PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=181525}

9 kompania

9 rota
7,8 100 386
ocen
7,8 10 1 100386
6,9 9
ocen krytyków
9 kompania
powrót do forum filmu 9 kompania

Według mnie film jest tragiczny. Żałuję czasu, który straciłem przed telewizorem. Naszpikowany ruską propagandą jak "dobra kasza skwarkami". Powinien być dawany ruskiej młodzieży jako ulotka reklamowa zachęcająca do wstąpienia do armii.

ocenił(a) film na 8
eskimer

To polecam go jeszcze raz obejrzeć.
Bo widać wiele rzeczy Ci umknęło. Jakby tak wyglądała zachęta do wstąpienia do armii,to nie wiem kto by w niej służył.
Zastanów się jeszcze raz co piszesz PAJACU !!!!!

historyX

Synku, niestety nie wyleczysz swoich kompleksów na forum, więc skończ te osobiste wycieczki.

eskimer

film miał duże problemy z wejściem do kin, właśnie dlatego, że pokazuje bezsens działań wojennych w Afganistanie. to wyraźny głos młodego pokolenia ludzi, którzy negatywnie ustosunkowują się do decyzji państwa (podobnie jest z Amerykanami, którzy negatywnie oceniają działania w Wietnamie czy w Iraku) To także ostrzeżenie dla wszystkich, którzy pchając się do Afganistanu pod pretekstem walki z terroryzmem, zderzają się ze zdeterminowanym do granic możliwości narodem gotowym na wszystko w imię walki o swoje prawa. obejrzyj jeszcze raz, bo poza genialnymi zdjęciami straciłeś także kawał dobrej historii. może miałeś telewizor wysmarowany "kaszą ze skwarami"

ocenił(a) film na 7
plombelka

To po co oglądałeś rusofobie? Skoro to jest twoim zdaniem propaganda trzeba było zająć się czymś innym niż oglądanie 9 kompani.

ocenił(a) film na 9
eskimer

Za to np. "BHD" czy "Saving Private Ryan" (takie jedne z popularniejszych) to filmy w 100% dokumentalne i obiektywne zapewne...

ocenił(a) film na 8
eskimer

hahahahaha.. śmiech na sali. Perspektywa niemalże pewnej śmierci i bezsensowność walki według Ciebie motywują do wstąpienia do wojska? - czy Ty się dobrze czujesz?

Film bardzo przyjemnie się oglądało i polecam. Dla mnie 8/10.

eskimer

gniot zamiast mózgu...bezcenne...gratuluję przemyśleń

eskimer

eee tam. Jestes po prostu rusofobem i wmawiasz sobie pewne rzeczy.

ocenił(a) film na 9
eskimer

Przykro czytać takie komentarze, bo nie wiadomo czy śmiać sie czy płakać.

Btw opinie o filmie wypracowuje się po jego obejrzeniu
mam wrażenie, że ty ją miałeś w dużej cześci jeszcze przed obejrzeniem
a bynajmniej wiedziałeś już, że jesteś anty ;)

szpetnysz

Do szpetnysz:
przepraszam, że tak nie na temat, ale użyłeś "bynajmniej" w złej formie. Taka rada na przyszłość: czasami nie warto silić się na ładne słówka jeśli nie wie się co oznaczają.

ocenił(a) film na 8
eskimer

No to może trzeba było sobie darować jak się dowiedziałeś,że film jest
rosyjskiej produkcji i nie marnować czasu-przecież w telewizji jest też
amerykańska "moda na sukces".Jak widać nie każdy film trafia na
odpowiedniego odbiorcę...ehhh szkoda gadać :/

ocenił(a) film na 8
eskimer

film spoko, tam były zbrodnie wojenne i tak dalej, ruskie też szalały ale tam jest o poborowych - ogółem film dość realny, i to jest w nim najważniejsze. A że ruskie przegrały Afganistan to dobrze, no bo oni napadli wiadomo :-)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
eskimer

masza rację to propaganda - właśnie dlatego nie chcieli go puszczać w ruskich kinach :)
sugeruję obejrzeć film raz jeszcze, tylko wyzbądź się od początku negatywnego nastawienia to jest nadzieja, że coś jeszcze uda Ci się z niego zrozumieć.

eskimer

to nie żadna propaganda tylko ostrzeżenie dla ludzi pchających się do Afganistanu, głabku, jeszcze raz obejrzyj ten film, bez antyrosyjskiego nastawienia

ocenił(a) film na 10
eskimer

A jesteś w stanie wskazać co tam propagandowego było? Końcówka filmu wydaje się świadczyć o czymś zgoła innym :)

eskimer

Film dobry ale na pewno nie oszałamiający. Jak na rosyjsko/ukraińskie kino ujdzie

użytkownik usunięty
eskimer

Ano. Najbardziej denerwuje mnie w tym filmie te dzikie okrzyki ruskich, jak po pijaku, totalnie zniechęca to do oglądania.

ocenił(a) film na 8

A już tłumaczę dlaczego - bowiem (ponoć) w kulturze arabskiej tamtych rejonów, okrzyk jest dowodem na siłę charakteru. Niekiedy walki 1 na 1 kończyły się tam tylko na okrzykach (ot, taka pacyfistyczna bójka, hehe). Stąd też i żołnierze byli szkoleni wydawać z siebie jak najwięcej okrzyków, co dodatkowo mogło wzbudzić przeświadczenie u przeciwnika, że jest ich znacznie więcej...

użytkownik usunięty
pinokkkio

od kiedy kultura ruska to kultura arabska?
a po drugie jesli by było tak jak mówisz, to afgańczycy by krzyczeli podczas ataku na ruskich pod koniec filmu A TAK NIE BYŁO!

ocenił(a) film na 10
pinokkkio

Afganistan to nie kraj arabski !!! Inna kultura, inna historia, zbliżona wiara, choć też z ogromnymi naleciałościami, nazwijmy to "ludowymi".

ocenił(a) film na 7
pinokkkio

vahu_waw dobrze prawi. W Afganistanie nie ma arabów no chyba ze przyjezdni "turyści"!

eskimer

Ty inteligencie jesli dla ciebie 9kompania to jest gniot to czas najwyzszy sie zacząc leczyc w psychiatryku ... to wszystko co mam do powiedzenia. I nie proboj gasic byle jakim tekstem bo wszyscy mi racje przyznają :)) Pozdro Ideale

ocenił(a) film na 9
eskimer

1)Film pokazuje klęskę wojsk radzieckich w Afganistanie
2)Film ukazuje, że żołnierze (bohaterowie ZSRR) są tak naprawdę marginesem społeczeństwa, którzy trafili do wojska, bo nie mieli przed sobą żadnych perspektyw.
Chyba znam inne, niż Ty, znaczenie słowa "propaganda".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones