PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=905}
7,9 94 867
ocen
7,9 10 1 94867
8,2 34
oceny krytyków
Casablanca
powrót do forum filmu Casablanca

!

ocenił(a) film na 3

Emocje jak w deszczowy dzień,w drodze z Biedronki do Lidla.Beznadziejny scenariusz.

ocenił(a) film na 10
Berith7777

Oryginalna opinia, jak widac Akademia mylila sie.

ocenił(a) film na 3
Qjaf

Dlaczego wystawiłeś filmowi ocenę 10/10?

ocenił(a) film na 10
Berith7777

Glownie dlatego, ze spodziewalem sie romansidla, a okazalo sie, ze film laczy w sobie elementy obyczajowe, melodramatyczne z humorystycznymi i sensacyjnymi. W ten sposob "Casablanca" jest filmem wielogatunkowym, wielowatkowym. Calosc naszpikowana jest licznymi metaforami, symbolika: milosc, smierc, romans, zdrada, przyjazn, wyrachowanie, korupcja, cynizm, patriotyzm, walka o wolnosc, kase i kobiete. Kazdy aktor dal z siebie wszystko, doslownie. Na pierwszym planie wiadomo kto bryluje, ale drugoplanowe postacie zostaly wykreowane przez doprawdy nietuzinkowych aktorow. Podoba mi sie postac Ricka, faceta ktory ma wszystkich w glebokim powazaniu, a tak naprawde jest szlachetny i gotowy do poswiecen. Taki superbohater sprzed 70 lat. Film dodatkowo wzbogacono o swietny motyw muzyczny.
Scenariusz arcyklasyczny z mimo wszystko malo przewidywalnym zakonczeniem. No wlasnie, a minelo tyyyle czasu. Ten film zawsze bedzie w czolowce poniewaz dotyczy ponadczasowych, wszechobecnych wartosci. Moim zdaniem trudno to zakwestionowac:)

ocenił(a) film na 3
Qjaf

Dziękuję za sumienną odpowiedż.

ocenił(a) film na 7
Qjaf

Właśnie też mnie ten film o tyle zaskoczył, że nie był typowym melodramatem.

ocenił(a) film na 10
tulpa

No gdyby byl melodramatem, to dostalby 5 co najwyzej:) I to za obsade.

ocenił(a) film na 6
Berith7777

Najkrótsza precyzyjna recenzja tylko ocena zaniżona. Ja daję 6/10 gdyż scenariusz powstawał w czasie gdy nikt nie wiedział jakie są realia rozwijającej się dopiero pożogi wojennej i skali okrucieństwa "nadludzi". Bergman ponadczasowo piękna.

ocenił(a) film na 10
blackfox_fw

Co maja realia wojny do scenariusza tego filmu? Przeciez absurdem byloby oskarzac tworcow "Casablanci" o to, ze nie wiedzieli jak wojna wyglada. Inna sprawa, ze to na podstawie sztuki...Ech

Berith7777

jak to mówiom, życie pisze różne scenariuszem.
jakie inne filmy tam były na biedronkowym stoisku?

ocenił(a) film na 3
Lance_Vance

A jak to będzie w j.polskim?

Berith7777

tak samo, tylko bez spacji po znakach interpunkcyjnych





(wg słownika z biedronki)

ocenił(a) film na 3
Lance_Vance

W takim razie proszę powrócić,gdy nauczysz się tworzyć poprawne zdania.

Berith7777

http://41.media.tumblr.com/tumblr_md30u57HMH1qdtwc0o1_500.png

Lance_Vance

"Jak to mówiom"
dobre!
piękny, ponadczasowy... analfabetyzm :-))

Nie uważacie, że portal powinien być podzielony na 2 lub więcej grup wg jakiegoś testu inteligencji / wieku?
Wtedy człek mógłby sobie wyłączyć oceny / komentarze niepiśmiennej części narodu - myślę, że byłoby to bardzo użyteczne i oszczędziłoby wiele zbędnych dyskusji na forum pomiędzy ludźmi o dużej dysproporcji "gustów", wiedzy, wieku etc...
Pozdrawiajom! ;-]

ocenił(a) film na 8
Berith7777

Tak właśnie oceniają to arcydzieło światowej kinematografii, wielcy fani "Przeminęło z wiatrem" z Clarkiem Gablem, niestety druga pozycja to jedynie dobry melodramat kostiumowy, pierwsze genialny kryminał i obyczaj w jednym. Ilu ludzi tyle opinii, albo jak ktoś woli, gdzie dwóch Polaków tam trzy opinie. Nic nie dam do Ciebie, ani facetów zaczytujących się w książkach dla kobiet i uwielbiających takie banały, ale pytanie kogoś o powód wystawienia takiej, a nie innej oceny to żenada w Twoim wykonaniu. Popatrz jak wytłumaczyłeś się biedny chłopaczku z wystawienia oceny trzy dla tego obrazu, śmiech na sali i tyle.

ocenił(a) film na 8
RafStefSzul1981

P.S jeśli obraziłem Twoją orientacje seksualną, a podejrzewam że jesteś gejem, Twoje zdjęcie nie utwierdziło mnie o tym tak bardzo, jak ocena dziesięć dla takich lesbijskich gniotów pt. "Życie Adeli. Rozdział 1 i 2" oraz opowieści gejowskiej pt. "Tom", to przepraszam Cię bardzo, Panie pedale.

ocenił(a) film na 3
ocenił(a) film na 8
Berith7777

Amen.

RafStefSzul1981

Gość cię koncertowo olał. Jesteś nic nie wartym śmieciem, pewnie nawet matka cię oddała do domu dziecka, bo nie mogła znieść twojego upośledzenia.

ocenił(a) film na 8
Gordon_Neo

Ty za to jesteś jakimś upośledzonym dzieckiem rodem z lat 90-tych, któremu wszystko podoba się, szczególnie to czego nie rozumie. Szkoda czasu, palców i oczu na Ciebie mała gnido. P.S dla Twojej informacji Ciebie, nie cię, wtórny analfabeto...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones