicze dzieciaki z Utoyi nikogo już nie zamordują. Breivik przecież ich zlikwidował. Może podaj jakieś dowody na to, że Norwegowie mordują dzieci. A mają prawo popierać koalicję antyterrorystyczną a nie być po stronie rządów które naprawdę mordują swoich obywateli za pomocą Rosji, która znudziła się już mordowaniem na Ukrainie,Gruzji czy Czeczenii oraz dziennikarzy z własnego kraju. W Afganistanie to raczej więcej cywilów zgineło od bomb przyczepionych do samobojców niż od bomb amerykańskich. Nie podoba mi się bombardowanie cywilów, ale jest różnica między przypadkiem a specjalnym zabijaniem.

ocenił(a) film na 2
Carlito78

to juz wyzszy poziom uposledzenia zeby zaprzecac ze czlonkowie amerykanskiej zbrodniczej koalicji dokonywali zbrodni wojennych w syrii, iraku, afganistanie. ps co do ukrainy to powinnismy dziekowac Rosji ze powstrzymala nazistowskich banderwoskich zbrodanirzy terrorystow. baa, powinnismy pomoc rosji w walce z nazizmem i przywrocic legalne wladze ukrainy

Carlito78

Czy Norwegowie morduja dzieci? no tak z innej strony, no tak: legalna aborcja do 12 tyg, eugenika na ciazy blizniaczej- mozliwosc zabicia jednego z dzieci

ocenił(a) film na 5
Helterskelter89

Niebywałe...Nie wiem, naprawdę jakim systemem wartości kierują się w życiu niektóre osoby, które wypowiadają się pod tym tematem. Uważam Breivika za potwora bo nie widzę innego określenia na osobę, która polowała na ludzi jak na kaczki, która podłożyła bombę, nie mając większego wpływy na to, kogo ta bomba może zabić. Na koniec, która nie czuła i nie czuje absolutnie żadnych wyrzutów sumienia z powodu swojego czynu. Bronienie go na forum na filmwebie? Spoko, brawo za "odwagę". Polecam wyjście do ludzi i głoszenie swoich racji głośno i wyraźnie, patrząc w oczy rozmówcom.

ocenił(a) film na 3
Helterskelter89

Jesteś po prostu debilem, któremu TV pierze mózg każdego dnia. Masakra na uniwersytecie w amerykańskim Kencie, tam też strzelali , jak do kaczek, ale tym razem policjanci do studentów, ignorancie przez wielki I.

ffox87

Pomijając to o czym film jest, i co z tego wynika, to ja uważam, że film jest dobrze zrobiony. Nie jak hoolywodzka produkcja, ale typowy, dobry skandynawski film. Nie wiem skąd aż takie złe opinie. Aktorstwo też dobre. Szczególnie postać Breivika i chłopaka, który przeżył.

ocenił(a) film na 5
ffox87

Jeśli chciałeś/łaś mnie obrazić, to przykro mi, ale nie pykło. Nie może mnie obrazić ktoś taki jak Ty, szczególnie anonimowo w sieci :) Śledzę wydarzenia na świecie i możliwe, że nie wiem wszystkiego. Z pewnością nie jestem tak wyedukowana przez wielkie W jak Ty, kolego/koleżanko ;) Zastanawiam się w tym temacie nad czynem Breivika a nie moralnością całego świata.Tak czy owak gratuluję "odwagi", pokory i wielkiej inteligencji.

ocenił(a) film na 3
Helterskelter89

Tutaj jest wymagana wiedza na poziomie szkoły podstawowej, np. przewrót majowy, dziadek Piłsudski doszedł do władzy na trupach, to samo ,niedawno, odbyło się na tzw. majdanie ukraińskim. Jesteś biednym, ciemnym dzieciakiem, nawet nie ma do nikogo, o to pretensji.

ocenił(a) film na 5
ffox87

Auć :p

Helterskelter89

to by bylo tak jak powiedziala na filmie jego matka, „ nie myslisz ze on mial jednak troche racji, ten kraj sie zmienil”

ocenił(a) film na 6
Helterskelter89

Niby racja, ale sam film tego nie pokazuje. Sugeruje, że zeznania Viljara mocno dotknęły Breivika, kiedy w rzeczywistości on się cały czas uśmiechał i doskonale wiedział, co mu grozi i co chce tym osiągnąć. Sugeruje, że spędzi resztę życia w jakiejś niemalże "izolatce", kiedy standard jego życia jest znacznie wyższy niż wielu ludzi w Polsce. I o to, wydaje mi się, chodziło Breivikowi. Ośmieszył liberalne prawo norweskie całkowicie - policja musi spędzać niemal każdą jego zachciankę. PlayStation? Ależ proszę bardzo! Breivik to niewątpliwie geniusz - potwór, ale genialny. Nie, nie podziwiam go, nie jest on dla mnie żadnym autorytetem ani nie wysłałam mu pocztówki, jak tu ktoś wyżej sugerował. Ale to facet niesamowicie inteligentny. Gdyby norweskie prawo byłoby odrobinę mądrzejsze, Breivik za taką zbrodnię wylądowałby w więzieniu.

Też jestem przeciwna islamizacji Europy (na jeden atak Breivika ile mieliśmy muzułmańskich, od kiedy zaczął się zalew muzułmanów? No właśnie), ale nigdy nie będę popierała przemocy wobec innych - nawet jeśli ich poglądy są skrajnie naiwne. Trzeba dalej mówić o problemie napływu niebezpiecznych imigrantów do Europy, ale na pewno nie takimi czynami, jakich dopuścił się Breivik - bo jak wiemy napędza to tylko lewicę: "Nie tylko muzułmanie dokonują zamachów! Breivik!" i tego jednego Breivika wyciągają przy każdej możliwej dyskusji od 2011 roku.

Monaco_filmweb

Breivik kierował się swoimi poglądami, wiedział, że będzie miał poparcie, bo niestety wielu fanów tacy osobnicy mają. ale przeliczył się z efektem.A może efekt go nie obchodził, ważne było zabijanie. Poparcie innych zbrodniarzy nie wystarczy. Jako inteligent mógł wybrać inne sposoby rozwiązywania tego co mu nie pasuje, ale wybrał zbrodnię i zrównał się z islamistami. Zabił konkretną grupę osób na wyspie, ale bomba w mieście zabiła raczej i raniła przypadkowe osoby. Tak, prawo norweskie ośmieszył. Wcześniej nie było takich przypadków, a prawo opierało się na resocjalizacji.A tu kłopot- facet nie nadaje się do resocjalizacji, a kary są za niskie.

ocenił(a) film na 1
Monaco_filmweb

ludzie o czym wy piszecie , wystarczy spojrzeć na satatystyki zamachów żeby domyślić się że nie było żadnych zamachów miłośników kóz i nastolatek, to wszystko fałszywe flagi jak 9.11 jak lusitania jak zatoka tonkijska. ten norweg to se sam zaplanował to go i złapali i zrobilli pokazówke. to jedyny sadzony za terroryzm w 1 swiecie w 21wieku . reszta sie samozabijał abo utylizowali, żeby nie było propblemów z procesami . myślenie nie boli. SŁAWA!

Helterskelter89

to nie bezemocjonalna gra aktorów!!! Aktorzy grają bardzo dobrze, Norwedzy właśnie tak wyglądają i tak sie zachowują, wiem bo mieszkam tutaj 8 lat

Helterskelter89

Zabić bandziora mogli ludzie z wyspy Utøya. To, co potem jest nieistotne.

ocenił(a) film na 9
Beel

Te dzieci były przerażone, daje głowę że myślały o tym by się bronić ale hamował je aby jeden fakt: strach i niewiedza z iloma przestępcami na wyspie mają do czynienia.

americana

Jakie dzieci? Na wyspie była młodzieżówka partyjna a to nie dzieci. To cwaniaczki chcący rządzić krajem. Ale to cwaniaczki i do rządzenia się nie nadają. Na pytanie: kto jest większym szkodnikiem - drobny cwaniaczek czy bandyta - nie znam jednoznacznej odpowiedzi. Cwaniaczków było na wyspie kilkuset. Gdyby nie byli cwaniaczkami, poradzili by sobie z plutonem bandytów - kamieniem w głowę i bandzior nie żyje.

użytkownik usunięty
Beel

Siema. Chciałem ci tylko przekazać, że jesteś głupią gnidą.

Ale kiedyś będę dorosłą wszą. Pewno głupią, ale wystarczy mi racjonalności, aby nie pasożytować na Paulu Greengrassie. Być może będę „Schrodinger louse” a może nawet awansuję do „Dirac louse” i wtedy marny Twój los.

americana

Jakiś patafian zaczepił mnie przy okazji mojej odpowiedzi na Twoje twierdzenie o przerażonych dzieciach. Znalazłem informację, że średnia wieku trafionych przez Breivika to 20 lat. Przeciętna wieku żołnierza w każdej dobrej armii. Dobre armie chcą i potrafią bronić swoich kolegów. Przerażone dwudziestolatki tego nie potrafią i to jest ich wada.

Beel

Ja rozumiem, że masz taki system wartości jaki masz (cholera wie skąd), ale to naprawdę nie powód żeby się tym chwalić na forum...

Scrach

Nazwanie kogoś patafianem nie wynika z systemu wartości. Szperanie w ogólnodostępnych danych też. Nawet Dirac louse nie pochodzi z poglądu na wysysanie krwi.
Greengrass to jest ktoś. Niech nadal robi filmy. Bo ze wszystkiego jest w stanie zrobić rzetelne kino. Greengrass jeszcze będzie istniał po Utøyi. Jego bohaterowie już nie i to niezależnie od tego, że są dla mnie nieważni. Ale szukaj nagrobków z napisem byłem na wyspie Utøya i ocalałem. Ja obstawiam, że nie znajdziesz.

Helterskelter89

Czy wiesz, że na Helter Skelter powoływał się Charles Manson?

ocenił(a) film na 5
Jozef_S

Czy wiesz, że Helter Skelter, to tytuł piosenki Beatlesów a Charles Manson był psychopatą:)?

Helterskelter89

Dałeś się nabrać reżyserowi, może on sam też dał się nabrać na ckliwość. Greengrassowi to wybaczam, Tobie też.
Potwór grasował wśród ludzi mających ambicję rządzić Norwegią. Nikt mu się nie przeciwstawił, nie poszedł na wojnę w obronie partii, co pokazuje, że ta ambicja była nieuzasadniona. Przegrała cała Norwegia, zarówno potwór jak i ludzie z przesadną ambicją. Greengrass wróci do formy, Tobie życzę jak najlepiej.

ocenił(a) film na 9
Helterskelter89

Dla mnie film został zobrazowany prawidłowo, jedyne do czego sie przyczepie to do aktora grającego Breivika (moim zdaniem brak podobieństwa absolutnie).

americana

„film został zobrazowany” - tego nie jestem w stanie zrozumieć!

Helterskelter89

Nie pochwalam takich metod, ale on zabił taką a'la lewacką młodzieżówkę. Coś w stylu tych, którzy teraz nam próbują narzucić różne rzeczy z Unii. Nie koniecznie dobre dla Polski! Właśnie dzięki takim typom, Norwegia już nie jest Norwegią, tylko lewactwem, które pozwala panoszyć się w swoim kraju różnym islamskim brudasom! I to nie jest rasizm z mojej strony, tylko troska o moją Ojczyznę Polskę! Nie chcę, żeby takie brudasy i nieroby panoszyły się w Polsce! I właśnie Brevik zrobił zamach na taką lewacką młodzieżówkę, która pozwala rządzić się w Norwegi tym śniadym!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones