Największe gwiazdy rocka na DVD

Informacja prasowa /
https://www.filmweb.pl/news/Najwi%C4%99ksze+gwiazdy+rocka+na+DVD-66511
Festiwal Planete Doc Review co roku poświęca dużo miejsca filmom muzycznym. "Oblicza muzyki" to zestaw 3 filmów dokumentalnych  opowiadających o kultowych zespołach i gwiazdach rocka. Jest znakomitą propozycją nie tylko dla fanów rocka, ale przede wszystkim miłośników dobrej muzyki oraz widzów zainteresowanych burzliwymi biografiami znanych zespołów rockowych i kulisami ich sławy.

"Będzie głośno" to znakomity dokument kinowy (film wszedł na ekrany polskich kin 15 stycznia 2010 roku) pokazujący spotkanie trzech gigantów muzyki rockowej - The Edge’a (U2), Jimmy’ego Page’a (Led Zeppelin) i Jacka White’a (The White Stripes).

"Full metalowa wiocha" to wyróżniony nagrodą Nos Chopina dla najlepszego filmu o tematyce muzycznej na 7. Planete Doc Review fascynujący dokument o jednym z największych na świecie festiwali muzyki heavy metalowej w niemieckim Wacken. 

Natomiast "Patti Smith: Sen życia" to dokument o jednej z najbardziej wyjątkowych kobiet na niezależnej scenie rockowej. Wszystkie trzy filmy łączy żywiołowa muzyka, wyjątkowe osobowości oraz pasja i radość tworzenia. Są wciągającym zapisem biografii ludzi, którzy tworzyli historię muzyki.