PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=181525}

9 kompania

9 rota
7,8 100 386
ocen
7,8 10 1 100386
6,9 9
ocen krytyków
9 kompania
powrót do forum filmu 9 kompania

żołnierze poprostu idą na wprost siebie i do siebie strzelają... zero akcji gdzie jest coś uzyskane strategią... tylko jatka :) ale film i tak bdb :D

ocenił(a) film na 8
j2806k

To chyba oglądaliśmy 2 różne filmy. Najpierw osłanianie konwoju, potem rekonesans we wiosce a na końcu utrzymanie wzgórza - same strategiczne zadania. A jatka? No cóż, głównie pod koniec - oblężenie pozycji i to pod ciężkim ostrzałem z rakietników i moździerzy. Może trochę ta scena w której "duchy" idą powolnie powiedzmy tyralierą wystawiając się na ostrzał jest bez sensu.

ocenił(a) film na 7
Quest1981

j2806k ma dużo racji. Za pierwszym razem byłem pod wrażeniem. Po drugim obejżeniu filmu zauważyłem sporo błędów taktycznych (wprowadzonych pewnie specjalnie aby zwiększyć dramatyzm-konsultanci wojskowi pewnie zostali uciszeni propozycją wywalenia z listy płac. Zadanie osłony odcinka drogi zostało dokumentnie spieprzone, zamiast zorganizowania wysuniętych ubezpieczeń, kompania siedzi na skałkach i podziwia rozpierduchę konwoju. D-ca kompanii miał szczęście że został ciężko ranny bo za taką osłonę konwoju powinien mieć sąd polowy. w ostatniej akcji filmu też brakuje ubezpieczeń

ocenił(a) film na 9
apcet

To nie jest dokument, a artystyczna wizja faktów. Moim zdaniem takie "niedociągnięcia" mają prawo istnieć. Ja wolałem delektować się całokształtem obrazu, kolorami, surowością klimatu... Moment z tyralierą - racja- teatralnie potraktowany.

j2806k

To jest prawdziwa wojna - a nie Call of Duty

ocenił(a) film na 7
krzycho123

to jest film o wojnie a nie prawdziwa wojna. Ci w mundurach to aktorzy i strzelają ślepakami ;)))

ocenił(a) film na 7
krzycho123

Krzycho123 - jeśli to jest prawdziwa wojna to ty ją pewnie widziałeś i wiesz :D

apcet

Coś takiego dzieje się u mnie codziennie w domu jak babcia się naje fasoli

ocenił(a) film na 7
j2806k

Taktyką jak już. Strategia to jest wojny, w walce jest taktyka. :]

j2806k

Bo to jest ukazanie prawdziwego oblicza wojny a nie to co wymyślali twórcy gier wojennych itd zeby nie znudzić gracza

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones