PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=693758}

Avengers: Wojna bez granic

Avengers: Infinity War
8,1 201 773
oceny
8,1 10 1 201773
7,4 44
oceny krytyków
Avengers: Wojna bez granic
powrót do forum filmu Avengers: Wojna bez granic

Infantylna bajka o ludziach, którzy mają supermoce i muszą ratować świat. Ten odgrzewany po raz kolejny kotlet, którym jarają się tylko pryszczaci nastolatkowie lub ludzie, którzy zatrzymali się mentalnie w takim wieku, ma 25. miejsce na topliście Filmwebu. Przed "Gladiatorem". Przed "Leonem Zawodowcem". Przed "Zapachem kobiety". Tak, te czasy można już chyba nazwać upadkiem kina.

ocenił(a) film na 6
dubbelvla

Gladiator to kupa? Oj nie zgodzę się. Ridley Scott jak na tamte czasy gdzie miał formę to stworzył naprawdę bardzo dobry film, wszak jest przeceniony jak np. niektóre filmy Nolana ale mimo wszystko. Film z klimatem

ocenił(a) film na 4
ZgredekGroot

wiadomo każdemu może się podobać na co ma ochotę :) ale sam film to wydmuszka a oscary z palca wyssane

ocenił(a) film na 1
MusztardaSaperska

Jakie życie take filmy

ocenił(a) film na 6
MusztardaSaperska

Się trochę zgadzam ale daj mi musztardę... Zgłodniałem

ocenił(a) film na 10
MusztardaSaperska

Sądząc po twojej wypowiedzi jesteś Januszem, który nie ma nic innego do powiedzenia poza "Hehe pryszczate nastolatki hehe zatrzymali się w rozwoju". Jeśli masz jakieś realne argumenty przeciw temu filmowi to napisz.

ocenił(a) film na 1
FilmLord

https://www.filmweb.pl/film/Avengers%3A+Wojna+bez+granic-2018-693758/discussion/ Nad+czym+te+zachwyty+To+ju%C5%BC+nie+jest+film+z+komiksowym+bohaterami,3035226

w tym temacie typ w sumie ładnie wypunktował ten film

TyrionLanister

Ten "typ" ma jakiś egzystencjalny ból dupy xD

ocenił(a) film na 6
FilmLord

Ilość nieśmiesznych żarcików, efekty wypalające oczy i bełkot zamiast dialogów. Poza kultowymi bohaterami, efekciarstwem ten film nie wnosi sobą nic wartościowego.

MusztardaSaperska

Zgadzam się w stu procentach z główną wypowiedzią. Pryszczaci nastolatkowie dla tych co nie rozumiejà to taka przenośnia określająca poziom okształtowania mentalnego osób określonych w poście. Właśnie jestem po filmie i myśle że to raczej bajka niż film i to dla raczej młodszych widzów badź jak to określił autor posta takich którzy zatrzymali się na pewnym etapie rozwoju emocjonalnego bo w filmie nie ma nawet jakiejś logicznej fabuły tylko skakanie z mijsca na moejsce. Ale pewnie dla tych którym film się podoba nie to jest ważne a tylko więcej Avengersów Spider-Man’ów efektów specjalnych i one-linerów rodem z podstawówki. Jest to naprawde przykre że dzisiejsze społeczeństwo wychowane na Facebook’u i Avengers’ach żyjące w pół wirtualnym świecie ocenia tą produkcję tak wysoko. W mojej opini film jest słabszy nawet w porównaniu z innymi podobnymi produkcjami-biorąc pod uwagę fabułę, reżyserię i grę aktorską-bo oni już się chyba nawet nie starają. Ja osobiście nie będe oceniał bo ciężko mi wogóle porównać tą produkcję z prawdziwymi filmami.

MusztardaSaperska

Zgodzę się z Tobą. Jeszcze jakby tu była jakakolwiek logika. Mogli zdjąć rękawice Thanosowi to jakiś debil zaczął płakać za dziewczyną. Dostają bęcki, przylatuje Thor na Młocie i wszystkich rozwala. To jest po prostu głupie. I jeszcze te "śmieszne" teksty dla hamburgerów, które już 10 lat temu przestały być śmieszne. Tragedia.

ocenił(a) film na 1
jeykey1543

Nawet mi nie przypominaj o tej głupiej scenie xD

ocenił(a) film na 1
jeykey1543

Moje ulubione - "Przejrzałem 14 mln alternatywnych rzeczywistości i tylko w jednej udało nam się wygrać" TAK SIĘ K... BUDUJE NAPIĘCIE XDD

jeykey1543

Jakie śmieszne teksty? Które?

ocenił(a) film na 10
jeykey1543

nooo w sumie mogli :p ta scena też mi tak średnio podeszła :p aleeee w sumie to ja dałem 10 bo kibicowałem Tanosowi :))

ocenił(a) film na 10
MusztardaSaperska

Przyszłam tylko poczytać dyskusję.

ocenił(a) film na 10
HeriPota

I przypadkiem poklikałam losowe literki i dodał mi się komentarz, a że nie potrafiłam usunąć to edytowałam
Więc nie zwracajcie na ten komentarz uwagi :)

ocenił(a) film na 10
MusztardaSaperska

To jest zupełnie inny gatunek kina kolego

MusztardaSaperska

Pełna zgoda, pewnie wysoka pozycja tego typu filmów to wypadkowa faktu że duży procent ludzi oceniających na filmwebie i nie tylko, ma poniżej 25 lat oraz szeroko zakrojonej kampanii reklamowej takich "dziel".

ocenił(a) film na 10
videodrom

A co się zmienia w te magiczne 25 urodziny?

MusztardaSaperska

Nie obrażaj Walta Disneya i wszystkich ludzi sukcesu, którzy zatrzymali się mentalnie na "pryszczatym" poziomie i tworzą książki i filmy dla dzieci i młodzieży, ty zadufany w sobie frustracie jeden!
Idź gdzie indziej płakać w poduszkę!

MusztardaSaperska

Jprdl, serio ludzie? Bierzecie tak bardzo na poważnie blockbuster i ranking filmwebu, który tak naprawdę nic nie znaczy? xD Co za dysmózgia totalna.

MusztardaSaperska

Pryszczatym możesz być w wieku 50 lat jak będziesz żarł sery, jaja i mleko to się nie dziw że masz pryszcze

maciekb80

Wniosek - nie jedz tego xd

Nibynic_

Nie jem, bo to fuj jest. Z ssaków jako jedyni wpierdzielamy mleko całe życie zamiast odstawić po okresie karmienia jak inne zwierzęta A potem się jeden z drugim dziwi że ma syfy

ocenił(a) film na 10
MusztardaSaperska

Po co komentujesz filmy które Ciebie nie interesują? Wytłumacz mi jak 3 letniemu dziecku, dlaczego film, który się Tobie nie podoba, musi się wszystkim nie podobać i musi od razu oznaczać upadek kina? Nigdy nie zrozumiem ludzi którzy uważają się a lepszych, bo podobają mu się inne filmy. "Szacun".

ocenił(a) film na 10
MusztardaSaperska

To samo ludzie mówili o upadku kina jak wchodziły pierwsze filmy z dzwiękiem :) a potem to samo mówili jak wchodziły kolorowe :) A następnie jak celuloid został wyparty przez technikę cyfrową :) A przed przed przed tymi wszystkimi rzeczami ktoś powiedział że teatry upadają bo ludzie idą do kina na nieme filmy xD :) a wgl to upadek cywylizacji jest w trakcie od czasu wynalezienia koła, pisma i rolnictwa :p
ale w sumie to i tak cywylizacja upadnie za 100-200 lat wiec spoko :p ja poczekam i pokibicuje :)

https://pl.wikipedia.org/wiki/Dekadentyzm
I serio upadamy ale kino to akurat idzie w górę :p

MusztardaSaperska

Z przykrościa i ubolewaniem stwierdzam, że ludziom którzy temu filmowi dali 10 nie dla beki i wychwalają go stawiając na równi z epickimi dziełami kinematografii, nic juz nie pomoże, poza końcem świata lub innym kataklizmem. Upadek naszej cywilizacji bliski. Niestety nie będzie tak słodko jak w filmie. Banda zgłupiałych ludzkich zombi będzie atakowała, biła, mordowała, gwałciła, kradła itd bo tylko w ten sposób beda mogli zaspokoić swoje potrzeby, poniewaz nie będa zdolni do jakichkolwiek kreatywnych działań bo będa zbyt głupi! :D

ocenił(a) film na 6
ocenił(a) film na 6
janusz62

Śmieszą mnie wielcy znawcy, którzy uważają się za lepszych, bo znają "arcydzieła" w stylu "Gladiatora", "Bravehearta", "Zielonej Mili", "Skazanych na Shawshank", czy "Leona Zawodowca". A prawda jest taka, że to ta sama kategoria, co Avengers - płaskie filmy bez żadnego głębszego wnętrza, które zdobyły swoją popularność dzięki żerowaniu na emocjach widzów, powszechnie wielbionemu patosowi, a także łopatologicznemu opowiedzeniu historii tak, by każdy ją zrozumiał. I szczerze mówiąc, wolę już tych zwykłych, infantylnych Avengersów, bo oni przynajmniej nie udają wielkiego kina. A naprawdę smutne jest to, że prawdziwe wielkie dzieła, takie jak "Underground", "Szatańskie tango" lub "Mulholland Drive" błąkają się w okolicach 3 i 4 setki rankingu, a w ich dyskusjach najwięcej jest określeń typu - "pretensjonalna bufonada" albo "przerost formy nad treścią", które dużo lepiej pasują do hollywoodzkich wydmuszek.

Odpowiedź na górze przez pomyłkę.

ocenił(a) film na 10
MusztardaSaperska

Ja naprawdę często nie rozumiem fali hejtu wylewanego na tym forum o filmach. Pierwsze czego nie rozumiem, to dlaczego film, który przyciągnął więcej ludzi do kina ma być "lepszym" od innego filmu. Każdy film jest inny, jest wiele gatunków jest wiele emocji i każdy ma swój pogląd na sztukę. Podam prosty przykład. To że więcej osób obejrzało avatara niż Lawrence z Arabii lub Taksówkarza (filmy słabe jak tylko się da, dno totalne) nie oznacza że Avatar jest lepszym filmem. Na świecie więcej jest ludzi prostych, lubiących prostą rozrywkę i prostą sztukę. Pop art z komiksów bardziej do nich przemawia niż bestsellery światowej literatury czy kubizm albo retro romantyzm. Nie słuchają muzyki klasycznej tylko rocka lub elektroniki. Ci właśnie ludzie (należę do nich ja) wychowali się na komiksach. Gdy czytali kolejne zeszyty jeden za drugim ciesząc się, że za marne kieszonkowe mogą sobie sprawić tyle radości, wtedy każdego dnia marzyli o tym jak pięknie byłoby kiedykolwiek zobaczyć ekranizację tego. Ja osobiście nigdy nie przypuszczałem, że zabiorą się za produkowanie tych filmów tacy profesjonaliści, tacy wspaniali aktorzy i technicy, nie wspominając o cudownej ścieżce dźwiękowej. Gladiator ma już prawie 20 lat, wciąż mają się nim ludzie jarać? To jest bardzo podobny film do tego jeśli chodzi o rozmach, lecz niestety z racji swojego wieku ze znacznie gorszą oprawą audiowizualną. Leon Zawodowiec? Historia płatnego zabójcy, który jest jedną nogą na emeryturze i wychowuje nieletnią miałaby pobić przedostatnią część historii, która powstawała i żyła własnym życiem przez ponad 20 filmów?
To co tu widzę to zwyczajny hejt, pytania dlaczego i argumenty w stylu nie podobało mi się to gówno upadek kina.
Zapisz się do jakiegoś dyskusyjnego klubu filmowego, odtwarzaj w jakiejś piwnicy na projektorze filmy Bergmana i daj w spokoju kinematografii ewoluować, zamiast marudzić i obrażać ludzi co lubią co innego niż ty.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones