9 rota

2 godz. 19 min.
7,8 98 879
ocen
7,8 10 98879
23 801
chce zobaczyć
{"rate":6.75,"count":4}
{"type":"film","id":181525,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/9+rota-2005-181525/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu 9 kompania
  • reptile2006 ocenił(a) ten film na: 9

Właśnie tak powinno wyglądać kino wojenne... żadnego bajdurzenia, żadnego patosu... Rewelacyjny film i pozycja obowiązkowa dla każdego miłośnika tego typu produkcji... Oglądałem drugi raz, wrócę po raz kolejny !

• reptile2006 "Żadnego patosu"- chyba oglądałem inny film...
    Film niezły, aczkolwiek jest kalka produkcji amerykańskich, podlanych sosem z duszy słowiańskiej. Poza tym dla nieznających historii może wydawać się, że to Afgańczycy najechali Matuszkę Rossiję.

• okmanek ocenił(a) ten film na: 8

bazant57 Patosu trochę jest, ale w fajniejszej formie niż ten typowy amerykański. I jest fajne połączenie wątków komediowych i dramatycznych. Nie ma specjalnie dużo flashbacków z życia rodzinnego. I chyba o to chodziło autorowi tematu.

• Sqrchybyk ocenił(a) ten film na: 10

bazant57 Też miałem zwrócić uwagę na ten rzekomy brak patosu :)

"Poza tym dla nieznających historii może wydawać się, że to Afgańczycy najechali Matuszkę Rossiję" - jak? Przeciez cały czas jest mowa o wyjeździe DO Afganistanu, więc jak niby to on mógłby być najeźdźcą?

• Sqrchybyk Łaskawco, to była przenośnia. Jednak gdy porównać język propagandy, to jest on żywcem wzięty z Wojny Ojczyźnianej.

• Sqrchybyk ocenił(a) ten film na: 10

bazant57 No nie wiem... Nie przypominam sobie na przykład żadnej sceny, w której byłoby sugerowane, że bohaterowie walczą w "sprawiedliwej wojnie" czy czymś podobnym. Nie twierdzę, że nie ma tu propagandy, ale to nie ten poziom co w kinie radzieckim...

• ein_schlag ocenił(a) ten film na: 9

reptile2006 Podpisuje się obiema rękami! Znakomity film