PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=810503}
6,6 65 223
oceny
6,6 10 1 65223
5,8 31
ocen krytyków
7 uczuć
powrót do forum filmu 7 uczuć

Jedna z ciekawszych produkcji w tym roku na Naszym rynku, mieszanina kilku gatunków opowiadająca historie dzieciństwa, głównie lat szkolnych Adasia którego gra Michał Koterski. Ciekawym zabiegiem jest to że postacie w wieku szkolnym odgrywają dorośli, co sprawia ze postacie są mega przerysowane i to przerysowanie jest jednym z głównych motywów komediowych w tym filmie. Mamy tu każdą stereotypową postać przerysowaną do granic możliwości i wychodzi to świetnie, przyznam że sam humor nie zawsze Mi pasował, bo czasem zalatywał żartami na poziomie Nocy Kabaretowej, ale też przyznam że ogólnie sam humor wypadł lepiej niż się spodziewałem. I tak jak na początku film zaczynał się można powiedzieć familijnie obyczajowo, potem szedł w komedię, tak od pewnego momentu coraz bardziej stawał się dramatem i tu mam pewien dylemat, bo tak jak w roli komediowej Michał Koterski odnajdywał się świetnie tak w tej części dramatycznej już tak średni bym powiedział. Sam przekaz i ukazanie problemów edukacji, dzieciństwa, dorastania i wpływu tych etapów na dorosłe życie uważam za świetnie zrealizowany, tak ostatnie minuty uważam za trochę przesadzone i lepiej jakby pozostawił trochę w strefie domysłów. Już o postaciach wspomniałem, ale aktorsko dla Mnie mega, Maja Ostaszewska w roli Mamy Adasia dla Mnie MVP, ale tak naprawdę ciężko wskazać osobę która by odstawała, no może Karolak, choć w sumie też Mnie pozytywnie zaskoczył, choć to może być świetny dobór roli.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones