It Might Get Loud

Dokument, w którym trzej wielcy muzycy związani ze sceną rockową opowiadają o znaczeniu gitary elektrycznej.

Będzie głośno (2008): zwiastun nr 1 (polski) ...

Krew na gryfie

Biograficzne anegdoty to jednak nie wszystko. Muzycy, po którzy wyraźnie widać, że dobrze czują się w towarzystwie Guggenheima, zdradzają też sporo tajemnic na temat swojego grania. czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 94%
pokaż:
 
Jimmy Page Jimmy Pagejako: Jimmy Page (on sam)
Jimmy Page jako $roleTextAlt
Jack White Jack Whitejako: Jack White (on sam)
Jack White jako $roleTextAlt
The Edge The Edgejako: The Edge (on sam)
The Edge jako $roleTextAlt

ocena aktorów w filmie

Jack White jako false
Jack White (on sam)
9,6 40 głosów
Jimmy Page jako false
Jimmy Page (on sam)
9,4 31 głosów
The Edge jako false
The Edge (on sam)
7,5 30 głosów

Któż nie marzył kiedyś o byciu gwiazdą rocka, założeniu zespołu, graniu na elektrycznej gitarze? Muzyka porusza, inspiruje i rezonuje w nas. Jednak gdy struny szarpią The Edge, Jimmy Page i Jack White, czyni ona coś więcej. Z tego założenia wychodzi "Będzie głośno", nowy film dokumentalny pomysłu producenta Thomasa Tulla. "Będzie głośno" nie jest zwykłym filmem dokumentalnym o rock'n'rollu. Zapis punktu widzenia trzech wirtuozów, należących do trzech różnych pokoleń, pozwala zbliżyć się do nich osobiście i odkryć jak tapicerowi z Detroit, sesyjnemu muzykowi i malarzowi z Londynu oraz siedemnastoletniemu uczniowi z Dublina udało się wydobyć z gitary elektrycznej unikatowe brzmienia i wejść do panteonu gwiazd. W podróżach z Jimmym Pagem, The Edgem i Jackiem Whitem do ważnych miejsc z ich przeszłości wywiązują się niecodzienne rozmowy. Doświadczenia te pozwalają na intymny wgląd w artystyczną genezę każdego z gwiazdorów, czego przykładem jest przemożne doznanie, jakie wywiera utwór "Rumble" Linka Wraya na Jimmym Page'u, który zaskakuje publiczność improwizowanym koncertem na "air guitar", wyobrażonej gitarze. A to dopiero początek. Opowieściom każdego z gitarzystów o ich własnym muzycznym buncie towarzyszy rock'n'rollowa sesja. Na pustej scenie muzycy zbierają się, podkręcają wzmacniacze i grają. Opowiadają o swoich inspiracjach, wymieniają się historiami i uczą się nawzajem piosenek. W czasie spotkania, na żywo rozbrzmiewa dwugryfowa gitara Jimmy'ego Page'a, zestaw nożnych efektów The Edge'a i nowy mikrofon White'a, specjalnie wbudowany w jego gitarę. Muzycznej podróży towarzyszy też wizualny rozmach. Zobaczymy kamienne mury Headley Grange, gdzie powstał utwór "Stairway to Heaven", odwiedzimy niesamowitą farmę w Tennessee, gdzie Jack White skomponuje na oczach widzów piosenkę, a w skąpo oświetlonym dublińskim studio podsłuchamy The Edge'a zgrywającego ścieżki gitary do nowego singla U2. Obrazy te, podobnie jak opowieści, pozostaną w pamięci jeszcze długo po tym jak wybrzmią elektryczne akordy. Być może "Będzie głośno" nie nauczy cię grać na gitarze, ale zmieni sposób, w jaki jej słuchasz. Reżyserem i producentem filmu jest twórca "Niewygodnej prawdy", Davis Guggenheim, a producentami są Thomas Tull, Lesley Chilcott i Peter Afterman.

recenzje użytkowników

Na razie nikt nie dodał recenzji tego filmu. Możesz być pierwszy! Dodaj swoją recenzję.

pozostałe informacje o filmie
Będzie głośno

zdjęcia:
 
oceń twórców
boxoffice:
  • $1 610 163 w USA
  • $286 081 poza USA
dystrybucja:
Against Gravity
studio:
  • Thomas Tull Productions
inne tytuły:
(więcej...)
  • Film kręcono w Austin (Teksas, USA), Detroit (Michigan, USA), Burbank, Los Angeles (Kalifornia, USA), Nashville (Tennessee, USA), stanie Oregon (USA), Seattle (Waszyngton, USA), Dublinie (Irlandia), Londynie i Headley (Anglia, Wielka Brytania).
zobacz wszystkie tematy na forum

twórcy strony zobacz więcej

Cieszymy się, że Ty też masz łeb pełen filmów i chcesz podzielić się swoją wiedzą z innymi.
Niniejsza strona została utworzona dzięki takim jak Ty! Najwięcej treści dodali:

Dowiedz się więcej o