PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=698748}
6,5 6 025
ocen
6,5 10 1 6025
Camp X Ray
powrót do forum filmu Camp X-Ray

To już któraś produkcja podnosząca temat więźniów, których nikt nie chce po 11 września.
O ile wcześniejsze filmy skupiały się na więźniach, torturach,na potrzebie tego typu miejsc na świecie,etc
To tutaj mamy ciekawa wizje- inny być może problem- zatrzymanych którzy są niewinni ale jak mówi Ali ( oni już nie maja kraju, nikt ich nie chce, wszyscy się ich boją), być może są tez tam i tacy przypadkowe ofiary zadymy nazwanej terroryzmem.
Relacja miedzy Cole i Alim jest wynikiem zachwiania pewności w to co się robi i po co się gdzieś jest, a symboliczny 7 cześć Harrego Pottera podkreśla ze nie wszyscy są zwolennikami takich miejsc jak Guantanamo,chociaż z drugiej strony nic się z tym nie robi tylko opuszcza to miejsce.
Obraz próbuje wzbudzić w nas wątpliwości i to dobrze bo w ten sposób ludzie nie będę obojętni i będą musieli stanąć po którejś ze stron.
Myślę sobie ze zamiast ciągłych tortur (czy czasem jak to w filmie określają " niańczenia:" zatrzymanych), lepiej byłoby gdyby zapracowali na swoje utrzymanie, przecież jest tyle rożnych prac których nie ma kto wykonywać.
Nie wiem czy Kristen Steward to był właściwy wybór, bo zawsze stoi przed moimi oczami Demi Moore z G.I Jane jako doskonały żeński żołnierz armii amerykańskiej.
ja daje 7/10

byk1

mam identyczne odczucia co do filmu, Kristen, no niestety, dziewczyna jednej miny i przygryzionych ust. Liczyłam, że wypadnie lepiej, choć to i tak więcej niż Bella Swan....
Co do filmu, to tylko jedno mnie zastanawia, jaki miał być przekaz? Bo z jednej strony, ten obraz trochę wybiela Amerykanów, pokazuje, że muzułmanie są dręczeni tylko wtedy jeśli się nie podporządkują. Z kolei, może tak być, że ludzie którzy się tam znajdują mogą być niewinni (zaznaczam, że nie będę się rozwodzić nad winą i karą, bo w filmie nie o to chodzi).
Moja refleksja jest jedna, zarówno Amerykanie jak wyznawcy Islamu pogubili się w swoich światopoglądach. I jedni i drudzy są na tyle zindoktrynowani, że robi się z tego błędne koło. Muzułmanie chcą "nawracać" wszystko co się rusza i nie jest z nimi, a Amerykanie we wszystkim widzą zagrożenie dla ich bezpieczeństwa (interesów), demokracji, pokoju na świecie.... ble ble ble.. a do obrony używają wojska, bomb i tortur... Ja wiem tylko tyle, że nie wolno wierzyć żadnej ze stron, bo takie samo jest prawdopodobieństwo, że Ameryka jest tak samo winna 11 września jak świat Muzułmański....

ocenił(a) film na 7
karola_korys

Jedni patrzą oczami dóbr naturalnych,(ropa, minerały, złoto. etc) drudzy zasłaniając się Koranem chcą "posiąść " cały świat.
Mnie jest bliżej do tych pierwszych, ale może tylko dlatego ze bylem czasie aktów terroryzmu w Londynie, i jakoś od 12 lat na mojej drodze jest sporo Muzułmanów, wiec średnio uśmiecha mi się umierać w imię ich poglądów.Co do wiezień to myślę sobie ze powinny takie być o ile są w nich trzymani "właściwi terroryści" i nie jest konieczne by cały świat o nich wiedział niech tylko wiedza terroryści( może dzięki temu będzie o przynajmniej jeden atak mniej.)

byk1

ja nie mam prawicowych poglądów, ogólnie jest mi daleko do polityki i interesowania się nią, ale za każdym razem jak wspominają coś o ISIS, i ogólnie wszystkim złym co jest z tymi ludźmi związane, to mnie krew zalewa i się zastanawiam jak to jest możliwe, że tacy ludzie w ogóle chodzą po świecie....
Lubię filmy z przesłaniem jak "łzy słońca", czy "ofiary wojny", ale chyba kolejnego filmu o Islamie chyba już nie przełknę.
Nie wiem czy widziałeś, ale polecam jeszcze film "transfer" http://www.filmweb.pl/Transfer świetnie pokazuje jak szeroki może być problem Muzułmanów w Ameryce i że każdy kij ma dwa końce.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones