PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=812176}
5,6 17 956
ocen
5,6 10 1 17956
4,6 25
ocen krytyków
Broad Peak
powrót do forum filmu Broad Peak

Zawiedzione nadzieje

ocenił(a) film na 8

Mam wrażenie, że ten film ma niską ocenę w dużej mierze z tego, że ludzie oczekiwali, że film będzie o wszystkim, co stało się, jak schodzili z góry, czyli wszystko o czym pisały media. A tak naprawdę to jest głównie dramat psychologiczny o tym, jak facet nie poradził sobie z tym, że 25 lat wcześniej nie wszedł 17 metrów wyżej i przestał się czuć bohaterem z tego powodu

ocenił(a) film na 5
lukasz25

Nie miał bym nic przeciwko gdyby to był dramat psychologiczny. Ale niestety nie jest. Nie jest to też holywodzki film na miarę ,,Everestu" czy ,,K2" . Z filmu nie wynika kim jest Berbeka ani jakie ma motywacje. Postaci są tak papierowe że bardziej się nie da. Ktoś tu napisał że w sumie mógłby je zagrać jeden aktor i nic by to nie zmieniło w odbiorze filmu.
Film ma niską ocenę, bo zwiastun obiecywał ,,polski blockbuster" A tym nie jest. Jako opowieść o górze i człowieku zawodzi jeszcze bardziej. Same zdjęcia i muzyka nie zastąpią scenariusza którego w tym filmie nie ma. Jest taki film Wernera Herzoga ,,Krzyk kamienia" Reżyser Broad Peak chyba powinien go obejrzeć przed kręceniem swojego filmu. Piszę to jako osoba spędzająca w górach najlepsze chwile swego życia.

ocenił(a) film na 8
lornemalwo

Dla mnie ten film jest krytyką himalaizmu jako takiego. Wydaje mi się, że nawet nie taki był zamysł reżysera, bo pewnie tak jak większość Polaków jest dumny z wyczynów polskich himalaistów, a co mu wyszło? Mamy historię faceta, który chciał zostać bohaterem i w tym celu zaryzykował swoje życie, mimo że miał rodzinę. Później okazało się, że wszystko na nic, bo zabrakło mu kilku metrów. Siedziało to w nim przez lata, więc po wielu latach tam wrócił, i tym razem został tam na zawsze. Dlatego ten film mi się spodobał, bo chyba przypadkowo pokazał niemoralność i bezsens himalaizmu

lornemalwo

Dokładnie tak

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones