PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=540909}
5,9 75 466
ocen
5,9 10 1 75466
4,2 11
ocen krytyków
Battleship: Bitwa o Ziemię
powrót do forum filmu Battleship: Bitwa o Ziemię

Film liże tyłek amerykańskiej armii, gloryfikuje ją, do tego są tam typowe patriotyczne elementy, którymi chce się żygać. Dzieło pełne niedorzecznych sytuacji. Poza efektami specjalnymi niczym mnie nie urzekło. Przewidywalny i przez to nudny.

Teraz trochę spoilerów :
- Drift starym okrętem wojennym, który robi za muzem (skąd w nim amunicja?), na wodzie przy pomocy zarzuconej kotwicy... Do tego pokonanie nim super zaawansowanej technologii obcej cywilizacji przy pomocy paru dziadków, którym wolontariusze podcierają tyłki;
- Walka kaleki (oczywiście zwycięska) z 2 metrowym homogadem odzianym w ultra mega hiper egzoszkielet/kombinezon (najlepsze, że przy znalezieniu nieprzytomnego osobnika, siłowali się z hełmofonem, a tu murzyn ściąga go jak czapkę z głowy dziecka);
- Rihanna - WTF?? Ahh.. no tak, pop gwiazdka w roli dodatkowego wabika na amerykańskie społeczeństwo, każdy znajdzie coś dla siebie, piosenkarkę, dobrego aktora itd. Efekty specjalne muszą się zwrócić. Do tego te jej okrzyki... " Ohhh SHIIIIIIIT!!! " na widok gigantycznego UFO wyłaniającego się z głębin morza... Babka ma większe jaja ode mnie, bo ja widziałbym siebie, jako kogoś spanikowanego, kto nie potrafi wydusić z siebie słowa, a tu tylko " shit " i uniki przed kulami ognia i eksplozjami, które co najwyżej mogą nas odrzucić na paręnaście metrów;
- no i sceny walki wręcz, szczęgólnie tej na okręcie : homogad VS Hopper, normalnie wykapany Terminator: Salvation, kosmita zamiast jednym cięciem rozpłatać szyję " kapitana ", to bawi się swoim scyzorykiem i groźnie kroczy za, co chwilę potykającą się, ofiarą (lol), po czym oczywiście przegrywa. To samo mieliśmy we wspomnianym Terminatorze 4, gdzie świeży i nagi Arnold ze srogą minką kroczył za Connorem, a dopadłszy ciskał biedakiem o super inteligentne komputery (to nic, że w jedyne przebił na wylot pięścią jakiegoś " punka "). Po prostu dłoń na czoło i kręcimy głową w lewo i prawo;
- masa debilnych " żartów ", tekstów zupełnie nie pasujących do dobrego sci-fi (dzień niepodległości o niebo ' lepsiejszy ' mimo paru podobnych motywów);
ITD. ITD...

Kicz straszny, jedynie efekty na plus.

W sumie od początku filmu mogłem się tego spodziewać, to samo tyczy się Avatara i innych inwazji obcych ras... Rzeczywisty atak byłby bardzo szybki, jeden błysk i koniec. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 8
hitman4334

Bełkot .. kolejny hejtet któremu się nic nie podoba. Maruda narzeka, że amerykańskie filmy gloryfikują siły zbrojne USA .... hehe - a czyje mają gloryfikować? Rosyjskie? Jakby Rosjanie nakręcili film to by gloryfikowali swoich żołnierzy. I to robią . A Chińczycy robią o swoich. Matołek .

ocenił(a) film na 3
mercx

Przephraszam, a jakim prawem mnie Pan obhraża? Nie wierzy Pan w nauki chrystusowe nakazujące szanować bliźniego swego? W oczach naszego Stwórcy jesteśmy bhraćmi, obrażasz rodzinę, ghratuluję, ale i wybaczam. Pozdhrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones