PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1052}
8,1 402 010
ocen
8,1 10 1 402010
6,8 30
ocen krytyków
Braveheart Waleczne Serce
powrót do forum filmu Braveheart - Waleczne Serce

Wybaczcie...

ocenił(a) film na 8

Ale to typowy film w stylu: "leją się równiutko"

użytkownik usunięty
bono111

Szkoda jednak, że nie trwał on króciótko. Każdy ma prawo do wyrażania własnej opinii a więc 2/10.

ocenił(a) film na 9

A może podacie jakieś argumenty dlaczego się nie podobał, co w nim nie pasowało i czego brakowało.
Bo jak dla mnie film posiadał mocną fabułę, bardzo dobrą ścieżkę dźwiękową pasowała idealnie.
Ogólnie dobrze wykonane kostiumy no i gra aktorska Gibsona która według mnie byłą jego najlepszą dotychczas.
Ciekawi mnie że wygłaszacie opinie typu film jest zły bo ja tak uważam a Gladiatorowi albo 300 dajecie 10/10

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
mrysio

czemu zaraz nazywać niską ocenę złośliwością? Każdy ma prawo do swojego zdania, nie każdemu film musi się podobać. Braveheart był dobry, ładnie zrealizowany, ale nie przesadzajmy - nie jest to arcydzieło.

użytkownik usunięty
mrysio

....

użytkownik usunięty
bono111

Jak ktoś nie rozumie filmu to dla niego tam jest tylko lanie się...

użytkownik usunięty
bono111

No leją się jak to w hollywoodzkim filmie, ale w porownaniu z innymi historycznymi made in USA to i tak klasyka..

ocenił(a) film na 8

Jak dla mnie Waleczne serce jest słabe bo:
-Zbyt patetyczne
-W całym filmie tylko się leją i leją, głębszych treści brak
-Gibson wygląda jakby się urwał z planu jakiejś głupiej komedii, cały czas stroi dziwne miny

Plusy filmu to piękne zdjęcia i wspaniała muzyka Hornera. Nic poza tym.

Gladiatora oceniłem na 10 bo:
-Znakomita pierwszoplanowa rola Russela Crowe'a
-GENIALNA rola drugoplanowa Joaquina Phoenixa
-Świetnie poprowadzony wątek tragicznej postaci Commodusa
-Walki na arenie zapierają dech
-Dialogi wpadają w ucho i pamięta się je jeszcze długo po seansie

a 300 to dla mnie gniot, nawet nie obejrzałem do końca

ocenił(a) film na 10
bono111

- Zbyt patetyczne -> Powiedziałbym że taki musi być. W przeciwieństwie do fikcyjnej postaci głównego bohatera z Gladiatora i tego że ogólny rys "historyczny" jest niespecjalnie poruszający, w Bravehearcie mamy postać historyczną, Williama Wallace'a (którego losy niestety w niektórych momentach mocno zmieniono), szkockiego bohatera narodowego a akcja jest osadzona podczas wojny której zakończenie przyniosło Szkotom niepodległość na 300/400 lat (w zależności jakie wydarzenie uznamy za jej koniec).
- W całym filmie tylko się leją i leją, głębszych treści brak -> I głównie o to tutaj chodzi, a odwzorowano to bardzo dobrze i nie szczędzono bryzgającej tu i ówdzie posoki. I pod tym względem akurat różnica między Gladiatorem a Braveheartem nie jest bardzo wyraźna.
- Gibson wygląda jakby się urwał z planu jakiejś głupiej komedii, cały czas stroi dziwne miny -> Ten zarzut kierowałbym akurat raczej do widzów :) Znane jest zjawisko szufladkowania aktorów i tak np. Mel Gibson będzie się niektórym kojarzył z seria Zabójcza broń, Andrzej Grabowski z Ferdynandem Kiepskim, Ed O'Neill z Alem Bundym, a Rowan Atkinson z Jasiem Fasolą (chodziły słuchy że był planowany jako odtwórca roli Voldemorta w Harrym Potterze, i teraz pomyśl sobie co byś pomyślał widząc Jasia Fasolę jako najczarniejszego z czarnych charakterów w całej serii :) ).

użytkownik usunięty
bono111

a co mają w takim filmie robić? wyjść na pole bitwy, poklepać się po plecach a potem rozprawiać o starożytnych filozofach, żeby film był głęboki? albo może wodzowie powinni zagrać niezwykle emocjonującą partię szachów a reszta wojów powinna kibicować? śmieszny komentarz :D
to miał być film o szkockim bohaterze, który się lał z Anglikami. Sceny bitew są tak naturalne, pięknie sfilmowane i zmontowane, że lepiej się tego chyba nie da zrobić, gra Gibsona świetna, film nie nudzi ani przez sekundę, jest mocny i odważny, jak główny bohater, a na końcu łezka mi pociekła i moim zdaniem zasługuje na minimum 9 a u mnie prywatnie ma dychę i idzie do ulubionych.

ocenił(a) film na 9
bono111

Dla mnie ten film to arcydzieło z gatunku dramat-historia.

ocenił(a) film na 8
bono111

I znowuż wybaczcie... Ale w ciągu tych 15 lat zmieniłem zdanie o tym filmie całkowicie... To jest wielkie kino pod jakim kątem by nie patrzeć...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones