Chmura

Die Wolke

2006 1 godz. 45 min.
6,9 3 593
oceny
6,9 10 1 3593
2 347
chce zobaczyć
powrót do forum filmu Chmura
 • Moim zdaniem to mógłby być bardzo dobry film katastroficzny bo pomysł jak najbardziej był trafiony. Niestety dodali wątek dramatu (śmierć matki i brata) i wątek romantyczny. W efekcie wyszło to słabo bo zamiast skupić się na jednym, nie skupili się na żadnym i wszystko to wyszło słabo, tandetnie i absurdalnie.
  Oto absurdy jakie zauważyłem w trakcie oglądania filmu:
  1. Główny bohaterzy - można powiedzieć, że znają się jeden dzień bo wcześniej było powiedziane, że on się nic nie odzywał. Jeden pocałunek, potem alarm. I oczywiście nagle wielka miłość, stają się nierozłączni.
  2. Dziewczyna - gdy wraca do domu na ulicach widzimy pełno porozrzucanych gazet. Czy ludzie którzy mają kilka minut na spakowanie najważniejszych rzeczy i ucieczkę wyrzucają z domu wszystkie gazety? Chyba nie.
  3. Mężczyzna - po sprawdzeniu pulsu stwierdza, że chłopak nie żyje i zanosi go w krzaki.
  4. Niemcy - znani z tego, że mają pełno autostrad. Czemu wszyscy nagle chcieli uciekać pociągiem, a nie po prostu samochodem?
  5. Dziewczyna - rozumiem, że dziewczyna była w szoku po śmierci brata, ale żeby od razu specjalnie kłaść się pod radioaktywną chmurą?
  6. Lekarze - chodzili między napromieniowanymi pacjętami, którzy niektórzy nawet zmarli, przebywali z nimi sporo czasu ale całkowicie bez żadnych zabezpieczeń.
  7. Chłopak - ktoś kto do nikogo się nie odzywa bo nie m odwagi, nagle ma taką pewność w sobie, że puszcza głośną muzykę w szpitalu gdzie umierają ludzie i zaczyna na oczach wszystkich tańczyć z dziewczyną.
  8. Telewizja - w ciągu 3 dni podają, że w promieniu 5 km od wybuchu nikt nie przeżył. Na pewno nie mogliby takiej informacji podać bo nie byliby tego w stanie sprawdzić w tak krótkim czasie.
  9. Dziewczyna - wstydzi się tego, że nie ma włosów. Mimo, iż było dość zimno i widać, że niektórzy mieli czapki na głowie ona pokazywała swoją łysą głowę tak jakby chciała się pochwalić swoją nową fryzurą, a na twarzy miała smutną minę, że się wszyscy ją wytykają.
  10. Rodzina chłopaka - mieli mnóstwo pieniędzy, mogli go umieścić w prywatnej klinice gdzie miałby najlepszą opiekę medyczną, a oni i tak leczą go w szpitalu (dla dzieci) gdzie na jednej sali jest 10 osób.
  11. Dziewczyna - nie zgłosiła nikomu, że ciało jej brata leży sobie w krzakach. Nie wierzę, że po dwóch miesiącach nikt by się tym nie zainteresował. Oczywiście robią mu grób w kukurydzy.

 • bartek14830 Moim zdaniem trzeba jeszcze zauważyć fakty:
  12. Chłopak ma zmiany promieniotwórcze, siedzi w szpitalu od miesiąca (czy od kiedyśtam?), a chwilę potem prowadzi samochód. Kto da przewlekle śmiertelnie choremu dać prowadzić samochód?
  13. Ta sama scena - jadą tym samochodem po młodszego brata, który leży gdzieś w krzakach i nikt po drodze ich nie zatrzymuje - zero blokad, zero policji, jeździe w pobliże awarii, proszę bardzo.

 • magdamotrenko ocenił(a) ten film na: 7

  lenag 1. Kontakt wzrokowy i przebywanie ze sobą w jednej sali też tworzą więź. Musiało ich ciągnąć ku sobie już wcześniej, a wtedy to zupełnie inna sytuacja. Rozstanie też na pewno wpływa pozytywnie na więź - tęsknota i idealizowanie osoby, której nie ma obok
  2. To prawda, trochę przesadzili z gazetami. Ale wystarczyłby jeden sprzedawca gazet, który porzucił plik, który trzymał, i powstałby podobny bałagan. Więc też nie czepiałabym się aż tak.
  3. Co tu absurdalnego? Chyba tylko to, że wyniósł go aż tak głęboko w pole. Ale widmo katastrofy nie musi sprawiać, że ludzie stają się w 100% racjonalni.
  4. Drogi dla samochodów były blokowane, co było pokazane na filmie. Prawdopodobnie wynikało to z tego, by radioaktywne rzeczy nie były wwożone w głąb kraju bez żadnej kontroli.
  5. To było głupie, to prawda.
  7. Nie powiedziałabym, że chłopak nie miał odwagi. Nieodzywanie się mogło wynikać z czego innego. Ciężka sytuacja rodzinna mogła sprawić, że nie miał ochoty na nawiązywanie znajomości z ludźmi, którzy tak lekko podchodzą do życia. Ludzie często inaczej się zachowują w różnych sytuacjach i różnym otoczeniu. Ci pewni siebie klasowi liderzy niekoniecznie byliby równie przebojowi w sali szpitalnej.
  8. Tak jakby telewizja zawsze wszystko tak dokładnie sprawdzała :D Jak przez 3 dni nie ma kontaktu z nikim z danego obszaru, a naukowcy podejrzewają, że mógł nikt nie przeżyć, to telewizji to w pełni wystarczy.
  9. Nie mam poczucia, by wstydziła się braku włosów. Nie jest jej miło, że ludzie tak ją traktują, ale zarazem nie chce udawać, że wszystko jest normalnie. Jest jak jest; nie chce nosić czapki tylko po to, by wyglądać na zdrową.
  10. Specjalistyczne choroby często leczy się państwowo, bo prywatnie nie wszystko jest dostępne. To akurat takie naturalne, jak w prawdziwym życiu.
  11. Może zgłosiła. Podejrzewam, że to nie jedyny zmarły na obszarze toksycznym, a raczej nikomu normalnie się nie spieszy, by tam wjeżdżać
  12. Znam ludzi z nowotworami i nie ma problemu z tym, by prowadzili samochód. Co innego zaraz po chemii, a co innego tak po prostu.
  13. Była mowa na filmie, że można już wjeżdżać na ten obszar dalej od wybuchu. Jest to niezalecane, ale można. Więc nic dziwnego, że zostały tylko znaki ostrzegawcze.

 • Damian_Kowalski_7 ocenił(a) ten film na: 1

  magdamotrenko Weź ej normalnie...
  Gościu napisał prawdę, bo film jest naciągany jak cięciwa w łuku Robin Hooda, a Ty w dowód wyższej mądrości stawiasz mu kontry.
  Nie można wszystkie wytłumaczyć, a film to jest po prostu SŁABY.