Film

Cena strachu

Sorcerer
1977
2 godz. 1 min.
7,4 2 003
oceny
7,4 10 1 2003
2 714
chce zobaczyć
7,3 6
ocen krytyków
W południowoamerykańskim kraju wybucha szyb naftowy. By ugasić pożar, czterech śmiałków podejmuje się przewieźć ładunek nitrogliceryny. Więcej Mniej
Cena strachu zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Remake francuskiego thrillera "Cena strachu", zrealizowany przez amerykańskiego reżysera Williama Friedkina. Międzynarodowa grupa "straceńców" przewozi przez Andy niebezpieczny transport nitrogliceryny. Na uczestników wyprawy, którzy przeżyją, czeka cenna nagroda.

na podstawie
Georges Arnaud (powieść)
studio
Film Properties International N.V. / Paramount Pictures / Universal Pictures
tytuł oryg.
Sorcerer
inne tytuły
The Wages of Fear USA
Wages of Fear Wielka Brytania
Wages of Fear
Wages of Fear Nowa Zelandia
Sorcerer Kanada
Więcej...
Operator zdjęć Dick Bush uważał Williama Friedkina za tak trudnego do współpracy, że opuścił plan w połowie filmu. Friedkin zatrudnił drugiego operatora, Johna Stephensa do dokończenia zdjęć. Obydwaj operatorzy wymienieni są w czołówce.
Reżyser William Friedkin początkowo chciał, aby Steve McQueen grał w filmie główną rolę. Ten się zgodził, ale pod warunkiem, że jego ówczesna żona, Ali MacGraw zostanie producentem. Friedkin odmówił, wobec czego McQueen zrezygnował. Później żałował swej decyzji, ponieważ zarówno Clint Eastwood, jak i Jack Nicholson odmówili udziału w filmie i w rezultacie rolę otrzymał znacznie mniej popularny Roy Scheider.
Rolę Victora Manzona miał początkowo zagrać Marcello Mastroianni, natomiast w postać Nilo miał wcielić się Lino Ventura. Kiedy jednak Steve McQueen zrezygnował z udziału w filmie, obaj mężczyźni również odmówili.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych