PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1052}
8,1 402 010
ocen
8,1 10 1 402010
6,8 30
ocen krytyków
Braveheart Waleczne Serce
powrót do forum filmu Braveheart - Waleczne Serce

najlepsza scena?

ocenił(a) film na 10

jak dla mnie to wtedy kiedy walczyli pod (nie jestem pewny, ale wydaje mi sie ze to Sterling) i jak wojska juz chca sie wycofac kiedy jeszcze wreszcie nadjezdza Braveheart ze swoimi kumplami z twarza pomalowana w polowie na niebiesko. nie wiem czemu ale ta scena jak dla mnie jest zajebista. ogolnie film jest swietny. jest w nim ta naturalnosc i wlasnie to dodaje mu uroku. podbalo mi sie takze kiedy przyjechal do swojej wiochy zeby pomscic swoja zone i jak sie rozprawil z tamtymi zolnierzami.
sorry ale jesli ktos uwaza ze ten film jest slaby no to nawet nei warto sie klocic. trzeba poczuc klimat. no i szkdoa ze tamci zdradzili. a przeciez mieli taka madra zasadzke. no i ilu z was ukloniloby sie przed krolem na miejscu Bravehearta pod koniec filmu?

ocenił(a) film na 8
staszek_peszko

Primae Noctis - gdy małżonka żegnała swojego ukochanego, połączone z genialną ścieżką rozwaliło mnie na kolana.

ocenił(a) film na 1
ILoveHaribo

Napisy na końcu. Film kicz ale napisy rewelacja.

ocenił(a) film na 10
KUBATRIX

"Banda kretynów z włóczniami i mieczami. Kicz roku 1995" ? Odnoszę nieodparte wrażenie iż jest to data Twoich narodzin ignorancie

ocenił(a) film na 1
dzazi

Mój rocznik to 2010

ocenił(a) film na 10
KUBATRIX

@KUBATRIX - zdanie osoby takiej jak ty, która ocenia "Avatar" na 10/10, zwyczajnie się NIE LICZY...

ocenił(a) film na 10
staszek_peszko

Kiedy do Wallesa przychodzi we śnie jego żona zawsze płacze

ocenił(a) film na 8
staszek_peszko

Zdecydowanie przemowa Gibsona przed bitwą z anglikami

staszek_peszko

Bruce wyciągający jego chustę i ruszający do ataku na koniec wznosi mnie na najwyższy poziom wzruszenia na jaki mogę się zdobyć, kiedy i tak jestem struchlały po FREEEEEDOM.

użytkownik usunięty
staszek_peszko

Oczywiście "Freedom" + końcówka jak narrator mówi, że odzyskali wolność... ogólnie cały film jest po prostu przepiękny.

ocenił(a) film na 10
staszek_peszko

Zdrada pod Falkirk i wyraz twarzy Wallace'a, gdy okazuje się, że Bruce go wystawił.

ocenił(a) film na 8
potas13

Zgadzam się! Mel zagrał to genialnie.

ocenił(a) film na 10
staszek_peszko

Tekst. 'Dobrze, wracajcie do swoich domów, może dożyjecie starości, ale kiedy po latach śmierć zajrzy wam w oczy będziecie żałować że nie wróciliście na pole bitwy i nie krzyknęliście wrogowi w twarz " możecie zabrać nam życie ale wolności nam nie odbierzecie". Napewno brzmiał troche inaczej, przepraszm.Inny moment to powrót po tym jak ukochana nie przyjechała do lasu i rozprawienie się z sędzią( dziwne że poderżnął mu gardło tak jak sędzia tej dziewczynie, przecięż nie widział i nie pytał nikogo jak to się stało). Dobrze też powiedział emisariuszom przed bitwą, coś żeby pojechali do każdego szkockiego gospodarstwa i przapraszali za lata grabieży i mordów, i oczywiście błagali o przebaczenie. No i końcówka też, twardy duchem był do końca.

ocenił(a) film na 8
staszek_peszko

William krzyczący: "Freeeeeeedooooom!".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones