PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1052}
8,1 402 166
ocen
8,1 10 1 402166
6,8 31
ocen krytyków
Braveheart Waleczne Serce
powrót do forum filmu Braveheart - Waleczne Serce

Niedomówienia

ocenił(a) film na 9

Chodzi o ostatni rodzaj tortur, pod koniec filmu. Na filmie widać że coś mu tam robią z brzuchem, nie za bardzo wiadomo co. Niedawno natknąłem się na książkę wg. której było to: Rozcięcie brzucha, wyjęcie wnętrzności i spalenie ich na oczach torturowanego. Mimo że brzmi to trochę nieprawdopodobnie raczej wierzę tej książce (jest z serii historyczne bitwy, dotyczyła bitwy pod Bannockburn, a znaleziony fragment był w części opisującej bunt).
Dziwię się jednak wielkiemu błędu, jaki jest w tytule. To Robert Bruce miał przydomek waleczne serce, a nie Wallece. Nie podoba mi się też ukazanie samego Bruca, jako człowieka wahającego się i niepewnego, podobno był wielkim wodzem, a to z filmu nie wynika.
Film bardzo mi się podoba, fajne połączenie historii z przymrużeniem oka i romansu.
Tak na boku to romantyczna historia na początku z tego co gdzieś słyszałem może być prawdziwa.

ocenił(a) film na 9
oleksk16

Robert Bruce był wielkim wodzem, ale też był synem swojej epoki. Wykończył swoich braci i za wszelką cenę dążył do władzy. Na pewno nie był tak szlachetny jak to ukazali w filmie. Ale rozumiem prawo magii kina i akceptuję zaserwowane przez Gibsona danie. Co do samego filmu świetny kawał kostiumowego filmu batalistycznego z połączeniem prawdziwej historii i romansu - zgadzam się w 100%.

użytkownik usunięty
oleksk16

Kurczę, muszę jeszcze raz obejrzeć, ale nie pamiętam, gdzie w filmie było powiedziane, iż to Wallace był Walecznym Sercem. Tyle, iż zestawienie tytułów, angielski i z myślnikiem polski, daje może takie wrażenie. Natomiast z końcówki filmu, gdzie Bruce jest narratorem, może wynikać, iż to on opowiedział tę historię, stąd tytuł - Braveheart. Czyli jego opowieść o Williamie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones