PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1052}
8,1 402 166
ocen
8,1 10 1 402166
6,8 31
ocen krytyków
Braveheart Waleczne Serce
powrót do forum filmu Braveheart - Waleczne Serce

Też mieliście wrażenie, że oglądacie film o przodku Króla?

Pixihead

Nie. Ale mógłbyś rozwinąć?

ocenił(a) film na 9
kuba910

Wallace (JKM) jest wrogo nastawiony do okupujących jego ojczyznę Anglików (ZSSR potem UE) jak i Szkockiej szlachty, którą obchodzi tylko własny zysk, więc rozkrada i przejada kraj (nasz sejm). Ci zdradzają go przy pierwszej okazji za posadki (odwołanie rządu Olszewskiego) jednak on zbiera siły i znów zaczyna walkę o kraj (wybory 2014) więc dochodzi do zdrady i egzekucji (Tu już naszym idzie gorzej, słabe pozwy za namawianie do gwałtu etc).

Poza tym to 'Freedom' krzyczane przed śmiercią też jakieś takie Korwinowskie.

Pixihead

Fajne. Naprawdę, to budujące że stąpając po brudnym bagnie polityki jednocześnie patrzysz w gwiazdy, w poezję jaką jest ten doskonały film. Pozdrawiam.
Ps. a JKM też popieram, już od ponad dekady i wreszcie satysfakcja:)

kuba910

Palić lewaków na stosach!

ocenił(a) film na 9
kuba910

Dzięki za miły komentarz, spodziewałem się raczej odwrotnego efektu. ; ) JKM do boju!

Pixihead

A nie ma za co:)

kuba910

Też jestem chorym neonazistą :)

użytkownik usunięty
Piknik_na_skraju_drogi

A głosuj sobie śmieciu na postsolidarnościowych złodziei lub komunistyczne ścierwa . Tylko pomyśl o swoich dzieciach. Czy to im wyjdzie na dobre? Każde dziecko w Polsce jest zadłużone na 40 tyś, zł. Pomyśl czy warto zdradzać własny kraj...

ocenił(a) film na 8
Pixihead

Powiem więcej. W momencie, gdy Wallace krzyknął freeeedom, to zmarł ten król Anglii, a w dniu gdy JKM wszedł do europarlamentu zmarł Jaruzel.

ocenił(a) film na 8
Pixihead

Wow, nigdy do głowy by mi nie przyszło, aby w jakikolwiek sposób łączyć tę historię z polską polityką. W sumie filmweb to nie miejsce na polityczne dyskusje, ale skoro już taki temat powstał, to też wtrącę swoje trzy grosze ;) Korwina-Mikke nie mam zamiaru ani krytykować, ani gloryfikować. Wychodzę z założenia, że o polityku można się dopiero wypowiedzieć z pełnym przekonaniem, kiedy dojdzie do realnej władzy, bo w innych przypadkach, to każdy mieni się na wybawiciela narodu. A historia już nie raz pokazała, że ludzie uznawani za zbawców, bo przejęciu sterów okazywali się początkiem katastrofy. Także pożyjemy, zobaczymy; teraz gdy jest w europarlamencie ma szansę pokazać czy jest w stanie zrobić coś dobrego dla Polski. Zaś historyczny William Wallace z tego co wiem aż tak nieskazitelnie czysty i wspaniały nie był jak pokazano to w filmie, więc porównywanie Korwina-Mikke do tego szkockiego przywódcy aż tak zaszczytne dla tego pierwszego może nie być.

ocenił(a) film na 10
Krzesimirus

Mimo wszystko autor tematu miał na myśli wydarzenia w filmie. To co się stało naprawdę, to już nie dotyczy porównania Wallace'a z JKM przez Pixihead. I masz racje krzesimirus, obiecywać każdy potrafi, ale, gdy ta chwila następuje, gdy trzeba pokazać na co nas stać - to nie rzadko czyny nie oddają tego samego, co słowa.

ocenił(a) film na 9
Pixihead

Nie. A Twoje pytanie to obraza dla Williama Wallace'a.

ocenił(a) film na 9
Pixihead

Do głowy by mi nie przyszło takie porównanie.

chemas

Bo nie masz sieczki w głowie jak Korwin i jego sekta.

butryk_2

O, platfuś ^_^

Pixihead

No patrz, cholera - zawsze wiedziałem, że Januszkowi czegoś do kompletu z tą muchą brakuje.
I teraz już wiem - kiecki!...

ocenił(a) film na 10
Pixihead

hahahhahahahaha xDD

Pixihead

Ale mi obrzydziłeś ten film. Teraz przy każdym oglądaniu będzie mi się nasuwał na myśl ten oszołom.

ocenił(a) film na 9
NikKlik

A głosuj sobie śmieciu na postsolidarnościowych złodziei lub komunistyczne ścierwa . Tylko pomyśl o swoich dzieciach. Czy to im wyjdzie na dobre? Każde dziecko w Polsce jest zadłużone na 40 tyś, zł. Pomyśl czy warto zdradzać własny kraj...

pliseq

Wolę żeby moje dzieci mogły chodzić do szkoły publicznej, korzystać z powszechnej służby zdrowia i jeździć po drogach w dobrym stanie. Chciałbym również, żeby córki miały prawo głosu, a synowie nie byli uczeni agresji (bo zdaniem ,,krula" jest ona u mężczyzn pożądana.) Nie chciałbym natomiast, żeby żyły w kraju, gdzie wszędzie szuka się ,,zdrajców" i ,,nieprawdziwych Polaków", a plucie jadem na wszystkich jest normalne.

ocenił(a) film na 9
NikKlik

Wolisz, żeby Twoje dzieci były głupsze? No to chyba ich nie kochasz lub nie będziesz ich kochał... Każdy bogaty w Polsce posyła swoje dziecko do prywatnych szkół. Choćby była Minister Oświaty. Myślisz, że Twój i mój pradziadek nie był agresywny? Oni kochali swój kraj i mogli za niego zginąć. Przypuszczam, że gdyby była wojna i na ulicy zobaczyłbyś kałacha, to nie wiedziałbyś, którą stroną strzelać. Tak samo Twój syn. Akurat aktualnie, większość mediów, plują na Korwina i jego partię. Potrafią wymyślać, wyolbrzymiać. Jak oglądałeś wczoraj "Fakty"? Nie przegapiłeś żadnego momentu? Na Onecie pewnie pisali, że Korwin jest zły? Weź daj spokój. Nic nie wiesz i nie będziesz wiedział, dopóki nie uwolnisz się od propagandy Solidaruchów...

pliseq

1. Szkoły prywatne są często lepsze jeśli chodzi o podstawówki i gimnazja, ale już licea i uniwersytety społeczne są ogółem gorsze od publicznych (mówię o Polsce).
2. Pradziadek może był agresywny, może nie. Jednak ty myślisz agresję z odwagą. Człowiek odważny będzie bronił swojego kraju w potrzebie, człowiek agresywny będzie atakował kogo popadnie powodując więcej szkód niż pożytku.
3. Nie oglądam faktów, nie czytam Onetu. Preferuje media na poziomie np. ,,Politykę".
4. Korwin uprawia własną propagandę i jak widać nieźle mu to wychodzi.

ocenił(a) film na 9
NikKlik

1. Szkoły prywatne są często lepsze, bo tylko do nich chodzą dzieci. Bo po co posyłać dziecko do prywatnej, jak się płaci za publiczną w podatkach?
2. Czy Korwin kiedyś nawoływał, żeby atakować kogo popadnie? Wręcz przeciwnie-domaga się surowszych kar dla gwałcicieli i zwyrodnialców, takich jak Trynkiewicz.
3. No "Polityka" to rzeczywiście wiarygodne źródło, przypuszczam, że jeszcze gorsze od Wyborczej. Przecież w "Polityce" napisali, że Korwin kocha Rosję, bo powiedział "Kocham Rosję, jak jest tysiące kilometrów od nas. I chcę, żeby między naszym krajem,a Rosją była Ukraina"
4 Ale jednocześnie się go nie wpuszcza do publicznej TV, podczas gdy mają obowiązek zapraszać każdą partię.Zwłaszcza taką, która odniosła sukces w ostatnich wyborach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones