PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=594326}
6,2 6 928
ocen
6,2 10 1 6928
7,2 13
ocen krytyków
Bernie
powrót do forum filmu Bernie

Jak uważacie??

ocenił(a) film na 8

Witam
Na początku kilka słów o samym filmie. Do "Berniego" podszedłem z dystansem. Szczerze mówiąc nie liczyłem na wiele. Jednak po obejrzeniu jestem mile zaskoczony. Świetna historia opowiedziana w sposób momentami zabawny a w finale i wzruszający. Dodatkowo smaczku dodaje fakt, że jest to historia autentyczna z komentarzami ludzi, którzy faktycznie znali Berniego. Podsumowując film godny uwagi, zmuszający do chwili refleksji.

Na koniec moje pytanie do Was: jak uważacie, Bernie od samego początku miał uknuty plan co do Marjorie, czy może do tak radykalnych kroków faktycznie zmusiło go coraz bardziej irytujące zachowanie Pani Nugent??

ocenił(a) film na 8
Kibol92

Pierwotny plan był: poznać bogatą wdówkę i żyć u niej jak pączuś w maśle. Ten plan nie wypalił i skończyło ciężką przeprawą a następnie morderstwem.
Kolejny plan był: urabiać lokalną społeczność by doczekać się łagodnego wyroku. Nie wyszło - sprawę przeniesiono.
Obecny plan: urabiać strażników, żeby żywot w więzieniu był jak najłagodniejszy.

Twierdzenie, że Bernie od początku planował morderstwo Marjorie by potem w więzieniu (jako homoseksualista) zaznawać męskiej miłości jest najprawdopodobniej fałszywe, bo po co męczyłby się z mordowaniem, skoro jest tyle przyjemniejszych przestępstw?

ocenił(a) film na 7
Kibol92

Ja sądzę, że nie planował. Chciał każdemu nieba przychylić, ale istnieją ludzi co świętego do pasji są w stanie doprowadzić, a w gniewie czynimy rzeczy za które często później gorzko żałujemy. W przypadku Berniego akurat w takim momencie nawinęła mu się broń pod rękę.
Sam jestem takim przyjaznym gigantem (prawie 2m ~100kg) i lubię jak ludzie czują się dobrze w moim otoczeniu, na serio denerwuje się bardzo rzadko, ale jak już się to zdarzy to potrafię człowiekiem mojej postury rzucić jak szmacianą lalką.

Kibol92

właśnie zaczyna się "Barnie" w KinoTv i uważam, że film można z przyjemnością oglądać "w ciemno", bo gra w nim Shirley MacLaine :))) Uwielbiam ją jako aktorkę i , jak dla mnie, nie ma złego filmu w którym by zagrała !! Sama fabuła, skoro oparta jest na faktach, jest drugorzędną sprawą - najważniejsza jest świetna gra aktorska, świetny pomysł na film (zwłaszcza wypowiedzi autentycznych mieszkańców miasteczka znających pierwowzory) oraz świetna realizacja całego filmu !!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones