PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=240275}

9

7,4 58 074
oceny
7,4 10 1 58074
6,0 18
ocen krytyków
9
powrót do forum filmu 9

Cała pawda o filmie

ocenił(a) film na 8

Na Ziemi od lat trwają wojny z użyciem broni atomowej, w wyniku konfliktów życie na planecie praktycznie przestaje istnieć. Naukowcy z całego świata opracowują roboty, które mają za zadanie oczyścić planetę i sprawić, aby znów zakwitło na niej życie. Niestety plan się nie powodzi maszyny buntują się wybucha kolejna wojna w wyniku, której giną prawie wszyscy ludzie, a na niedobitków polują roboty. Po kilkunastu latach na Ziemi pozostaje już tylko 1 człowiek - prof. Klerdo. Pracą jego życia jest stworzenie urządzenia (EMP- APOCALIPTO ), które ma wyłączyć wszystkie roboty i pozwolić planecie, aby sama się odrodziła. Niestety nie pozostały już żadne źródła energii, które byłyby w stanie zasilić urządzenie. Klerdo znajduje sposób, na przemienienie swojej duszy w energię jednak, aby to zrobić musi przekazać ją innej istocie, więc tworzy 9 laleczek, które mają ocalić świat (tyle jest gniazd zasilających maszynę). Chwilę po tym, jak naukowiec oddaje duszę i umiera następuje atak robotów 8 laleczek ucieka nieświadome swojego zadania. Dziewiąta(tytułowy nr 9) zostaje zasypany w ruinach budynku. Po latach 9 zostaje przypadkowo uwolniony podczas trzęsienia ziemi. Krążąc po niegościnnym świecie odnajduje swoich towarzyszy walczących z robotami i dołącza się do nich. Podczas wielu perypetii między nr 9 i 7 wywiązuje się gorące uczucie. W końcu laleczki odkrywają swoje prawdziwe przeznaczenie, ponieważ znajdują kasetę z instrukcjami zostawionymi przez profesora Klerdo. Niestety maszyny, również znają zadanie małych bohaterów próbując im przeszkodzić kradną dusze dwójce z nich. Reszta laleczek rusza z akcją ratunkową. W walce z robotami giną wszyscy oprócz nr 9 i 7. Razem zbierają dusze swoich przyjaciół, odnajdują EMP- APOLCALIPTO i uruchamiają go poświęcając swoje życie. Ziemię z prędkością światła okrąża elektromagnetyczna fala, która niszczy wszystkie roboty. Po kilkuset latach na naszą planetę znów powraca życie.
A teraz pytanie kto uwierzył że to prawdziwy scenariusz? To tylko moja fantazja ;)

ocenił(a) film na 8
zonk_2

mnie wciągnęło :P
Ja poproszę o rozbudowanie tego, bo czuję mały niedosyt
i fakt - prawie się przekonałem, że to najbardziej chamski spojler na filmwebie :P

ocenił(a) film na 10
bilanss

Ciągle nie mogę uwierzyć rze to nie fabuła tego filmu

ocenił(a) film na 8
zonk_2

Też myślałem że chamski spoiler ale mimo to czytałem z zaciekawieniem;pp dałem się nabrać jak pewnie większość ludzi którzy przeczytają;p;p

ocenił(a) film na 9
zonk_2

może kiedyś sam/a napiszesz scenariusz? :P

ocenił(a) film na 6
zonk_2

To bylo swietne:) Wlasnie mialem Cie zbesztac za spoilowanie, a tu taka niespodzianka:) Ale fantazje masz ogromna, to Ci trzeba przyznac. Sprobuj ja jakos wykorzystac, napewno Ci sie oplaci:) pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
wronex

stwórz blog o tym

użytkownik usunięty
zonk_2

Świetny scenariusz, poza jednym dużym błędem - Jak planeta ma się sama odrodzić, skoro wszystkie organizmy (no może oprócz bakterii itp.) wyginęły? Z kilkuset lat zmieniłbym na miliony :P

ocenił(a) film na 8

troszkę przesadzacie stworzyć krótką historyjkę bazując na kilku scenach z trailerów potrafi byle idiota napisanie pełnego scenariusza jest naprawdę ciężkie, to prawie tak jakby pisać książkę, a potem trzeba jeszcze znaleźć kogoś kto za to zapłaci
ale dzięki za uznanie ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones