PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10007248}
7,2 18 779
ocen
7,2 10 1 18779
6,9 44
oceny krytyków
Civil War
powrót do forum filmu Civil War

Biali idioci, meżczyźni z południa, organizują wojnę przeciwko wspaniałym czarnym i kobietom. Klasyka. Oczywiście wygra ameryka progresywna i mądra.

ocenił(a) film na 6
ediz4

"Gdzie dwóch się kłóci tam korzysta trzeci" w tym wypadku gdzie dwie rasy się mieszają tam korzysta trzecia: mieszanie się dwóch ras "niszczy" je obydwie w równym stopniu o tym wydajesz się zapominać.

ediz4

Ogólnie się zgadzam z twoimi argumentami ale stwierdzenie, że rasa żółta jest nieatrakcyjna nie przemawia do mnie. Jest wiele pięknych Chinek, Koreanek czy chociażby tzw. rdzennych Amerykanek (też rasa żółta). Chińczycy mają słabą prasę ze względu na stereotyp krótkiego zaganiacza oraz statystycznie niski wzrost. Za to jak już wspomniałem, Azjatki bywają piękne. W Polsce wielu żółtych to Wietnamczycy, często niscy, ze względu na pochodzenie z biednych rejonów i niedożywienie w okresie dzieciństwa. Miałem natomiast kilkanaście lat temu do czynienia z właścicielem sklepu z Chin i jego obydwie współpracownice (Chinki) były bardzo atrakcyjne. Zresztą możesz obejrzeć fotografie białych z czasów Wielkiego Kryzysu lat 30tych. Tam też ludzie bywali statystycznie niżsi, przedwcześnie postarzali.

HamiIkar

Bo jemu chodziło a azjatyckich mężczyzn, oni są nie atrakcyjni nie mają dymorfizmu twarzy. Ich głowy wyglądają jak piłki i jak wspomniałes są niscy. Azjatki są ładne i porządne przez mężczyzn na całym swiecie

użytkownik usunięty
ediz4

Przypominam,ze byli juz eksperci pracujacy szczegolowo nad charakterystyka "ras". Wymierzali nawet dlugosc nosa,wzrost i badali rozstaw oczodolow. Nie zmierzaj w tym kierunku.

nnn_nnn

Ty to masz chyba jakiś problem, wyluzuj

nnn_nnn

Ale to nie jest symbol czy mit, tylko realia. Tam ludzie nadal ganiają z flagami konfederacji i każdy przejaw rasizmu tłumaczą wolą boską. Oni nawet nie udają, że niewolnictwo czy ku klux klan były złe

ocenił(a) film na 7
mihas

Ku Klux Klan to byli Demokraci…

wyzimir

Nie wiem w czym, przecież to skrajnie prawicowa organizacja. Utożsamiana ze zwolennikami konfederacji, a później przez wyborców republikańskich

ocenił(a) film na 7
mihas

Tak było u zarania tych partii. Demokraci popierali niewolnictwo, a Republikanie emancypację (tak z grubsza, bo dla potrzeb dzisiejszej narracji stasuje się duże uproszczenia lub "odwraca kota ogonem").

BartasBartas

Za dużo cnn i NBC. Proponuję sięgnąć po niezależne amerykanskie media i nie mówię o Fox

hubert_palus

Proponuje porozmawiać z kimś kto mieszka w stanach od lat i zna sytuacje lepiej niż twoje "niezależne media". To co napisałem to nie jakaś propaganda informacyjna tylko fakty. Troche w tym stereotypów ale wielkiego przekłamania nie ma. To jakby powiedzieć że u nas na wschodzie kraju to zacofanie i bida. Nie potrzebuje do tego żadnych niezależnych badań rynku. Byłem pare razy na wschodzie, słucham co mówią ludzie i wyciągam wnioski. Na wsiach na wschodzie kraju to ludzie jednak mniej wydeukowani niż w poznaniu czy wrocławiu. Oczywiście znajdą się wyjątki ale nie zmienia to całego obrazu.

ocenił(a) film na 5
BartasBartas

Typowe - dowód anegdotyczny by ktoś tak powiedział bo był i widział. Jprdl Albo pokaż te dane albo zamknij pape bo się tylko kompromitujesz.

ediz4

Idź possać penisa tacie.

ocenił(a) film na 5
BartasBartas

I wszystko jasne. Bałagan na strychu bo cały dzień myśli o ojcowskim penisie.

ediz4

Po prostu nie ma sensu z tobą rozmawiać. Jesteś gościem co szuka chu*ja do dupy. I tak nic ci bym nie udowodnił bo obojętnie co bym dał na poparcie mojej tezy to ty wszystko podważysz. Że nierzetelne dane, że przedawnione, że badania były sugestywne, że mistyfikacja, manipulacja i celowe wprowadzenie w błąd. Jak ktoś chce coś podważyć to zawsze to zrobi więc po co mam z tobą dyskutować? Wracaj do penisa taty.

ocenił(a) film na 5
BartasBartas

Nic byś nie udowodnił bo nie ma takich danych. Pomijając już że wykształcenie nie równa się mądrości. Bardzo wielu intelektualistów w tym Einstein swego czasu romansowało z komunizmem. To nas właśnie różni - dla mnie świat nie jest tak prosty jak U Ciebie myślenie o penisie ojca.  

ediz4

Nieźle ma zryty beret.

BartasBartas

ojojoj czyli to prawda, zły dotyk boli do końca życia.

BartasBartas

Czyli na wsiach na zachodzie jednocześnie też bardziej biegli umysłowo, niż w Lublinie, czy Białymstoku?

BartasBartas

Zobacz jak wyglądają ulice lewackich Californi Nowego Yorku czy Filadelfi. Co za przypadek nie??

ocenił(a) film na 5
BartasBartas

Tak? To zapodaj te dane gdzie biali z południa są głupsi od czarnych czy meksyków. I o tym związkach kazirodczych też daj dane.

BartasBartas

na południu jest też więcej czarnych, więc wszystko się zgadza XD

ocenił(a) film na 7
BartasBartas

Na południu po prostu mieszka więcej czarnych i latynosów…

BartasBartas




Tak było zawsze i będzie zawsze bo ludzie tworzą stereotypy. Ale dopóki stereotypy dotyczyły czarnych w USA albo uchodźców w Europie albo gejów to nie było problemu a jak stereotypy dotyczą białych hetero mężczyzn to nagle się biali hetero mężczyźni oburzyli na stereotypy i teraz im to zaczęło przeszkadzać.

Fajnie że piszesz o stereotypach a sam dwa posty wyżej walisz takimi tekstami :)


"Ale wiesz że biali mężczyźni z południa to faktycznie idioci? Że to nie wymysł tylko statystycznie ta część kraju jest najmniej wyedukowana. I całkiem przypadkowo na południu mamy najwięcej rasistów, związków kazirodczych i ludzi którzy głosowali na donalda trumpa. Co za przypadek co nie?"

BartasBartas

Widocznie Ci z południa potrafią jeszcze logicznie myśleć ale to zawsze byli ludzie z jajami.

BartasBartas

Południe stanów to zawsze byli twardziele więc nie dziwne że wybrali Trumpa

Za Trumpa był spokój i każdy na świecie siedział cicho, bo wiedzieli że na tronie siedzi król i nie będzie zabawy. Wystarczyło zmasakrować Rosjan na bliskim wschodzie pokazać że ma się jaja i byl spokoj

Za Baidena każdy robi co chce bo ten nieudolny prezydent to boi się Ukraińców w jakikolwiek sposób wesprzeć a oddanie chińczykom Pacyfiku  to działanie na niekorzyść USA

nnn_nnn

Gość nie oglądał filmu (bo premiera dopiero w kwietniu), ale już wie, o co w nim chodzi, choć jedyne, czym dysponuje, to dwuminutowy trailer, z którego nic takiego nie wynika. Klasyka. Innymi słowy: jak napisać, że się jest idiota, nie pisząc, że się jest idiotą :-)

Janhalb

" jak napisać, że się jest idiota, nie pisząc, że się jest idiotą :-)" Udało ci się. Brawo. W zwiastunie jest wszystko, a scenariusze są zatwierdzane przez komórki ideologiczne w studiach. WSZYSTKIE FILMY pokazują białych jako głupich albo zbrodniarzy, albo i to, i to. Nie ma negatywnych czarnych postaci i głupich czarnych kobiet.

nnn_nnn

O, wujek Staszek, mistrz ciętej riposty :-) Szkoda, że kiepskiej.

Zwiastun ma niecałe 2 minuty. Film mówi o wojnie domowej, więc żołnierze (i kobiety) są po OBU stronach konfliktu. Wśród przedstawionych w zwiastunie scen widzę białych żołnierzy i czarnych żołnierzy, wśród ludzi na ulicach widzę białych i czarnych, płci obojga. W ŻADNYM momencie nie jest powiedziane, po której stronie konfliktu jesteśmy, w żadne momencie nie jest powiedziane, "z której strony" są pokazywani na ekranie żołnierze – choć zważywszy, że na początku przemawia prezydent, mówiąc o tłumieniu "secesji", to dziennikarze (bo czytałeś opis, prawda?) towarzyszą raczej żołnierzom "Północy" właśnie.

Co więcej - sądząc z tego, co słyszymy na wstępie, to właśnie "Południe" się odłączyło, a teraz "Północ" zamierza przywrócić jedność USA (czyli atakuje tych z Południa). Czyli dokładnie odwrotnie, niż mówisz. :-)

"Nie ma negatywnych czarnych postaci" – a są w ogóle jakieś jednoznacznie negatywne postacie? Widzimy, że jest konflikt. Z jednej i drugiej walczą żołnierze, jedni i drudzy chcą wygrać, jedni i drudzy nie chcą zginąć, więc wolą zabijać przeciwnika (o czym mówi jeden z pokazanych w zwiastunie żołnierzy). Zdążyłeś tu gdzieś wyczytać, kto jest negatywny, a kto pozytywny? Bo ja po tym zwiastunie odniosłem wrażenie, że film jest właśnie o zupełnie czym innym.

CO WIECEJ - tę "secesję", z którą walczy „Północ”, tworzą między innymi razem Teksas (tradycyjnie republikański i konserwatywny) i Kalifornia (tradycyjnie demokratyczna i super-postępowa). Już to wskazuje, że to, co piszesz, to brednie. :-)

Więc jeśli mogę coś doradzić: napij się melisy, uspokój, wyluzuj i idź leczyć swoje frustracje gdzie indziej.

(Gównoburza za 3… 2… 1… ;-)

Janhalb

To połączenie Kalifornii i Teksasu najbardziej bawi widzów zwiastuna w USA. Piszę głupoty? Nie, ja wiem jakie są wytyczne dla scenarzystów. Nie może powstać film, który nie dowala białym. Nawet w zwiastunie masz biała świnię w różowych okularach i mądrego, seniora kolorowego. Zresztą poczekaj na film.

nnn_nnn

Jedyne, co mnie "bawi", to komentowanie ideowej wymowy filmu, którego się nie widziało, na podstawie zwiastuna, w którym nic takiej wymowy nie potwierdza.

nnn_nnn

Jedyne, co mnie "bawi", to komentowanie ideowej wymowy filmu, którego się nie widziało, na podstawie zwiastuna, w którym nic takiej wymowy nie potwierdza.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
sankt1910

pobiegaj gnojku.

nnn_nnn

"ja wiem..." Proszę państwa, mamy kuźwa jasnowidza

Janhalb

to, że ty nie wiesz kim jest reżyser i jakie treści produkuje to nie znaczy, że inni też

nnn_nnn

Chyba jednak jest inaczej niż się spodziewałeś: https://www.awardsdaily.com/2024/03/15/civil-war-least-woke-since-american-snipe r/

Davus

To niemożliwe. Nie byłoby finansowania.

ocenił(a) film na 8
nnn_nnn

Oczywista sprawa. Krytycy, którzy napisali te recenzje zostali przekupieni przez te same siły, które od tysiącleci finansują Garlanda i jemu podobnych.
Zresztą, nawet gdyby film przedstawiał w dwuznacznym świetle liberałów, czy sam konflikt zbrojny, to przecież wiemy, że chodzi o urabianie umysłów maluczkich, sformatowanych przez głównonurtowe media sponsorowane przez rzeczone siły.

zla_mysz

Jeżeli nie widzisz tego co robi mainstream to nie mamy o czym rozmawiać.

ocenił(a) film na 8
nnn_nnn

Ja widzę, chyba nawet bardziej niż Ty. Holokaust białej rasy prowadzony przez światowe Żydostwo pod rękę z Tysiącletnią Rzeszą. Pierwszym znakiem było już to, że mundury nazistów były CZARNE. Co prawda część Niemców jeszcze jest biała, ale np. na nagraniu, które ostatnio wyciekło do sieci widać, że Urszula von der Leyen jest Nigeryjką, która codziennie maluje się kredą. W telewizji tego nie zobaczysz.

zla_mysz

właśnie przez takich durniów jak ty wszystko im się udaje. obejrzyj reklamy światowych koncernów. czarny z biała kobietą. ZAWSZE nie ma już dla ciebie miejsca frajerze.

ocenił(a) film na 8
nnn_nnn

Nie rozumiem czemu się tak irytujesz, przecież w pełni Cię popieram. W kontekście tych reklam niepokoją mnie tylko dwie rzeczy:1. Ja i moja żona pozornie wyglądamy jak biali ludzie, ale wychodzi na to, że jedno z nas jest czarne. Ja raczej nie, chyba że jestem albinosem, a żony głupio mi zapytać, bo po tylu latach wyszłoby na to, że jestem platfusem, który nie wie z kim się ożenił. 2. Co zrobią te wszystkie biedne czarne kobiety, kiedy czarni mężczyźni wezmą sobie białe kobiety? Niewesoła sytuacja.

zla_mysz

Kpij dalej. ;)

zla_mysz

Kiedy stracisz pracę pośmiejemy się razem. ;) Twoje dzieci nie są przypadkiem za białe? Będą miały dzieki tatusiowi prze/ebane. https://gospodarka.dziennik.pl/praca/artykuly/8556423,raf-rekrutacja-biali-mezcz yzni-wyciek-bledy.html

zla_mysz

Zmieniłęś już płeć? To się opłąca.

zla_mysz

https://vibez.pl/wydarzenia/hiszpanscy-zolnierze-koryguja-plec-chca-uzyskac-swia dczenia-dla-kobiet-7003004005599968a

ocenił(a) film na 8
nnn_nnn

Rozumiem, że obawiasz się bycia poderwanym przez takiego żołnierza? Spokojnie, zapomniałeś przecież, że ich wcześniej poderwą czarni mężczyźni.

zla_mysz

niewiele z tego rozumiesz. jesteś biały - nie masz pracy we własnym kraju. taki los szykujesz swoim dzieciom. śmiej się dalej frajerze.

ocenił(a) film na 8
nnn_nnn

Dokładnie to powtarzam mojemu synowi: jeśli kiedykolwiek poniesiesz porażkę, pamiętaj, że winni są czarni. No i może jeszcze Ukraińcy, Żydzi, Niemcy, Francuzi, Illuminaci, ale na pewno nie ty.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones