PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=240275}

9

7,4 58 067
ocen
7,4 10 1 58067
6,0 18
ocen krytyków
9
powrót do forum filmu 9

Czy tylko ja jedna mam skojarzenie z twórczością Bagińskiego? Nic mi na ten temat nie wiadomo i nie będę snuła przypuszczeń czy tu się ktoś czymś inspirował, ale mam wrażenie, że obaj panowie nieźle by się dogadali.

mistrzpuk

Ostatnio jak czytałem sobie jakiś artykuł o tym filmie to też było wymienione nazwisko Bagińskiego. Więc nie ty jedyny masz takie skojarzenia.

pumba_14

coś w tym jest, ze kojarzy się z nim kojarzy. a mnie też trochę przypomina o mrocznej twórczości, nieżyjącego już Beksińskiego.. :D

ocenił(a) film na 10
Dimo

Dimo, dobrze myślisz - oto co wyczytałam w jednym z artykułów na oficjalnej stronie filmu:

"They’re ‘stitchpunk’ creations, if you will. That’s a term which I first heard coined from a fan of the short film, and I’d say it fittingly describes the characters’ aesthetic, in what they physically are and in that they have been designed not as toys but to survive in a barren landscape. I realized that the world they exist in should have real grit and texture, with debris of a past and new life forms rising out of it. For that scenic design, I was inspired by photographs of European cities destroyed in World War II, as well as the fantasy artwork of Zdzislaw Beksinski.”


Uwielbiam takie klimaty:)

TheLirium

no proszę :)
ja również uwielbiam. Jak pierwszy raz dorwałam się do albumu malowideł Beksińskiego, nie mogłam wyjśc z podziwu. Dlatego klimat w tej produkcji strasznie mi się podoba i mam nadzieje, że jak pójdę do kina, to się nie zawiodę i będę upajać się tym ;)

chyba trochę dziwnie zabrzmiało ale co tam;p

ocenił(a) film na 10
Dimo

Dla mnie to będzie jak ekstaza:). Beksiński jest niesamowity, jakby spacerował wewnątrz własnej głowy i "fotografował" sny, tak ja to określam:P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones