PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10007248}
7,2 18 779
ocen
7,2 10 1 18779
6,9 44
oceny krytyków
Civil War
powrót do forum filmu Civil War

Biali idioci, meżczyźni z południa, organizują wojnę przeciwko wspaniałym czarnym i kobietom. Klasyka. Oczywiście wygra ameryka progresywna i mądra.

ocenił(a) film na 8
nnn_nnn

Jest tutaj wielu pozytywnych białych bohaterów.

Hildefix

Którzy są przegrywami, zdrajcami. Główni bohaterowie filmu to murzyn, kobieta, latynos i dzieciak.

ocenił(a) film na 8
nnn_nnn

Jełopie. Latynos to biały xd masz pokazanych białych i czarnych żołnierzy, i kobiety żołnierki. Zabijają, czyli według Ciebie biali, czarni, kobiety pokazani są źle. Chociaż nie są zazwyczaj, reżyser nie ocenia tu zwykłych żołnierzy, ani bohaterowie filmu. Nie pokazuje też korespondentów jako kogoś moralnie wyższego. Tak na siłę poszukujesz się czegoś czego nie ma, że głowa mała. Równie dobrze można powiedzieć że film atakuje kobiety i czarnych bo mordercami są kobiety i czarni xd Co czujesz gdy oglądasz Terminatora czy Obcego? Jak wytrzymujesz to, że w tych filmach główna bohaterka to silna kobieta? Czujesz się atakowany przez feminizm?

Z tego co piszesz to uważasz za propagandę każdą sytuację w której pojawia się dobra kobieta i dobry czarny. tak jak tutaj. 

No i gdzie nasz tutaj to rasistowskie południe, Texas robiący rasistowska wojnę? 

Hildefix

Latynos to kolorowy jełopie. Nawet Włosi i Grecy nie są biali.Przyczepiłeś się do jednego filmu, a mój początkowy wpis to byłą kpina z całego hollywood, netflixa i innego piorącego mózgi ludziom lewactwa.

ocenił(a) film na 8
nnn_nnn

"Biali idioci, meżczyźni z południa, organizują wojnę przeciwko wspaniałym czarnym i kobietom. Klasyka. Oczywiście wygra ameryka progresywna i mądra. "

ocenił(a) film na 8
nnn_nnn

"Biali idioci, meżczyźni z południa, organizują wojnę przeciwko wspaniałym czarnym i kobietom. Klasyka. Oczywiście wygra ameryka progresywna i mądra. "

ocenił(a) film na 8
nnn_nnn

"Biali idioci, meżczyźni z południa, organizują wojnę przeciwko wspaniałym czarnym i kobietom. Klasyka. Oczywiście wygra ameryka progresywna i mądra. " Konkretnie pisałeś o tym filmie, że taki będzie. Okazało się, że nic z tego nie jest prawdą, teraz piszesz że miałeś na myśli inne filmy xd

Hildefix

Podałeś zle przykłady kiedy wychodziły filmy jak terminator czy obcy nikt się o to nie pluł bo czasy były normalne. Chodzi o to że teraz pakuje się masę kobiet i robi z nich super strong feminy a z facetów debili albo czarne charaktery oczywiście tych bialych

ocenił(a) film na 8
blak_filmaniak

Czyli teraz nie można w filmie pokazać kobiety bo przewrażliwiony prawiczek uzna, że to na siłę? Abstrahuje od tego, że tutaj kobieta nie okazała się silniejsza od mężczyzn, wręcz przeciwnie, na koniec się poddała.

Hildefix

Nie wiem co bycie prawiczkiem ma do tego, tym bardziej że widzę po forach że sporo kobiet też to wkurza że tak je się pokazuje. Chodzi o to że robi się z kobiety super strong femine, zadufana w sobie a nie porządną postać z wadami i zaletami jak Ripley czy Sarah. Myślę że jakby robili takie postacie to nikt by nic nie gadał, ale robią no takie beznadziejnie plus do tego jeszcze dla kontrastu z faceta robią pipe. Nie pisałem o tym filmie tylko o ogolnym tredzie

ocenił(a) film na 9
nnn_nnn

Obejrzałem, oczywiście prawaki musieli się zesrac 10 lat przed premierą i jak zawsze wymyślają problem, żeby potem nim straszyć innych XD

Dishwasher

Czy te prawaki są teraz z tobą w pokoju?

nnn_nnn

Tak ruchają jego starą, jak on trzepie kapucyna na Filmwebie.

nnn_nnn

A miało być żółci kontra czerwoni ?

ocenił(a) film na 7
MendezZ

Niebiescy kontra czerwoni (〃´▽`)

ocenił(a) film na 9
nnn_nnn

W mojej opini ten film jest właśnie o ludziach, którzy piszą takie komentarz. O ludziach, którzy patrzą na świat przez różowe okulary, żeby widzieć go czarno-białym

nnn_nnn

Alez ty jesteś żałosny

ocenił(a) film na 8
nnn_nnn

Konflikt pokazany jest w sposób uniwersalny bez podawania przyczyny i bez wyjaśnienia. Bardzo łopatologicznie zostało to wyłożone w filmie: oni strzelają do nas, to my strzelamy do nich. I tak to wygląda, nawet jeśli była przyczyna, była nienawiść, były ideologie, były stereotypy, były jakieś strony to kończy się obłędem, wariactwem i kompletną destrukcją odklejoną od tej przyczyny. Taka spirala obłędu była w wojnie na Bałkanach w 1994 r., w wojnie pomiędzy Tutsi i Hutu w tym samym roku, gdy sąsiad mordował sąsiada. Przyczyny różne, ale efekt ten sam - masakra ludności cywilnej, również tej, która nie czuje się żadną stroną konfliktu.

nnn_nnn

Powiem, tak, filmu nie widziałem, ale jesteś takim debilem, że aż postanowiłem założyć konto żeby Cię o tym poinformować. Na głębsza dyskusje Sie nie zdecyduje, aż tak debilny jesteś.

nnn_nnn

Oczywiście, to spisek przeciwko prawym patriotom xD

użytkownik usunięty
nnn_nnn

Zrozumiales tyle z tego filmu,ile zrozumialaby krowa na lekcji gry na flecie. Caly twoj wpis jest dowodem na to,ze KOMPLETNIE nie kumasz wymowy tego filmu. Obejrzyj jeszcze raz.Moze wreszcie dotrze.

ja nie widziałem tego filmu. piszę o tym co robi teraz amerykańska kinematografia durniu.

ocenił(a) film na 7
nnn_nnn

Ta? Chcesz powiedzieć że twój post otwierający temat tak naprawdę wcale nie był próbą przewidzenia fabuły TEGO KONKRETNEGO filmu? A twoje komentarze typu "Jak obejrzysz film to tutaj wróć." odnosiły się nie do Civil War (nie no wcale, skąd), tylko do zjawiska filmu w ogóle?

Najsmutniejsze jest to, że nadal brniesz w ten kit, zamiast spróbować zachować resztki godności i uczciwie, jak facet, przyznać się do błędu.

nazwa_uzytkownika

jakiego błędu? pisałem to na podstawie tego, co teraz tworzy Hollywood. jesteś naprawdę tak ślepy i głupi, ze tego nie rozumiesz? filmu oglądać nie zamierzam. tak jak żadnego innego powstałego po 2015 z obowiązkowymi murzynami i gejami.

ocenił(a) film na 7
nnn_nnn

Takiego błędu, robaczku mój ty najmniejszy, że że ta twoja próba przewidzenia treści filmu "na podstawie tego, co teraz tworzy Hollywood" okazała się być CAŁKOWICIE różna od faktycznej treści filmu.
Jak to sam pisałeś, "Jak obejrzysz film to tutaj wróć"?

nazwa_uzytkownika

Na 100% nie masz racji. Może film będzie w jakimś "darmowym serwisie" to rzucę okiem. Zreszta nawet zwiastun wystarczy. Pozytywnymi bohaterami są kobiety i murzyn. Biali mężczyćżni są głupi i źli. Masz tak wyprany mózg, że nawet już nie widzisz tej manipulacji.

ocenił(a) film na 7
nnn_nnn

A, no tak. Ktoś, kto oglądał film (nie tylko ja, tylko w tym temacie jest sporo innych takich osób, które wytykają ci pieprzenie głupot) "na 100%" nie ma racji co do jego treści, natomiast rację masz ty, który filmu nie oglądałeś, ale za to wiesz "co teraz tworzy Hollywood", mimo że nie oglądasz filmów powstałych po 2015 roku.

No ale przecież MUSI tak być, bo przecież gdyby było inaczej musiałbyś przed sobą przyznać (i tylko przed sobą, cała reszta już to od dawna widzi), że, o zgrozo, NIE MIAŁEŚ RACJI. A na to przyznanie się, jak widać po twoich komentarzach, zwyczajnie brak ci jaj i/lub kręgosłupa, kłamczuszku ty mój bezkręgowy.

nnn_nnn

Chyba filmu nie widziałeś w tym strony są tak opisane, żeby nie dało się zrobić takiej analogi między północ/południe us. jaką ty zrobiłeś.

ocenił(a) film na 6
jang24

Film jest najwyżej przeciętny, ale dyskusja tu - przednia ;) nnn_nnn , generaluzując, ma rację. Istnieją na świecie siły promujące i wdrażające szereg agend: multikulti, lgbt, klimatopanika, destrukcja rodziny, promowanie dewiacji (próba znormalizowania pedofilii), shadowbanning wobec konserwatywnych kont w social mediach, można by wymieniać. Ale żeby to wszystko ogarnąć, zauważyć, trzeba zaglądać do odpowiednich źródeł oraz znać angielski na poziomie ponadpodstawowym. Wygodnie jest zaprzeczyć wszystkiemu jeśli się tylko ogląda polską tv, czyta interię, a na rynku w Stanachanowicach czy w parku w Bydgoszczy po krótkim rekonesansie widać jednak normalne rodziny składające się z Polaków i od biedy kilka przypadków smutnej młodzieży z fioletowymi włosami.

xxadrianxx

Jak słusznie napisałeś film wzbudza emocje i pozytywną a nie wyrażającą oburzenie dyskusję co samo w sobie wyróżnia go na tle innych filmów zwłaszcza tych współczesnych. Tak się składa, że Starachowice i Bydgoszcz dobrze znam, bo mam tam bliskich i bardzo się cieszę normy etyczne i intelektualne tych miast nie są ogólnymi. Nie zrozumiałem jak konflikt "nowych konserwatystów" i liberałów ma się do twojej oceny filmu?

ocenił(a) film na 6
jang24

Te dwa miasta wymieniłem przypadkowo w ramach metonimii

ocenił(a) film na 6
xxadrianxx

Te dwa miasta wymieniłem przypadkowo w ramach metonimii (chyba to to ;) ). Moja ocena filmu to wypadkowa bdb strony technicznej, doskonałej sceny z Plemonsem, a z drugiej strony: ślamazarnej fabuły oraz kilku absurdów (zabranie smarkuli na taką "wycieczkę" to jeden z nich), no i nieprzekonującego aktorstwa, zwłaszcza męskiej części.

nnn_nnn

a ja chetnie zobaczę. chociaż wybór dziennikarzy na główne postacie troche "elitarystyczny" - wolałabym zobaczyc jak w sytuacji wojny domowej radzi sobie plebs jak rolnicy i robotnicy a nie bardziej uprzywilejowani bo ustosunkowani na salonach żurnaliści :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones