PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=868407}

Bal czterdziestu jeden

El baile de los 41
5,7 1 240
ocen
5,7 10 1 1240
Bal czterdziestu jeden
powrót do forum filmu Bal czterdziestu jeden

Taki sobie

ocenił(a) film na 5

W sumie ciężko jest mi ocenić ten film, bo z jednej strony niby plastycznie jest ok, ale fabularnie słabo. Mamy geja, który z wyrachowania poślubia córkę prezydenta, bo chce zostać gubernatorem. Wie, że prezydent jest konserwatystą, a zaraz po ślubie praktycznie odsuwa się od żony i wdaje się w romans z nowym facetem z biura. Do tego całe to gejowskie towarzystwo zachowuje się dosyć nonszalancko jak na kraj, w którym homoseksualizm jest karalny.
No niby są emocje, niby jest ten skandal, ale jakoś mi się to nie składa. Wiem, że film powstał w oparciu o prawdziwą historię, ale jednak realizacja pozostawia sporo do życzenia.

ocenił(a) film na 8
Adam1Kluska

Historia jest oparta na faktach, nie wiem za bardzo czego oczekujesz? Dla mnie pewien niedosyt jest, że film właściwie nie pokazuje aż tak konsekwencji tych wydarzeń. Aresztowania mają miejsce chyba 10 min przed końcem, przez co "skandal" mało wybrzmiewa


W Meksyku wtedy homoseksualizm nie był karany sam w sobie, ale było na to bardzo silne społeczne tabu oraz ostracyzm gdyby ktoś był wyoutowany.

Towarzystwo pewnie zachowuje się nonszalancko (szczególnie po dużych ilościach alkocholu) ponieważ wierzyli w swoją nietykalność. W większości były to osoby bogate i wpływowe, a skoro sam klub działał już kilka-kilkanaście lat co pewnie tylko wzmacniało poczucie "nam to wolno". Zauważ że pozycja Ignacio bardzo cierpi w wyniku plotek na jego temat i mimo powiązania z prezydentem nie bardzo chciano na niego głosować

Odsunięcie sie od żony - tu się zgadzam, może po zajściu w ciążę / narodzinach dzieci byłoby to bardziej zrozumiałe. Pozory dla społeczeństwa zostałyby zachowane, linia przedłużona, można robić co chcę. Wg wiki ta separacja była jeszcze bardziej drastyczna

AbbyS

Temat ciekawy, ale uważam, że gdyby twórcy skupili się bardziej na aspektach historyczno-politycznych byłby ciekawszy. Niestety właściwie nie wiemy, z jakiego powodu postanowiono na aresztowania homoseksualistów. Na plus warstwa kostiumowa i temat, który niestety skupia się głównie na romansie głównych bohaterów. Moja ocena to również 5 gwiazdek.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones