PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1052}
8,1 402 152
oceny
8,1 10 1 402152
6,8 31
ocen krytyków
Braveheart Waleczne Serce
powrót do forum filmu Braveheart - Waleczne Serce

sceny walki

ocenił(a) film na 8

Pewnie wielu z was zauważyło ze większośc bitew nie trzyma w napięciu tak jak np w Troi lub Królestwie Niebieskim... mam na myśli to ze do czasu znacznej przewagi Anglików Szkoci po prostu rozkładają każdego... przyjemnie sie na to patrzy jak strona po której jest widz wygrywa bez szwanku ale powinno być też odrobinkę obiektywizmu... w pierwszej bitwie na otwartym polu (może jestem ślepy) nie zauważylem zadnego szkota ginącego od miecza anglika... Szkoci w moim odbiorze są zbyt dużymi "fighterami" ;) to tak tylko z mojej strony opinia od kogoś kto lubi filmy z masowymi bitwami ;)

a jeśli chodzi o całokształt to film zdecydowanie urzekający... Zdjęcia i Muzyka są arcydziełem ;) film zasługuje na swoją pozycję

użytkownik usunięty
smerfero

"mam na myśli to ze do czasu znacznej przewagi Anglików Szkoci po prostu rozkładają każdego..."

Szczególnie pod Falkirk...

"większośc bitew nie trzyma w napięciu tak jak np w Troi lub Królestwie Niebieskim"

Nie ma nawet co porównywać Troi i Królestwa, które mimo że dobre (szczególnie w wersjach reżyserskich), do Bravehearta nie mają co startowac, również pod względem bitew.

ocenił(a) film na 8

Racja... wiadome ze trzeba zwrocić uwagę na różnicę w czasie powstania filmu i zasoby reżyserskie jakie mogly zostać wykorzystane w 1995 a jakie 10 lat pozniej w Troi i Królestwie... Jednakże mialem na myśli to ze w tych filmach jakos ta walka rozkladała sie mniej wiecej proporcjonalnie i czuć było żal jak np ginął ktoś z ekipy głownego bohatera... a tu oglądanie bitew z udziałem szkotów, za którymi jest widz to tak jakby twoja drużyna wygrywała 7:0 w 25 minucie meczu i jak tu reszta meczu ma być ciekawa ? ;))

ocenił(a) film na 8
smerfero

"Racja... wiadome ze trzeba zwrocić uwagę na różnicę w czasie powstania filmu i zasoby reżyserskie jakie mogly zostać wykorzystane w 1995 a jakie 10 lat pozniej w Troi i Królestwie"

A i tak, w Braveheart walki imponują mi bardziej.

"Jednakże mialem na myśli to ze w tych filmach jakos ta walka rozkladała sie mniej wiecej proporcjonalnie"

W Troi?! PROPORCJONALNIE?! Ja Ci powiem jak to wyglądało:
Plaża: giną sami Trojanie
Walka pod murami: giną sami grecy
Atak na okręty: krótka chwila proporcjonalnych strat na ekranie, a potem pojedynek i koniec walki.
Wdarcie się do miasta: giną sami trojanie

W Braveheart masz to samo. Czy domyślasz się, dlaczego tak właśnie jest?
Chodzi o ukazanie przewagi. Żeby widz czuł, kto wygrywa. Jak wygrywają Grecy, to na ekranie widać dosłownie masakrę Trojan. Jak wygrywają szkoci, to na ekranie ukazuje się masakra anglików.
Gdy natomiast walka jest wyrównana, straty na ekranie występują mniej więcej w takich samych ilościach.

"czuć było żal jak np ginął ktoś z ekipy głownego bohatera"

No bo jak w Braveheart ginął William, to aż się można było uśmiać.

"a tu oglądanie bitew z udziałem szkotów, za którymi jest widz to tak jakby twoja drużyna wygrywała 7:0 w 25 minucie meczu i jak tu reszta meczu ma być ciekawa ? ;))"

Już to tłumaczyłem. W filmach tak się podkreśla, która strona wygrywa. Zauważ, że pod Falkirk Szkotów rozgromiono.

ocenił(a) film na 9
smerfero

"Większość bitew nie trzyma w napięciu tak jak np w Troi lub Królestwie Niebieskim"
Ehm... Poczytaj chociażby na wikipedi, o bitwach z filmu. Szkoci naprawdę tam masakrowali(prócz Falkirk). Do tego, sceny batalistyczne w "Brave..."są REALISTYCZNE ;)

ocenił(a) film na 9
Bzyk36

odgłosy bitwy są wykorzystane przez Kaliber 44 (zespół hip hopowy) w piosence Do boju zakon Marii :)

ocenił(a) film na 7
Vangelis7

Zaiste ten kawałek chyba był samplowany z Bravehart z tym że większe i nie odwracalne wrażenie na mnie zrobił utwór Kalibra 44.

ocenił(a) film na 9
heam

Po 4 latach stwierdzam, że masz rację :D

ocenił(a) film na 7
Vangelis7

W dodatku 4 minuty po moim komentarzu, czujnyś :)

ocenił(a) film na 9
heam

Uzależnionyś :D:D:D:D:D

ocenił(a) film na 9
Vangelis7

Oczywiście od zawsze tak samo uważałem :D

ocenił(a) film na 7
Vangelis7

E tam wcale nie mam żadnego problemu ... ou shit zaprzeczenie ;) No i bardzo piątka za prawidłowe wnioski w sprawie Kalibra 44 ;)

ocenił(a) film na 9
heam

high five :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones