PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=225408}
6,3 82 344
oceny
6,3 10 1 82344
5,1 14
ocen krytyków
Czerwony Kapturek Prawdziwa historia
powrót do forum filmu Czerwony Kapturek - Prawdziwa historia

Powiew czegoś nowego

ocenił(a) film na 8

Świeże spojrzenie na klasyczną już opowieść. Praktycznie rzecz biorąc zero nudy, ogląda się bardzo dobrze - u mnie pierwsze miejsce ma Drwal:) Trochę razi wymowa wiewiórki, lecz można to odpuścić.

Osiem punktów za (w końcu) nowatorskie podejście do tematu;)

mck10

Klasyczną podwójnie opowieść, bo ten film aż kipi od nawiązań do klasyków kina i nie tylko. Sposób prowadzenia narracji i postać Wilka nawiązuje do "Fletcha" - znanej komedii kryminalnej z lat 80-tych. Muzyka elektroniczna też kojarzy się z klimatami filmów "Gliniarz z Beverly Hills" czy "Fletch". Slow-motion podczas zjazdu narciarskiego wypisz-wymaluj jak z "Matrixa". Scenografia w drugiej części filmu (baza "złych", kolejka) przypomina mi z kolei obrazy z gier komputerowych (typu "Half-Life"). Poszczególne postacie też budzą skojarzenia (wiewiórka, drwal, detektyw Żabol). Mozna by tak mnożyc. Dużo klimatów z mojego dzieciństwa, więc troche z sentymentu oceniłem wysoko - 7/10, bo i w sumie dobrze się oglądało.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones