PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4181}
7,4 6,5 tys. ocen
7,4 10 1 6490
7,7 6 krytyków
Big Bang
powrót do forum filmu Big Bang

Top 15

1. Rękopis znaleziony w Saragossie
2. Seksmisja
3. Ucieczka z kina Wolność
4. Big Bang
5. Sanatorium pod klepsydrą
6. Kingsajz
7. Ga, ga: Chwała bohaterom
8. Na srebrnym globie
9. Medium
10. Piekło i niebo
11. O-bi, o-ba: Koniec cywilizacji
12. Trylogia pana Kleksa
13. Przyjaciel wesołego diabła
14. Wilczyca
15. Test pilota Pirxa

ocenił(a) film na 8
obleh

A oprócz tych 15-tu, to jest jeszcze coś w dorobku kina rodzimego na polu fantastyki?
Myślę głośno: Jest serial o Wiedźminie. I jeszcze o klątwie doliny węży. I jeszcze cykl dla dzieci "Magiczne drzewo". Jest też "Bitwa Warszawska", ale tam z fantastyki, to jest tylko fantastycznej urody Natasza Urbańska.
No i więcej nie pamiętam.

Kleofasek

Jest tego trochę, ale chyba najciekawsze wymieniłem.

Np : Avalon, Pan Kleks, Ile waży koń trojański, Golem, Woja światów: Następne stulecie, Dziej mistrza Twardowskiego...itd.

ocenił(a) film na 7
obleh

I jeszcze krótkie formy.
O ile wyżej do czynienia mamy też z komedią, fantasy, baśnią, bajką, horrorem, tu tylko samo sci-fi:
1964.Docent H - J.Majewski
1965.Gubernator - S.Kokesz
1965.Profesor Zazul - M.Nowicki, J.Stawicki
1965.Przyjaciel - M.Nowicki, J.Stawicki
1965.Pierwszy pawilon - J.Majewski
1968.Przekładaniec - A.Wajda (S.Lem)

ocenił(a) film na 9
obleh

Rękopis? Chyba cię głowa mocno bolała, gdy go oglądałeś! Ale może źle zrozumiałem, i wymieniłeś listę tytułów a nie klasyfikacje swoich naj naj. Za resztę filmów szacun!!

killerbob

Na filmwebie i IMDB jest otagowany jako komediodramat fantasy. Oglądałem go kilka razy, bo to mój ulubiony film polski i są tam elementy nadprzyrodzone. Jeden z bohaterów rozpływa się i to dosłownie w powietrzu. Polecam powtórkę.