PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=493712}
6,1 496
ocen
6,1 10 1 496
Amalia. Królowa fado
powrót do forum filmu Amalia. Królowa fado

Powiem jedno: film jak na biografie jest o jakies 20 minut za dlugi. Mozna ponarzekac na kilka scen, ktore albo sa niedopracowane albo po prostu kiczowate (np. scena na targu z dziewczyna w ciazy). Nie pasuje komputerowy watek z poczatku filmu gdy na lalce bohaterki (gdy byla mala dziewczynka) pojawia sie rok 1984, ktory co prawda niesie pewnego rodzaju informacje, ale i tak wydal mi sie kompletnie zle wkomponowany. OGROMNYM plusem filmu jest muzyka. Przede wszystkim dla niej warto ten film obejrzec!!! Wiec ogolnie POLECAM!

malgosia979

Byłam na Fado w Lizbonie i bardzo chcę obejrzeć ten film. Skoro polecasz, to pooglądam:)

ocenił(a) film na 8
malgosia979

Muzyka jest ZDECYDOWANIE plusem tego filmu. Co do fabuły - fakt, scena z rokiem na lalce jest nieudana, generalnie dużo skrótów i uproszczeń - jakby reżyser chciał zbyt dużo powiedzieć a nie wiedział jak. Wątpliwej wagi wydają mi się także sceny schyłku życia - przeplatane z latami wcześniejszymi. Bałaganią.
Dlatego arcydziełem film ten nie jest; natomiast jest dobrym, uczciwym obrazem Amalii oraz kultury Portugalii, fado - w szczególności.

gajoss

muzyka na ogromny plus, ale film momentami trąci mydlaną operą i jest absolutnie nieprawdopodobny.

sadoski

Jeszcze go nie oglądałam, ale na pewno obejrzę. Ja osobiście byłam w Portugalii dwa razy, za pierwszym razem zakochałam się w kraju, więc za drugim zostałam na dłużej. Fado wywiera na mnie takie emocje, że przypominają mi się wszelkie smutne wydarzenia w życiu. Ta muzyka jest nasycona emocjami do granic możliwości. Polecam serenadas w Coimbrze, koncertach co roku przygotowywanych przez studentów uniwersytetu w tymże mieście. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones