PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=120986}

Czarna Wdowa

Black Widow
6,3 55 664
oceny
6,3 10 1 55664
5,8 36
ocen krytyków
Czarna Wdowa
powrót do forum filmu Czarna Wdowa

Zacznijmy od tego, że film o czarnej wdowie powinien był powstać dawno temu, a historia powinna opowiadać o tym jak trafiła do Red Room, jak została wyszkolona, jak wyzwoliła się spod ich wpływu i jak dołączyła do Avengers. Dostaliśmy za to Nataszę, która jest jakimś przydupasem dla siostry z radzieckim akcentem, siostry o której nie wspomniała ani razu w ciągu ostatnich 10 lat. Ba, jeszcze w Endgame mówiła, że jedyną rodziną jaką ma są Avengersi... Jest wiele detali w tym filmie, które mnie drażnią np

1) Czarne Wdowy, które są jak jakieś Ninja asysyny, a przecież te kobiety były super szpiegami, były przeszkolone w inwigilacji i potrafiły przeniknąć do każdej organizacji, posługiwały się płynnie obcymi językami i używały swoich wdzięków, aby osiągnąć cel. Dlaczego siostra Nataszy mówi z takim ordynarnym rosyjskim akcentem? Dlaczego rodzice na początku nie mają rosyjskiego akcentu, a potem mają? To nie tak, że wyuczony akcent tracisz.

2) Natasza w Budapeszcie wysadza w powietrze szefa Red Room i myśli, że program jest skończony ?????? Jak szef Facebooka odwali kitę, to cały FB się posypie i pracownicy rozejdą się w pokoju???? Co ona sobie myślała, że co zrobią Czarne Wdowy, które były indoktrynowane i szkolone literalnie od kołyski? Które nie znają innego życia prócz szpiegowania i zabijania?

3)Jakbyście potraktowali rodziców, którzy sprzedali was do niewoli gdzie usunęliby wam jądra albo jajniki? Jedlibyście obiad przy jednym stole?

4) Bycie normalnym człowiekiem, bez nadprzyrodzonych zdolności jest esencją Nataszy i Hawkeye. Oni muszą być 10 razy mądrzejsi od takiego Thora czy Ameryki. Spryt, przebiegłość, elastyczność, praca w grupie to atuty tej pary. Tymczasem tutaj mamy Nataszę, która spada z 6 piętra i podnosi się jak gdyby nigdy nic. Po masakrycznym turbo twisterze w samochodzie, wysiada bez zadrapania....Nie musi myśleć, wszystko jest załatwiane siłowo, a bohaterka działa tak jakby zażyła serum supermocy.

5) Latający Redroom... jak to jest możliwe, że fruwające fortece Shield albo satelity Starka nie wykryły taaaakiego obiektu? I dlaczego uszkodzenie jednego silnika powoduje eksplozje na terenie całego obiektu?

6) Taskmaster. Dla mnie to obojętne czy to kobieta czy mężczyzna, ale po co ukrywać jego/jej płeć? O ile lepszy byłby złoczyńca, gdyby miał osobowość, a twórcy skupili się na emocjonalnej rozgrywce pomiędzy targaną wyrzutami sumienia Nataszą, a Taskmasterem żądającym sprawiedliwości.

7) Prison Break. Przypomnę, że akcja filmu ma miejsce po porozumieniu Sokovia, więc wydawałoby się, że Natasza powinna rozumieć, że każda akcja super bohaterów ma konsekwencje i niewinni ludzie mogą zginąć. Nie. Nie w tym filmie. Zamiast wyrafinowanej akcji w stylu Prison Break mamy ordynarny, siłowy napad plus największą lawinę w historii kina, która prawdopodobnie zabija część więźniów, strażników i innych biedaków, którzy tam pracowali.

ocenił(a) film na 3
Ezo_Okami

Święte słowa. Zamiast wykorzystać szpiegowskie zdolności Czarnej Wdowy i po cichutku wyciągnąć niepostrzeżenie jednego więźnia to lepiej wbić na chama, zwrócić na siebie uwagę i rozwalić całe więzienie. Olać ludzi, którzy tam są. Normalnie pozytywni bohaterowie, że mucha nie siada. Kogo obchodzi rozwój postaci.

ocenił(a) film na 6
theodorebagwell3

mnie bardziej zdziwiło, że architekci zbudowali takie więzienie w pobliżu podobnych gór , kiedyś oglądałem dokument o więzieniach w Rosji i one były na zimnych pustkowiach raczej położone. Druga sprawa, że rozwalenie jednej wieżyczki strażniczej spowodowało tę lawinę. Trzecie (jestem dopiero w połowie filmu), że bohaterki chyba nigdy nie odpowiedzą za zbrodnię, przeciwko - jak już nie złym więźniom, to strażnikom. Przecież Ci ludzie też mieli swoje rodziny etc.

ocenił(a) film na 6
Ezo_Okami

I taki drobiazg - scenka z feromonami. Nie może być tak, że bohaterka o czymś nie pomyślała, ktoś ma nagle nad nią przewagę i musi szybko kombinować. Nie, ktoś jej musiał wcześniej to powiedzieć, bo by sobie nie dała rady. To jest pół minuty introspekcji, które zabija nastrój tej sceny. Plus najbardziej bekowe złamanie nosa ever - zero opuchlizny, łez, nastawia go sobie później i wygląda jak zwykle.

Ezo_Okami

Myślałem że film o czarnej wdowie będzie kozackim kinem akcji pokazującym losy Natashy nim trafiła do tarczy i Avengers, tymczasem dostałem film o niczym, film o czarnej wdowie gdzie bardziej niż ona główną bohaterką jest jej siostra, no ale czego spodziewać się po wypocinach mających za zadanie poniżenie facetów, ukazanie "girl power" stworzonym dla kasy i by zamknąć mordy lewackich feministek w dodatku przez jedną z nich

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones