PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30720}
7,0 49 798
ocen
7,0 10 1 49798
6,5 21
ocen krytyków
Czy leci z nami pilot
powrót do forum filmu Czy leci z nami pilot?

Mnie, ta z samolotem na samym początku, gdy uderzył w poczekalnię na lotnisku. A Was?

ocenił(a) film na 8
lew890

Mnie bawiło to jak ludzie popełniali samobójstwa by nie słuchać już głównego bohatera.

ocenił(a) film na 9
lew890

Mnie rozwalił mini dialog:
-Co było na obiad?
-Stek i ryba
-Faktycznie, jadłem łazanki

Sanderus

Mnie rozbawil z kolei Twoj komentarz :) Ogladalam film tylko w oryginalnym wydaniu, gdzie doktorek powiedzial cos w sylu: "Faktycznie, jadlem lasagne", ale polskie tlumaczenie z lazankami brzmi jeszcze lepiej. Haha, uruchomila mi sie wyobraznia: Leslie Nielsen wcinajacy polskie lazanki :)

ocenił(a) film na 9
Vam

Takie było tłumaczenie w wersji... cholera nie pamiętam z którego roku, ale 20 lat z dużym okładem temu. Wiem że oryginalnie jest lasagne, ale to tłumaczenie z łazankami to do końca życia zapamiętam:).

ocenił(a) film na 9
Sanderus

"przydaloby się rzucic jakiegos płetwala na ruszt" "kopsnij jakies scierwo i pare browarów"

ocenił(a) film na 9
lew890

Najlepszy był koleś w taxówce :D
przez cały film się wkurzał, że kierowcy jeszcze nie ma a taxometr był włączony, a po napisach końcowych spojrzał na zegarek i powiedział z oburzeniem:
"Jeszcze 20 minut i sobie idę"
czy coś w tym stylu :D

Psychol_91

Jak dla mnie ciężko wybrać tą najlepszą scenę, ale chyba jedna z czołowych dla mnie to moment, w którym jedna z pasażerek wpada w panikę i nagle ustawia się cały rządek osób, by ją "uspokoić" w sposób humanitarny:)
Kiedyś nagrałem to na TVP1 i tam tłumaczenie filmu było dla mnie zabawniejsze od TVN-owskeigo.

lew890

Żydowski samolot.

ocenił(a) film na 8
bogominog

Niezła była ta scena w której jedna ze stewardess wyraża żal, że nie będzie miała już męża, tu nagle wchodzi schorowana pasażerka i woła o ''niego'' ;)

ocenił(a) film na 6
bogominog

samolot plus txty typu szpital, a co to jest? :P

lew890

Leslie Nielsen wchodzący kilka razy do kabiny pilotów (przed i już po lądowaniu) z tym samym tekstem: "Cokolwiek by się nie stało jesteśmy z wami", czy jakoś tak.
Czarni bracia zasuwający takim slangiem, że aż potrzebne były napisy.
No i piętno wojny - mega kicz :D - "od tamtej pory zaczęły się moje problemy z piciem."

ocenił(a) film na 9
lew890

1) - MAYDAY MAYDAY.... co to znaczy?
- to rodzaj radzieckiego pochodu z czołgami

2)Synu lubisz oglądać filmy z gladiatorami? <tekst kapitana do małego chłopczyka>

3) a to tylko tak dla jaj - wyłączenie świateł na pasie startowym

ocenił(a) film na 7
baraja_2

scena w pubie (taniec) była bezbłędna

ocenił(a) film na 9
lew890

- Surely you can't be serious!
- I am serious. And don't call me Shirley!

ocenił(a) film na 8
lew890

"chłopiec uwięziony w lodówce zjadł własną stopę" w nagłówku gazety

odyniec

Hmmm.. Dużo tego było ;P
Żeby nie wymieniać tego co było ;)

1.Kiedy lądowali to ten kontroler lotu co leczył się z nałogów: "Lecą prosto na nas!" I przez okno;p
2."Zaraz lądujemy,przyjmijcie bezpieczną pozycję." I wszyscy układają się w dziwaczny sposób. :D

Jacksonka

Leżałem, kiedy kapitan do chłopca, który zwiedzał kabinę: " Byłeś kiedyś w tureckim więzieniu?" :D

ocenił(a) film na 8
rzezbiarz

albo "czy lubisz chodzić na siłownię?" :)

ocenił(a) film na 7
lew890

W ogóle świetne były teksty tego kolesia (on chyba był pedałem), co był w centrum dowodzenia.
np taki dialog:
- Podchodzi do lądowania. Ty newbower, ty masibass.
- JA JOHN. WIELKIE DRZEWO.
-Idziemy na wierze
- NA WIERZĘ? NA WIERZĘ! ZŁOTOWŁOSA ROSZPUNKA!
Coś w ten deseń

ocenił(a) film na 8
lew890

czy pamiętasz jak siadałam ci na twarzy i wierciłam się? :)

lew890

Dialog na poważnie Nielsena i Gravesa :
-Kiedy może Pan lądować?
-Nie wiem
-Śmiało jestem lekarzem
-Trudno powiedzieć
-Nie może Pan zgadywać?
-Może za dwie godziny
-Za dwie godziny zacznie Pan zgadywać?

ocenił(a) film na 7
lew890

Zdecydowanie! tureckie więzienie. I jeszcze akcja na początku z nazwiskami Roger i Over. "Roger" - "hę!?"

ocenił(a) film na 10
shelay

dla mnie scena jak stewardessa dmuchała automatycznego pilota a do kabiny wszedł Leslie Nielsen
po wylądowaniu ludzie zmasakrowani wychodzą a stewardessa do każdego : Have a nice day...

ocenił(a) film na 8
lew890

"Wyłączyć światła!"-"A nie włączyć"-"Przecież właśnie tego się spodziewają..."[I jego psychiczna mina]
"Lubisz kawałki o gladiatorach?"
No i samobójstwo staruszki...
A także cała masa innych rzeczy, dzięki którym trio ZAZ zajmuje pierwsze miejsce, exe quo (nie wiem jak to się pisze) z Melem Brooksem, na podium tworzenia parodii i towarzyszącego temu absurdalnemu humorowi.

lew890

-- Jaki wektor Wiktor???
--byłeś kiedyś w tureckim więzieniu???
--- gdzie jest wózek widłowy ??? i samolot wpada do biurowca.

jak faceta piesek atakował

---Johnny kawa..
--- nie, dziękuje !!!

----jaki to samolot???
--- duży biały w czerwone paski z niebieskimi zasłonkami w oknach ma kółka i wygląda jak wielki długi czopek

jak facet oblał się benzyną i chciał się podpalić.


---- trzeba ich zawieść do szpitala
----jak to wygląda???
----to taki duży budynek z chorymi



jak gościu siedział na masce samolotu i zleciał


xdxdxdxd:):):):):):)

ocenił(a) film na 9
lew890

Staruszka prosi o coś lekkiego do czytania i dostaje broszurkę "Słynne żydowskie legendy sportu" :D Ponadto "niezobowiązujące" pytania kapitana do chłopca. "Byłeś kiedyś w kabinie pilotów?" i chwilę potem "Widziałeś kiedyś nagiego mężczyznę?" :D Ech, w dzisiejszych czasach połowa tych żartów nie zostałaby dopuszczona, aby przypadkiem nikogo nie urazić...

lew890

Albo jak na poczatku rozmowa przez biały telefon coś było z majonezem i szynką ;D i jeszcze w kabinie pilotów tekst w stylu:
-Powiedziec jaka pogoda?
-Nie. Jaka pogoda?

Albo pot lejacy się po twarzy podczas ladowania. Ostatnie urywki z wojny jak pokazywali te samoloty z roznych epok. Pokaz kraksy samolotu jako film na uspokojenie.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
lew890

Przez wykrywacz metalu przechodzi terrorysta z karabinem - ochrona zero reakcji,
przechodzi staruszka - od razu ją obezwładniają,
potem przechodzi jeszcze kilku terrorystów w tym jeden z bazuką - ochrona nic.

Hagan

Filmy ci się pomyliły :-/ To było w "Spokojnie, to tylko awaria"

ocenił(a) film na 8
lew890

Samolot żydowskich linii lotniczych,był epicki.

lew890

Ciężko wymieniać.Ten film do dziś jest tak pełny gagów czy to sytuacyjnych czy słownych,że do dziś śmieszy bardziej niż niektóre komedie współczesne.

Jeśli chodzi o mnie:
-koleś z wieloma nałogami:(Wybrałem zły dzień....;D)
Nie widziałem jeszcze człowieka tak znarkotyzowanego.
-Problemy z piciem


Albo jak wysyłali wozy ratunkowe na miejsce akcji.(A wśród nich betoniarka i dostawczak z transporterami piwa:)No po prostu najpotrzebniejsze jednostki.:D

lew890

...jak gitarą zrywa kroplówkę!

ocenił(a) film na 7
antypis

Mój typ to gag : Facet podaje kobiecie pierśiówkę
A ona: no wie pan!!
I wciąga kreskę

lew890

Gdy gł. bohater jest w psychiatryku i ukochanej pokazuje innych pacjentów w tym faceta o którym mówi: "ten tam mysli że nadal trwa wojna" ten facet lezy na łóżku, podnosi kołdrę, zagląda tam i mówi: "Znalazłem tunel, tędy! 25 dolarów za papierosa to za dużo!"

ocenił(a) film na 8
lew890

- To było najgorsze lądowanie w dziejach tego portu, ale niektórzy - na przykład ja - chętnie postawiliby ci drinka.
Albo na końcu, gdy autopilot odlatuje z ...partnerką tym rozwalonym samolotem. Albo żale Kareema: "Wszyscy ciągle się czepiają. Co wieczór wypruwam z siebie flaki. Niech twój stary sam spróbuje tak poganiać po boisku". Ale on oczywiście nie jest koszykarzem, tylko drugim pilotem Murdochem.

renietta

Cały powtarzany dowcip tutaj polega na tym, że to koszykarz (Kareem Abdul-Jabbar) gra Murdocha. Dowcip trochę zardzewiał przez te lata, ale pierwotnie musiało to być tak zabawne, jakby Lewandowski grał postać, która twierdzi, że nie jest Lewandowskim.

lew890

Problemy z piciem

ocenił(a) film na 6
lew890

Rola kontrolera lotu który ma problem z piciem, amfetaminą i wąchaniem kleju. Poza tym jak wysypują lampy na pas startowy :D Scena z uspokajaniem pasażerki też świetna :D

użytkownik usunięty
lew890

Kiedy Leslie Nielsen budzi się ze stetoskopem w uszach potwierdzając, że jest lekarzem, albo gdy bada pacjentkę wziernikiem podczas turbulencji :-)
Gdy kilkukrotnie wchodzi do kabiny i życzy szczęścia parze głównych bohaterów i Lloyd Bridges z używkami :)

lew890

ŻADNA

ocenił(a) film na 6
lew890

Zdecydowanie scena w portowej spelunie!!!

ocenił(a) film na 8
lew890

,,Chłopiec uwięziony w lodówce zjadł własną stopę"

lew890

W top 10 musi być rozmowa między Rogerem, Clarencem, Victorem i wieżą z rozbrajającym "Roger, Roger. What's our vector, Victor?":

- Flight 209'er, you're cleared for takeoff.
- Roger.
- Huh?
- L.A. departure frequency 123.9'er.
- Roger.
- Huh?
- Request vector. Over.
- What?
- Flight 209'er, clear for vector 324.
- We have clearance, Clarence.
- Roger, Roger. What's our vector, Victor?
- Tower radioed clearance, over.
- That's Clarence Oveur, over.
- Roger.
- Huh?
- Roger. Over.
- What?
- Huh?
- Who?

ocenił(a) film na 8
lew890

Jeśli chodzi o początkowe scenki, to zabawne i chyba dzisiaj niedopuszczalne były napisy podłożone przy dialogu dwóch czarnoskórych Amerykanów.

lew890

Ja uwielbiam dialog między starszą panią a Strikerem:
- Zdenerwowany?
- Tak.
- Pierwszy raz?
- Nie - denerwowałem się już wile razy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones