PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=810503}
6,6 65 009
ocen
6,6 10 1 65009
5,8 30
ocen krytyków
7 uczuć
powrót do forum filmu 7 uczuć

Ja to się nie mogę przestać zachwycać Michałem Koterskim, ja wiem, że Misiek to nie obelga, ale takie umniejszenie chyba. A tu to aktor Michał Koterski, obecny w każdej niemal scenie ciągnął ten arcyciekawy film przez 2 godziny. Sceny "u Czubówny" to już iście Kondtratowa/Pazurowa rola, to mnie najbardziej wzruszało, widziałem te, tych wszystkich Adasiów w tych scenach.
Ale każdy aktor tu odegrał coś niezwykłego, mnie ujęła niezwykła Gabriela Muskała, niesamowity Dorociński, jak zwykle magnetyczna Katarzyna Figura, wspaniała Małgorzata Bogdańska czy Pan Andrzej Mastalerz, którego wszyscy znają, a nikt nazwiska nie zna. A i Chyra i Karolak i Ostrowska i Ostaszewska i Woronowicz! Tu nie ma złej roli! Bohosiewicz! Epizod, w US taki epizod to byłaby nominacja do Oscara.
Po wyjściu z kina nie byłem zachwycony, uważam, że morał bez "tej" Bohosiewiczowej (choć odegranej, kudwa, wow) sceny był dość jasny i tak, ale film ze mną jest.
PS. Ale 2 rzeczy:
1) Rozpoczynanie filmu cytatem z Andrzeja Samsona? Ci co nie widzą kontrowersji niech wygooglają, można mieć obiekcje ale prawomocny wyrok pedofilii mówi wszystko.
2) Scena z opiekunką? Adaś miał w niej ile? 5, 6 lat? W kontekście cytatu z Samsona ta frywolność erotyzmu w kontekście dziecka jest nieco obleśna.

PS2. Dawno tyle po seansie nie rozmyślałem nad filmem, a to chyba dobrze.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones