PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=905}
7,9 94 867
ocen
7,9 10 1 94867
8,2 34
oceny krytyków
Casablanca
powrót do forum filmu Casablanca

BEZNADZIEJA

ocenił(a) film na 1

film jest poprostu beznadziejny wiekszego chlamu od tego nie widzialem po 10minutach filmu mialem ochote wyrzucic TV przez okno a rerzysera bym zwiazal i wrzucil do rzeki, ludzie po co takie filmy tworza ?

sowapl12

A jaki Twoim zdaniem film nie jest beznadziejny? "Za Szybcy Za Wściekli"? :)

ocenił(a) film na 10
Red_Hot

Napewno nie tworzą z myślą o tepych prowokatorach jakim jesteś Ty...

Bez pozdrowień

ocenił(a) film na 7
sowapl12

zamiast ogladać jak to napisałeś 'chłam' popracuj nad gramatyką ;]
reŻyseria, a nie reRZyseria, idioto ;]
pozdrawiam słonko ;)

sowapl12

u la la! :D
A Pan oby na pewno nie pomylił forum? :D
Mimo wszystko, pozdrawiam:)

ocenił(a) film na 1
sowapl12

Ja też uważam ten film za chłam i nie mogę się nadziwić, że tak wiele osób go uważa za arcydzieło?! W Ameryce to film kultowy ale dla mnie to szmira pomimo udziału wielkiego Boogiego. Aktorzy grający w Casablance wiedzieli, że grają w kiczu i zaskoczył ich wielki sukces filmu. Dla mnie to niezrozumiałe, naprawdę NIE DA się go oglądać! Gadki dla pensjonarek, nieprawda historyczna i psychologiczna aż kipi a tu kult? To jedna z zagadek wszechświata...

ocenił(a) film na 8
stokrot

Mi też średnio się podobał ten film, ale tłumaczę to sobie tym, że jeszcze chyba nie dorosłam do tego typu produkcji. Autorowi tematu również polecam takie spojrzenie na sprawę...

ocenił(a) film na 8
blumenkohl

A niby czemu jest beznadziejny? proszę wytłumacz mi to. Bo nie ma wypasionych fur, dziwek i lecącej muzyki Techno w tle?

devon2

Eh...Osoby, które nie rozumieją teraz kina z tamtych lat, nie zrozumieją go nigdy...
A co się tyczy założyciela tematu, to popracuj nad gramatyką i kulturą nędzo artystyczna....

Stacy

czemu w tematach pod każdym świetnym filmem pokazuje się temat jakiegoś bezmózgiego dzieciaka, który wymyśla temu filmowi od "chłamów"?
zaczynam się zastanawiac, czy to zwykłe prowokacje, czy to po prostu ludzie zaczęli uważac, że dobre kino nie istnieje bez dużej ilości seksu i przemocy. w każdym razie jest to smutne

ocenił(a) film na 8
slomiasty_hohol

A wyrzucić telewizor. Daj firmom produkującym odbiorniki telewizyjne później zarobić.

I chyba nikt cię nie zmusił do oglądania "Casablanki", no nie?

Kinomaniaczka_

Powiedz złe słowo na film uznawany za "kultowy" przez bande snobów to cię zjędzą. Ja też uważam że Casablanca, to gniot jakich malo. I nawet współczesne komedie romantyczne maja dużo lepszy warsztat aktorski niż ten kicz dla 50-letnich dziewic

ocenił(a) film na 8
Detka78

Może uważasz ten film z a gniot, ale da się to ubrać w kulturalniejsze słowa. Mnie się CASABLANCA podoba i wcale nie uważam się za snoba.

Detka78

Żal mi cię. Casablanca to i tak już KLASYKA. I to czy komuś się podoba czy nie jest bez znaczenia.
Dziwię się w takim razie, że dałeś 10 "Psychozie". Naprawdę dziwne...
Spróbuj powidzieć, że Bogart bądź Bergman to gnioty to cię chyba zabiję...

Stacy

Mój most był do Detki

ocenił(a) film na 8
Stacy

Chyba post, Chanel :).

Stacy

Dlaczego bym nie mial dać 10 Psychozie. Wydaje Ci sie że jak ktoś krytykuje Casablance to jest zwykłym ignorantem wychowanym na filmach typu "gangsta". Uwierz mi, oglądałem wiele "klasycznych filmów" i w pełni się zgadzam że Casablanca to klasyka, ale nazywanie tego filmu kultowym... troche na wyrost.

Detka78

"to gniot jakich mało"

a to nie było na wyrost ?

użytkownik usunięty
sowapl12

Perspektywa wrzucenia Michaela Curtiza do rzeki wydaje się dość zabawna...:) Ale to nie znaczy wcale, że nie lubię jego prac, bo wręcz przeciwnie są to produkcje ciekawe i wielkie w pewnym stopniu. A Casablanca jest bardzo specyficznym filmem, którego 'współcześni' ludzie tacy jak autor tego postu oglądać nie powinni.

Zaplecze intelektualne Twojej wypowiedzi sowa pozostaje wiele do życzenia. Podobnie jak podejście, ale nie dziwię się, film bez znajomości pewnych historycznych faktów może być trudny w odbiorze. Mam na myśli tło w jakim się dzieje film. Francuzi, obok Gestapo i jeszcze są w Maroku, gdzie przecież są same araby i czarnuchy.... Zatem, może się przydać wiedza
o Francji Vichy, Komitecie Wolnych Francuzów, de Gaullu, Petainie... itp...

ocenił(a) film na 10
ammunation

po co dzieci neo zakładają tu tematy i wypowiadają się w tak niekulturalny sposób ! Ten film to klasyka , jeden z najlepszych w histori. Jest on bez wątpienia dla koneserów, a z tego co widzę, jest tu sporo osób niedojrzałych , którzy podniecają się jedynie filmami "Piła" czy "Rambo".

ocenił(a) film na 8
Falco

Zaraz z grubej rury, że TYLKO filmy pokroju "Rambo" i "Piła". Chyba się trochę zagalopowałeś, a to, że ten film jest klasyką, wcale nie znaczy, że musi się wszystkim podobać.
Aha, i te "dzieci" piszą często lepiej niż ty i wcale nie są głupie, za jakie być może je uważasz.

ocenił(a) film na 10
Kinomaniaczka_

po co dorzucasz swoje trzy grosze. Nie znasz się na dobrym kinie , to przynajmniej się nie wtrącaj ! Idź sobie pooglądać Mortal Combat

ocenił(a) film na 8
Falco

Wybacz, ale nie będę oglądała "polecanych" przez ciebie filmów. Poza tym w tym kraju panuje wolność słowa i będę dorzucała "swoje trzy grosze", gdzie mi się żywnie podoba.
Trudno. Nie znam się na dobrym kinie, ale za to ty się znasz i IV RP jest być dumna, że ma tak wybitne osobistości w swoim społeczeństwie.

ocenił(a) film na 10
Kinomaniaczka_

pokaż mi w którym poście tutaj poleciłem jakiś film . Nie rozumiem w ogóle po co tyle krzyku. Nie każdemu musi się podobać ten film , ale to nie znaczy , że można z tego powodu być niekulturalnym i używać wulgarnych słów

ocenił(a) film na 8
Falco

Pokaż mi, gdzie używałam wulgarnych i niekulturalnych słów, a o jakimś Mortal Combat nie słyszałam wcale, ale ty- tak, choć uważasz się za konesera dobrego kina.

ocenił(a) film na 10
Kinomaniaczka_

Nie rozumiem o co tobie chodzi w ostatniej kwesti. Każdy chyba zna film Mortal Combat, więc nie wiem w czym widzisz problem ?

ocenił(a) film na 8
Falco

Ja go nie znam i poznawać na razie nie zamierzam. Pytałam się, gdzie używałam wulgarnych słów, a ty nie odpowiedziałeś.

ocenił(a) film na 10
Kinomaniaczka_

a czy ja napisałem konkretnie, że Ty używałaś wulgarnych słów? Nie.

ocenił(a) film na 8
Falco

"pokaż mi w którym poście tutaj poleciłem jakiś film . Nie rozumiem w ogóle po co tyle krzyku. Nie każdemu musi się podobać ten film , ale to nie znaczy , że można z tego powodu być niekulturalnym i używać wulgarnych słów". W pierwszym zdaniu zwróciłeś się do mnie, więc sądziłam, że kontynuujesz to w stosunku do mnie.

użytkownik usunięty
Kinomaniaczka_

Po czym poznać trolla?

1. Pisze z Caps Lockiem w temacie
2. Pisze o filmach uznanych za legendarne BEZNADZIEJA xD Normalnie śmiech mnie bierze.

Spoko każdy ma prawo mieć swoje zdanie ale niech nie wypowiada go zbyt głośno na forum zdominowanym przez zwolenników danego filmu bo smierdzi trollem. :P

Do General: Trollem to jesteś ty. Każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie na temat czegokolwiek. To, że większość ludzi uznaje Casablance za film "legendarny" nie znaczy, że każdy to robi. Przeanalizuj co napisałeś =>"Trollem jest osoba mająca inne zdanie niż większość, która chce podzielić się swoją opinią." Dlaczego Polacy to taki durny naród, z którego kipi nienawiść? Na każdym forum na filmwebie musi pojawić się wątek gdzie ludzie obrzucają się bluzgami bo ktoś powiedział, że jego ulubiony film to gniot. Czy nie można spokojniej wymieniać zdań?

ocenił(a) film na 10
sowapl12

Takie tematy zakładają tylko niedowartościowane jednostki, które czerpią intelektualne orgazmy z wywoływania śmiesznych prowokacji.

ocenił(a) film na 9
sowapl12

sowapl12 sądząc po nicku masz pewnie 12 lat i skoro uważasz że ten film to dno to podaj mi tytuły filmów z tamtego okresu które według ciebie zasługują na uznanie, pewnie nawet wielu nie widziałeś. Każdy ma prawo do własnego zdania, ale ludzi z umiarem film taki jak Casablanca nie może być oceniany 1/10, coś musi się w nim podobać, jeśli nie scenariusz, nie reżyseria nie zdjęcia czy muzyka to choćby gra aktorska. Osobiście uważam ten film za klasykę kina. A co do ciebie sowap112 to uważam że osoba która ocenia film Daleko jeszcze? (2005) 10/10 a Casablance 1/10 jest dnem. Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 10
sowapl12

'a rerzysera bym zwiazal i wrzucil do rzeki' - ja bym tak zrobił, ale z autorem tematu. Hemp Gru, hahahaha - to dopiero beznadzieja!

ocenił(a) film na 10
Bruce_Lee

chłopak pewnie podnieca się głupawymi filmikami, w których pełno wulgarności,przemocy i dziwek. Jak można o takim filmie powiedzieć, że jest beznadziejny. Sowa idz się lepiej wypowiadaj na temat teletubisiów

sowapl12

dajcie chłopakowi spokój, jego nick wyraźnie wskazuje na to że ma 12 lat, ja mam nadzieje ze jeszcze z głupoty wyrośnie

ocenił(a) film na 9
Leon_B_Fink

Pan sowapl12 "nie chodzi do kina bo po co jak wszystko mozna obejrzec na kompie" - takie przedstawienie samego siebie mowi tez samo za siebie, nieprawdaz?? Bez komentarza.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones