PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1052}
8,1 402 016
ocen
8,1 10 1 402016
6,8 30
ocen krytyków
Braveheart Waleczne Serce
powrót do forum filmu Braveheart - Waleczne Serce

Gladiator lepszy.

ocenił(a) film na 10

Braveheart jest nudny i nie poprawny historycznie. Ze wszystkich scen filmu chyba tylko
ostatnia przyprawia o łzy. Moja ocena to 5/10

ocenił(a) film na 10
sss_111

dobrze ze gladiator jest poprawny historycznie

ocenił(a) film na 10
DonVitoCorleone

oba filmy sa niepoprawne historyczne jednak sa arcydzieelami

ocenił(a) film na 10
speedcube

gladiator nie jest

użytkownik usunięty
DonVitoCorleone

Braveheart tym bardziej

ocenił(a) film na 10

ty sie nie odzywaj

speedcube

Oba to arcydzieła, dla mnie trochę lepszy jest Gladiator, ze względu na aktorów - Crowe'a, Hounsou, Richarda Harrisa i Dereka Jacobiego oraz muzykę z piosenką Now We Are Free na czele.

ocenił(a) film na 9
ocenił(a) film na 9
sss_111

Też uważam że Gladiator lepszy ale Braveheart też był fenomenalny

ocenił(a) film na 7
sss_111

Jest i film to stwierdza na samym początku mówiąc, że historia jest spisana przez zwycięzców i mogło to wyglądać w następujący sposób.

Osobiście zdecydowanie wolałem Bravehearta. :-)

sss_111

Z tego co wiem Braveheart jest filmem fabularnym, czy nie jest? Od kiedy film fabularny ma być poprawny historycznie? :]
Jesli chcesz trochę historii to obejrzyj dokumentalny. Oczywiście, że reżyser nie trzyma się faktów ściśle, gdyby tak robił musiałby chyba trochę zmienić kategorię.
A film jest arcydziełem. Momenty walki - wyśmienite pod względem montażu, efektów i gry. Muzyka wyśmienita, nawet bez obrazu dodanego. Polecam serdecznie.

ocenił(a) film na 9
facetx

Popieram.Film jest arcydziełem i od filmu fabularnego nie powinno się oczekiwać poprawnych faktów historycznych.

ocenił(a) film na 10
sss_111

Nudna to jest twoja wypowiedź. Uwielbiasz być "łoryginalny" co?

ocenił(a) film na 9
sss_111

najlepszy to jest stallone - jak w twojej sygnaturze

cześć jak czapka

ocenił(a) film na 10
efc_2

Nie no, Stalowy Sylwek to ikona - tylko szkoda, że inspiruje też nudnych, prostych ludzi bez ambicji :P

użytkownik usunięty
sss_111

popieram

sss_111

Żaden z tych filmów nie jest poprawny historycznie, ale przecież nie o to tutaj chodzi.

ocenił(a) film na 10
sss_111

"Braveheart"-"Gladiator".A co ma piernik do wiatraka?

ocenił(a) film na 10
sss_111

Weź sobie lepiej melodramaty zacznij oglądać .

ocenił(a) film na 10
sss_111

Braveheart to flm z jajami - gladiator to pi$da!!! Kolorowy, cukierkowy, nudny i patetyczny chłam dla dzieci! Braveheart też jest patetyczny ale w jakiś taki wysublimowany sposób, ze się to chwyta! No patetyczne sceny i filmy być muszą! Ale w Braveheart one po prostu są naturalną częścią filmu - doskonale zrobione - na miejscu! Tak po prostu się je przyjmuje bo są częścią składową całego widowiska, które jest mimo przekłamań historycznych doskonałym filmem gdzie dramatyzm, akcja, napięcie i klimat średniowiecznej brytanii po prostu przekonuje.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
sss_111

W porównianiu do "Gladiatora" to jest film historyczny. Akurat moim zdaniem ostatnie pół godziny trochę słabsze od reszty filmu.

ocenił(a) film na 9
neo_angin

W zupełności się zgadzam Gladiator faktycznie lepszy choć Brave też bardzo dobry;)

Kareivis

Mi również bardziej podobał się Gladiator, co jednak nie oznacza, że Braveheart jest gorszy bo oba są wspaniałe.

sss_111

Braveheart jest lepszy aczkolwiek bardziej szanuje gladiatora.

ocenił(a) film na 9
sss_111

Kłócicie się o nic . Bo oba z tych filmów są filmami na miarę tamtych czasów ! Od kilku lat już nie robią takich filmów ! I raczej nikłe jest doczekanie się takiego .

ocenił(a) film na 9
sss_111

nie "poprawnosc hisotryczna" film mial soba przedstawiac, ale to "szczegol"

sss_111

To ciekawe, oceniasz filmy miarą wylanych łez.

ocenił(a) film na 8
sss_111

Zgadzam się jest nudy w większości, chociaż są ciekawsze fragmenty, mało ale jest :P A mniejsza o większość z poprawnością historyczną bo to nie film na faktach, ani dokumentalny chodziło o przekazanie waleczności Williama. Nie warto kłócić się o szczegóły. ; 3

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones