PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=240275}

9

7,4 58 087
ocen
7,4 10 1 58087
6,0 19
ocen krytyków
9
powrót do forum filmu 9

Która z tych animacji jest według was lepsza?? Jak narazie oglądałem jedynie "Odlot" i zrobił na mnie wielkie wrażenie (moja ocena: 9/10);)
PS Domyślam się, że na forum "9" będzie więcej odpowiedzi zachwalających właśnie ten film... dlatego zależy mi na opinii osób, które obejrzały już obie animacje;)

bartek2303

Dla mnie "9", ale porównywać nie ma co bo to jednak inny ciężar gatunkowy, inna obrana konwencja. To, że film jest animowany nie znaczy jeszcze to produkcja przeznaczona tylko i wyłącznie dla dzieci.
"9" jest niezwykle klimatyczne, znakomicie przemyślane i zrealizowane.
"Odlot" natomiast to nie mniej urocza historia, która jednak nie razi takim fabularnym banałem jak film Ackera, choć też w swej konstrukcji z założenia jest przecież bardzo prosta.
Zobaczyć obydwie pozycję warto, a nawet trzeba. To lepsze animacje w ogóle w ostatnich latach( jeśli nie jedne z najlepszych).

Edward_Nozycoreki

Ja nie widziałem Odlotu ale mam podobne wrażenie, żę to dwie zupełnie różne animacje. Obydwie z pewnością genialne, ale obie w różnym klimacie. "9" jest mroczny, szybki i genialny wizualnie, "Odlot" (pewnie) kolorowy, pomysłowy, śmieszny i przepiękny. Oba to dla mnie "must see"

ocenił(a) film na 4
bartek2303

Ja widziałem 9 i uważam, że nie ma szans na Oskara. Więcej w tym temacie http://www.filmweb.pl/topic/1213171/Poni%C5%BCej+oczekiwa%C5%84!.html

Co do Odlotu, to sie nie wypowiadam

ocenił(a) film na 8
bartek2303

Wiem, że "Odlot" i "9" to zupełnie różne filmy, jednak oba są animacjami powstałymi w tym samym roku, dlatego można je w jakiś sposób porównać (chociażby pod względem wrażenia ogólnego i oceny, jaką daliście na filmweb);) Pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones