PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=225408}
6,3 82 345
ocen
6,3 10 1 82345
5,1 14
ocen krytyków
Czerwony Kapturek Prawdziwa historia
powrót do forum filmu Czerwony Kapturek - Prawdziwa historia

Ciągle to samo...

użytkownik usunięty

To będzie się ciągnąć w nieskończoność...najpierw zobaczyliśmy prymitywny i nie śmieszny film "7 krasnoludków - historia jeszcze prawdziwsza" teraz przed nami "Czerwony Kapturek - Prawdziwa historia". Jak zwykle wszystko się opiera na tym,aby każda postać miała coś w sobie rozśmieszającego do łez. I tu pierwsze potknięcie. Nie zauważyłam takiej postaci. Większość może się ze mną nie zgodzić dając przykład tej ekstremalnej babci. To jest przereklamowane! Po drugie...historia oczywiście,a jakby inaczej musi posiadać irytujące,jakieś niby współczesne,zabawne "przesłuchanie". Przecież tego oglądać się nie da. Zaserwowali nam również kawałek "przejmującego" zwrotu akcji. I co w tym zabawnego? To,że jakaś wiewiórka o mało wścieklicy nie dostanie? No mnie to nie śmieszy. A standartem jest to,że mamy doczynienia ze słodziutkim,milutkim facetem rozwożącym niegdyś coś tam,już nie pamiętam co. Oczywiście przechodzi na drugą stronę,stronę zła,ale wciąż w sercu jest tym samym słodkim,milusim rozwozicielem. Teraz pora na wilka...to samo,czarny charakter przedstawiany jako cwaniaczek,albo współcześnie "ziomalem". Ubrany w raperski sweter. A co do zakończenia...producenci "zaskakują" nas nieprzewidywalnym zakończeniem. To już jest żal.pl. A gdy widz już poznaje rozwiązanie,widzi melanchonijną "herbatkę u Tadtka". A wszyscy bohaterowie jak zwykle w swoim żywiole...i byłbym zapomiała o tej najważniejszej...o czerwonym kapturku! Ona to wcielenie słodziutkej,noszącej dobro dziewczynce. Ale żeby to nie było "landrynkowate" producenci musieli dodać szczypta zła. Kapturek z tradycyjnymi pytaniami "babciu,a dlaczego masz takie wielkie oczy?" jest tak samo banalna. Nie chodzi mi o pytania,bo to jednak część tej oryginalnej wersji. Chodzi mi o to,że postać zaskakuje swoją banalnością. Inne wcale nie lepsze...

Naprawdę nikomu nie polecam tej przereklamowanej "parodii". Mimo to film miał parę malusieńkich plusów,które w sumie dały mu w mojej ocenie 2/10. Mam przeczucie,że niedługo zobaczymy "Ojca Chrzestnego" w wersji prawdziwej...;) Oczywiście dodam jeszcze na koniec,że jest to moje zdanie i nie miałam na myśli nikogo obrażać moją opinią. Po prostu chciałam się z wami nią podzielić. Macie te same zdanie?

ocenił(a) film na 7

nie ma to jak doglębnie zanalizowac bajke

użytkownik usunięty
czewrony

Hehe...po prostu musiałam to napisać :) Nie zrozum źle,w końcu każdy ma swoje zdanie.

ocenił(a) film na 9

No spoko, każdy może przecież na swój sposób zinterpretować bajkę;) Po raz pierwszy oglądałem ją już parę ładnych lat temu, to muszę przyznać że nie wiedziałem że chodzi o królika; byłem zaskoczony takim obrotem spraw;P wg mnie bajka zupełnie nieshrekopodobna, momentami zaskakująca. Historia opisana z kilku punktów widzenia i zebrana do kupy przez detektywa, naprawdę zrobiła na mnie duże wrażenie. Polecam

użytkownik usunięty
lukash69

W pełni szanuję twoje zdanie.
<za długi :)>

ocenił(a) film na 7

W zupełności się z Tobą nie zgadzam ! Nie miałem jeszcze okazji wypowiadać się na temat filmów, które sa raczej przeznaczone dla młodszego grona. Ale takie moje zboczenie, że lubie nieraz oglądnąć jakąś animację i to całkiem sam, bo dzieci jeszcze nie posiadam. Kiedyś musi być ten pierwszy raz wiec i o "bajeczce" postaram sie cos naskrobać.
Otóż bardzo dużo napisałaś (skrytykowałaś) ale tak naprawde niewiele z tego wynika. Twoją krytykę można odnieść praktycznie do każdej parodii. Nie lubisz parodii to nie oglądaj, a przynajmniej nie oceniaj krytycznie za to, że coś jest parodią.

"Jak zwykle wszystko się opiera na tym,aby każda postać miała coś w sobie rozśmieszającego do łez."

Tak uważasz ? Może oglądnij tą animacje jeszcze raz, bo wydaje mi się, że Wilk czy Drwal nie mieli śmieszyć - mieli być tylko "stroną" w wyjasnieniu "prawdy". Babcia - cóż, pojawił się ukłon w stronę "ziomali", ale ona też generalnie nie miała śmieszyć. Śmieszyć miało to zamieszanie i to mi się w tej animacji podobało. Ta bajka to nie smieszne teksty (jak Shrek), sytuacje (jak choćby Wiewiór w Epoce lodowcowej) ale sytuacja.

Widze ze lubisz sie "doktoryzować" z bajek, ale zauważ jedno - jest raczej dla młodszych - nie wiem ile masz lat, ale dzieci naprawde nie interesuje to czy bajka trzyma się kupy i czy "zaskakuje banalnością". Ma dostarczyć dobrej rozrywki i tej animacji tego nie brakuje. Oczywiście wiele jej brak do wczesniej wspomnianych - Shreka czy Epoki, ale 2/10 to stanowczo zbyt surowa ocena. Ja dałem 7/10 bo jest naprawde dobra. Koncze wywód dość krótko (lubie sie rozpisywać), ale tematy bajek wole wystawić pod ocene dzieci - to przede wszystkim dla nich powstała ta animacja.

użytkownik usunięty
slash83

Ok,ok. Masz prawo się ze mną nie zgadzać. I może jedna uwaga była trafna i za nią dziękuję: "ale tematy bajek wole wystawić pod ocene dzieci". Nie mam zamiaru się kłócić,bo nie po to napisałam to co myślę. Może rzeczywiście trochę przesadziłam z krytyką. Także jeśli kogoś uraziłam tymi słowami to przepraszam.

Zbyt ostro oceniasz tą bajkę... Nie jest aż taka prosta i uboga. Może nie ma tylu nawiązań do filmów itp jak w Shreku ale chociażby postać wilka - przebierającego się reportera, to nawiązanie do Fletcha (http://www.filmweb.pl/f5637/Fletch,1985), przebiera się jak on, w tle leci podobna muzyczka i nawet nosi pod dresem koszulkę Lakersów jak Chavey Chase we wspomnianym filmie.

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 3

Ja byłem łagodniejszy w ocenie - dałem 3/10. Bajka mi się nie podobała, (może jednak dzieci ją polubią) stężenie kiczu było dla mnie zdecydowanie zbyt wysokie, humor zbyt kiepski, historia zbyt nudna. (momentami aż nie mogłem się doczekać końca niektórych scen) Jednak nie mogę powiedzieć, że jest całkiem beznadziejny - kilka motywów było rzeczywiście śmiesznych, a nawiązanie do "Powrotu do przyszłości" podobało mi się najbardziej. (dzieci jednak go raczej nie skumają...)

ocenił(a) film na 7

Mi sie wydawalo ze parodia wlasnie na tym polega <?>

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones