PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=680709}
7,2 185 365
ocen
7,2 10 1 185365
7,4 47
ocen krytyków
Birdman
powrót do forum filmu Birdman

Muzyka?

ocenił(a) film na 10

Czy tylko ja uważam, ze scioezka dzwiekowa jest identyczna jak w Whiplash? Zdjecia i tematyka również trochę podobne. Ale nie szkodzi, wg mnie oba filmy genialne

ocenił(a) film na 8
leonrambo

Muzycznie łączy tylko perkusja. Zdjęcia? Przecież "Birdman" jest kręcony niczym jedna długa scena, a "Whiplash" klasycznie. Tematyka? Łączyć może artystyczny światek... i tyle. Nie widzę tam aż takich powiązań.
Równie dobrze można napisać, że "Birdman" jest podobny do jakiegokolwiek innego filmu, argumentując, że w obu tytułach grają ludzie. :D

ocenił(a) film na 10
Wixu

W moim odbiorze muzyka jest identyczna, ale to moze dlatego, ze sie nie znam na jazzie ;)
Natomiast, jesli chodzi o zdjecia, to mialam na mysli ujecia tych dlugich waskich korytarzy, nieco klaustrofobiczne.

ocenił(a) film na 8
leonrambo

ja pi%%dole... To są skutki beznadziejnej edukacji muzycznej w szkołach od lat 90...

leonrambo

Może nie od razu identyczna. Ale tez mam wrażenie, że te dwa filmy jakoś się wiążą. Myślę, że perkusja nadaje im podobny klimat.

użytkownik usunięty
leonrambo

Czyli Chopin jest identyczny z Beethovenem?
Beatlesi ze Stonesami?
John Coltrane z jakimś kolesiem grającym od czasu do czasu na saksofonie na strychu?

ocenił(a) film na 9
leonrambo

W obu filmach po prostu na pierwszym planie w motywie muzycznym stanowi perka, dlatego rzuca się w oczy podobieństwo. Chodzi o obecność instrumentu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones