PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=905}
7,9 94 708
ocen
7,9 10 1 94708
8,2 33
oceny krytyków
Casablanca
powrót do forum filmu Casablanca

Nie lubię ckliwych romansów i niestety tego filmu też nie polubię. Dałam mu 7/10 bo nie wyłączyłam telewizora przed czasem. Ten film ma w sobie kilka ciekawych wątków i postaci które spodobały mi się. Spodobało mi się też, że bohaterowie nie dzielą się na tych dobrych i złych tylko są skomplikowani. To jest plus tego filmu i za to dałam mu 7. Wojna z perspektywy amerykańskiej jest jak "fajne wydarzenie" które dzieje się gdzieś tam. Cukierek i lukier. Poza tym ujdzie.

użytkownik usunięty
Halistra

skoro nie lubisz ckliwych romansów to dlaczego nie spodobała ci się Casablanca?

ocenił(a) film na 7

Napisałam wyraźnie za co dałam mu 7. Odjęłam za przynudną fabułę, strasznie cukierkową Bergman, za fajną wojenkę i nie do końca zrozumiane przez Amerykanów obozy koncentracyjne gdzieś tam w Europie, za Niemców którzy są kumplami. Oceniam grę aktorów, reżyserię, ujęcia kamery, zdjęcia, klimat, muzykę, jakieś przesłanie, jakieś wnioski które mogę dla siebie wyciągnąć a nawet to czy utożsamiam się z jakimś bohaterem. Jest to ocena zbiorcza. Tak więc 7/10 to w moim wydaniu wysoka ocena. :)

ocenił(a) film na 5
Halistra

Trudno się nie zgodzić z powyższym. Faktycznie słabe kino. A "wojna" tam przedstawiona przypomina tę z serialu Alo Alo. Może w Ameryce to się podoba, ale dla mnie to przeciętna opowieść. Gra aktorska - owszem - niezła, muzyka, dialogi, klimat też, ale to za mało. Mnie osobiście drażniły te bzdury o bohaterskich Francuzach, Czechu (Czechosłowacja przecież poddała się bez walki!), który chce "walczyć" o wolność wszystkich narodów (oprócz Polaków) z Ameryki i Niemcach, którzy w ogóle Niemców nie przypominają.

Szturmowiec

gimbusy powinny miec osobne forum na swoje madrosci.

Halistra

gimbusy powinny miec osobne forum na swoje madrosci.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones