Airplane!

1 godz. 28 min.
7,0 44 841
ocen
7,0 10 44841
5 504
chce zobaczyć
6,8 16
ocen krytyków
{"rate":6.8125,"count":16}
{"type":"film","id":30720,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Airplane-1980-30720/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Czy leci z nami pilot?
  • lew890 ocenił(a) ten film na: 9

Mnie, ta z samolotem na samym początku, gdy uderzył w poczekalnię na lotnisku. A Was?

• Lwie_Serce ocenił(a) ten film na: 8

lew890 Mnie bawiło to jak ludzie popełniali samobójstwa by nie słuchać już głównego bohatera.

• Sanderus ocenił(a) ten film na: 9

lew890 Mnie rozwalił mini dialog:
    -Co było na obiad?
    -Stek i ryba
    -Faktycznie, jadłem łazanki

• Sanderus Mnie rozbawil z kolei Twoj komentarz :) Ogladalam film tylko w oryginalnym wydaniu, gdzie doktorek powiedzial cos w sylu: "Faktycznie, jadlem lasagne", ale polskie tlumaczenie z lazankami brzmi jeszcze lepiej. Haha, uruchomila mi sie wyobraznia: Leslie Nielsen wcinajacy polskie lazanki :)

• Sanderus ocenił(a) ten film na: 9

Vam Takie było tłumaczenie w wersji... cholera nie pamiętam z którego roku, ale 20 lat z dużym okładem temu. Wiem że oryginalnie jest lasagne, ale to tłumaczenie z łazankami to do końca życia zapamiętam:).

• Psychol_91 ocenił(a) ten film na: 9

lew890 Najlepszy był koleś w taxówce :D
    przez cały film się wkurzał, że kierowcy jeszcze nie ma a taxometr był włączony, a po napisach końcowych spojrzał na zegarek i powiedział z oburzeniem:
    "Jeszcze 20 minut i sobie idę"
    czy coś w tym stylu :D

• Psychol_91 Jak dla mnie ciężko wybrać tą najlepszą scenę, ale chyba jedna z czołowych dla mnie to moment, w którym jedna z pasażerek wpada w panikę i nagle ustawia się cały rządek osób, by ją "uspokoić" w sposób humanitarny:)
    Kiedyś nagrałem to na TVP1 i tam tłumaczenie filmu było dla mnie zabawniejsze od TVN-owskeigo.

• lew890 Żydowski samolot.

• _minotaur__ ocenił(a) ten film na: 8

bogominog Niezła była ta scena w której jedna ze stewardess wyraża żal, że nie będzie miała już męża, tu nagle wchodzi schorowana pasażerka i woła o ''niego'' ;)

• Debesciak ocenił(a) ten film na: 6

bogominog samolot plus txty typu szpital, a co to jest? :P

• lew890 Leslie Nielsen wchodzący kilka razy do kabiny pilotów (przed i już po lądowaniu) z tym samym tekstem: "Cokolwiek by się nie stało jesteśmy z wami", czy jakoś tak.
    Czarni bracia zasuwający takim slangiem, że aż potrzebne były napisy.
    No i piętno wojny - mega kicz :D - "od tamtej pory zaczęły się moje problemy z piciem."

• baraja_2 ocenił(a) ten film na: 9

lew890 1) - MAYDAY MAYDAY.... co to znaczy?
    - to rodzaj radzieckiego pochodu z czołgami

2)Synu lubisz oglądać filmy z gladiatorami? <tekst kapitana do małego chłopczyka>

3) a to tylko tak dla jaj - wyłączenie świateł na pasie startowym

• gugugg ocenił(a) ten film na: 7

baraja_2 scena w pubie (taniec) była bezbłędna

• Kasiek_haz ocenił(a) ten film na: 9

lew890 - Surely you can't be serious!
    - I am serious. And don't call me Shirley!

• odyniec ocenił(a) ten film na: 8

lew890 "chłopiec uwięziony w lodówce zjadł własną stopę" w nagłówku gazety

• odyniec Hmmm.. Dużo tego było ;P
    Żeby nie wymieniać tego co było ;)

1.Kiedy lądowali to ten kontroler lotu co leczył się z nałogów: "Lecą prosto na nas!" I przez okno;p
    2."Zaraz lądujemy,przyjmijcie bezpieczną pozycję." I wszyscy układają się w dziwaczny sposób. :D

• Jacksonka Leżałem, kiedy kapitan do chłopca, który zwiedzał kabinę: " Byłeś kiedyś w tureckim więzieniu?" :D

rzezbiarz albo "czy lubisz chodzić na siłownię?" :)

• IkaWero ocenił(a) ten film na: 7

lew890 W ogóle świetne były teksty tego kolesia (on chyba był pedałem), co był w centrum dowodzenia.
    np taki dialog:
    - Podchodzi do lądowania. Ty newbower, ty masibass.
    - JA JOHN. WIELKIE DRZEWO.
    -Idziemy na wierze
    - NA WIERZĘ? NA WIERZĘ! ZŁOTOWŁOSA ROSZPUNKA!
    Coś w ten deseń

lew890 czy pamiętasz jak siadałam ci na twarzy i wierciłam się? :)

• lew890 Dialog na poważnie Nielsena i Gravesa :
    -Kiedy może Pan lądować?
    -Nie wiem
    -Śmiało jestem lekarzem
    -Trudno powiedzieć
    -Nie może Pan zgadywać?
    -Może za dwie godziny
    -Za dwie godziny zacznie Pan zgadywać?

• shelay ocenił(a) ten film na: 7

lew890 Zdecydowanie! tureckie więzienie. I jeszcze akcja na początku z nazwiskami Roger i Over. "Roger" - "hę!?"

• tomis61 ocenił(a) ten film na: 10

shelay dla mnie scena jak stewardessa dmuchała automatycznego pilota a do kabiny wszedł Leslie Nielsen
    po wylądowaniu ludzie zmasakrowani wychodzą a stewardessa do każdego : Have a nice day...

• Puszcza03 ocenił(a) ten film na: 8

lew890 "Wyłączyć światła!"-"A nie włączyć"-"Przecież właśnie tego się spodziewają..."[I jego psychiczna mina]
    "Lubisz kawałki o gladiatorach?"
    No i samobójstwo staruszki...
    A także cała masa innych rzeczy, dzięki którym trio ZAZ zajmuje pierwsze miejsce, exe quo (nie wiem jak to się pisze) z Melem Brooksem, na podium tworzenia parodii i towarzyszącego temu absurdalnemu humorowi.

• lew890 -- Jaki wektor Wiktor???
    --byłeś kiedyś w tureckim więzieniu???
    --- gdzie jest wózek widłowy ??? i samolot wpada do biurowca.

jak faceta piesek atakował

---Johnny kawa..
    --- nie, dziękuje !!!

----jaki to samolot???
    --- duży biały w czerwone paski z niebieskimi zasłonkami w oknach ma kółka i wygląda jak wielki długi czopek

jak facet oblał się benzyną i chciał się podpalić.

---- trzeba ich zawieść do szpitala
    ----jak to wygląda???
    ----to taki duży budynek z chorymi

jak gościu siedział na masce samolotu i zleciał

xdxdxdxd:):):):):):)

• uthModar ocenił(a) ten film na: 9

lew890 Staruszka prosi o coś lekkiego do czytania i dostaje broszurkę "Słynne żydowskie legendy sportu" :D Ponadto "niezobowiązujące" pytania kapitana do chłopca. "Byłeś kiedyś w kabinie pilotów?" i chwilę potem "Widziałeś kiedyś nagiego mężczyznę?" :D Ech, w dzisiejszych czasach połowa tych żartów nie zostałaby dopuszczona, aby przypadkiem nikogo nie urazić...

• lew890 Albo jak na poczatku rozmowa przez biały telefon coś było z majonezem i szynką ;D i jeszcze w kabinie pilotów tekst w stylu:
    -Powiedziec jaka pogoda?
    -Nie. Jaka pogoda?

Albo pot lejacy się po twarzy podczas ladowania. Ostatnie urywki z wojny jak pokazywali te samoloty z roznych epok. Pokaz kraksy samolotu jako film na uspokojenie.

• Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

• lew890 Przez wykrywacz metalu przechodzi terrorysta z karabinem - ochrona zero reakcji,
    przechodzi staruszka - od razu ją obezwładniają,
    potem przechodzi jeszcze kilku terrorystów w tym jeden z bazuką - ochrona nic.

• Hagan Filmy ci się pomyliły :-/ To było w "Spokojnie, to tylko awaria"

• Venakingkonga ocenił(a) ten film na: 8

lew890 Samolot żydowskich linii lotniczych,był epicki.

• lew890 Ciężko wymieniać.Ten film do dziś jest tak pełny gagów czy to sytuacyjnych czy słownych,że do dziś śmieszy bardziej niż niektóre komedie współczesne.

Jeśli chodzi o mnie:
    -koleś z wieloma nałogami:(Wybrałem zły dzień....;D)
    Nie widziałem jeszcze człowieka tak znarkotyzowanego.
    -Problemy z piciem

Albo jak wysyłali wozy ratunkowe na miejsce akcji.(A wśród nich betoniarka i dostawczak z transporterami piwa:)No po prostu najpotrzebniejsze jednostki.:D

• lew890 ...jak gitarą zrywa kroplówkę!

• giovanni50 ocenił(a) ten film na: 7

antypis Mój typ to gag : Facet podaje kobiecie pierśiówkę
    A ona: no wie pan!!
    I wciąga kreskę

• lew890 Gdy gł. bohater jest w psychiatryku i ukochanej pokazuje innych pacjentów w tym faceta o którym mówi: "ten tam mysli że nadal trwa wojna" ten facet lezy na łóżku, podnosi kołdrę, zagląda tam i mówi: "Znalazłem tunel, tędy! 25 dolarów za papierosa to za dużo!"

• renietta ocenił(a) ten film na: 8

lew890 - To było najgorsze lądowanie w dziejach tego portu, ale niektórzy - na przykład ja - chętnie postawiliby ci drinka.
    Albo na końcu, gdy autopilot odlatuje z ...partnerką tym rozwalonym samolotem. Albo żale Kareema: "Wszyscy ciągle się czepiają. Co wieczór wypruwam z siebie flaki. Niech twój stary sam spróbuje tak poganiać po boisku". Ale on oczywiście nie jest koszykarzem, tylko drugim pilotem Murdochem.

• renietta Cały powtarzany dowcip tutaj polega na tym, że to koszykarz (Kareem Abdul-Jabbar) gra Murdocha. Dowcip trochę zardzewiał przez te lata, ale pierwotnie musiało to być tak zabawne, jakby Lewandowski grał postać, która twierdzi, że nie jest Lewandowskim.

• lew890 Problemy z piciem

• Kannna ocenił(a) ten film na: 6

lew890 Rola kontrolera lotu który ma problem z piciem, amfetaminą i wąchaniem kleju. Poza tym jak wysypują lampy na pas startowy :D Scena z uspokajaniem pasażerki też świetna :D

• użytkownik usunięty ocenił(a) ten film na: 6

lew890 Kiedy Leslie Nielsen budzi się ze stetoskopem w uszach potwierdzając, że jest lekarzem, albo gdy bada pacjentkę wziernikiem podczas turbulencji :-)
    Gdy kilkukrotnie wchodzi do kabiny i życzy szczęścia parze głównych bohaterów i Lloyd Bridges z używkami :)

• lew890 ŻADNA

• witoldmakiewicz ocenił(a) ten film na: 6

lew890 Zdecydowanie scena w portowej spelunie!!!

• Freeman_10 ocenił(a) ten film na: 8

lew890 ,,Chłopiec uwięziony w lodówce zjadł własną stopę"