PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1052}
8,1 402 010
ocen
8,1 10 1 402010
6,8 30
ocen krytyków
Braveheart Waleczne Serce
powrót do forum filmu Braveheart - Waleczne Serce

blad w filmie :]

ocenił(a) film na 10

w scenie kiedy król Szkocji pomaga uciec dla łolesa goni go odział żołnierzy... czemu żaden nie uznał go za zdrajce skoro pomógł uciec wrogowi? nikt na niego nawet nie krzykną i nie zwrócił mu uwagi O.o przecież to nienormalne ,ze ktos w ich zbroi pomaga wrzucić przeciwnika na konia ;] błąd w filmie? czy ktoś ma logiczne wytłumaczenie? :)

rotanimod

Wydaje mi się, że ci co ścigali Wallace'a to byli zwykli,szarzy żołnierze, a król Szkocji miał na sobie szlacheckie barwy gwardii króla Anglii. Żaden z żołnierzy nie odważyłby się raczej uznawać takiego kogoś za zdrajcę. Poza tym oni byli w pościgu w pełnym rynsztunku i mieli za zadanie złapać Wallace'a i tylko to się dla nich liczyło. Do tego jeszcze dochodzi efekt zmęczenia itp, itd. Takie mam zdanie na ten temat.

ocenił(a) film na 10
ocenił(a) film na 6
rotanimod

No wiesz, sam film wiele z rzeczywistością historyczną wiele wspólnego nie ma (izabela francuska, żona młodego króla w filmie przyjechała na wyspy dopiero 3 lata po śmierci Wallace, a, Szkoci w tamtych czasach nie nosili kiltów, sam Wallace był opłacany przez koronę francuską i do Francji też zbiegł po przegranej bitwie i spędził tam kilka lat i tak dalej), czepianie się więc takich drobiazgów trochę mija się z celem. Sam film nie jest filmem historycznym, tylko filmem o konfrontowaniu indywidualności i stałych zasad z kompromisami i chwiejnością. W sumie film typowy dla Gibsona, który podobny przekaz forsował w pozostałych swoich produkcjach - że nie należy w życiu iść na żadne ustępstwa tylko być w pełni sobą i robić to co samemu uważa się za słuszne.

ocenił(a) film na 10
mhrocznyszatan

wiem ,ze to nie jest na faktach itp... chodzili mi tylko jak wytlumczyc ten moment

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones