mam pytanie, bo może ktoś zrozumiał to czego ja nie:
do kogo strzela Franc na samym końcu filmu po napisach???
Wg mnie Frank Lucas na końcu zabija Nicky'ego Barnesa; pewnie dlatego, że był on odpowiedzialny za próbę zabójstwa jego żony.
o kurcze szkoda że wyszłam w trakcie napisów.... zawsze się jakiś fajny motyw przegapi ;/
Nie chce Was wszystkich denerwować, ale końcowy strzał miał znaczenie jedynie symboliczne, a sama scena została wycięta z początku( oryginalnie tak miał się zaczynać film) i włożona po napisach.
19 lutego na amerykański rynek wychodzi nowa, rozszerzona wersja, wzbogacona o dodatkowe 18 min, jestem naprawdę ciekaw co Ridley włożył z powrotem to filmu. Szczerze powiedziawszy, od razu po seansie powiedziałem sobie:
"To chyba jedyny film, którego Ridley nie pociął" i chyba się myliłem .
Swoją drogą jestem ciekaw, czy na rynek zostanie kiedykolwiek wydana oryginalna, 3-godzinna wersja CZARNEGO DESZCZU, która pod wpływem studia została skrócona o godzinę.