PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=732428}

Czy naprawdę wierzysz?

Do You Believe?
7,1 11 449
ocen
7,1 10 1 11449
3,3 3
oceny krytyków
Czy naprawdę wierzysz
powrót do forum filmu Czy naprawdę wierzysz?

ZNAKOMITY !!!

ocenił(a) film na 10

Film jest bardzo dobry. Dlaczego? Dlatego, że w zbudza kontrowersje i różni tych, którzy go widzieli. Źle by było, gdyby stało się inaczej. Zatem mamy do czynienia z Ewangelią w samej fabule filmu, ale także poza nią. Oto dowód: Amerykanie kręcą kolejny film o Jezusie, który jest Zbawicielem człowieka. Opinie odnośnie do niego z pewnością są różne wśród nich samych, ale i my tu, w Europie, w Polsce spieramy się w związku z tymi produkcjami. Fora roją się od przytaczanych argumentów i najwymyślniejszych inwektyw. Niestety przeważa to drugie. A co Jezus, Zbawiciel człowieka, który, aby to zbawienie mogło się dokonać, umarł za grzechy ludzkości na krzyżu, mówi w Ewangelii? Otóż mówi tak: "Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową; i będą nieprzyjaciółmi człowieka jego domownicy. Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. I kto kocha syna lub córkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien. Kto chce znaleźć swe życie, straci je, a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je" (Mt 10, 34-39). I fragment z Łukasza: "Przyszedłem rzucić ogień na ziemię i jakże bardzo pragnę, żeby on już zapłonął. Chrzest mam przyjąć i jakiej doznaję udręki, aż się to stanie. Czy myślicie, że przyszedłem dać ziemi pokój? Nie, powiadam wam, lecz rozłam. Odtąd bowiem pięcioro będzie rozdwojonych w jednym domu: troje stanie przeciw dwojgu, a dwoje przeciw trojgu; ojciec przeciw synowi, a syn przeciw ojcu; matka przeciw córce, a córka przeciw matce; teściowa przeciw synowej, a synowa przeciw teściowej" (Łk 12, 49-53).

Bethart

O tym czy utrzymywanie danego wierzenia jest głupotą nie decyduje to, czy jest ono prawdą, tylko to czy są dobre podstawy do uważania je za prawdę.
Jeśli takowych nie ma, to - bez względu na to czy jest ono prawdą, czy nie - nie da się tego twierdzenia odróżnić od fałszu.

A jak już ustaliliśmy: utrzymywanie wierzeń nieodróżnialnych od fałszu = głupota.

Lektura uzupełniająca:

http://www.filmweb.pl/user/impactor

➑ * Dlaczego wiara jest błędem nawet względem rzeczy, które istnieją

ocenił(a) film na 6
KacperOfm

Daleko mu do Pasji, jednak film tak po połowie się rozkręca, chwilami wzrusza, nawet dobry, ale zbyt dużo moralizowania podanego bezpośrednio.

ocenił(a) film na 1
KacperOfm

Jesteś katolickim kryptogejem ! - czy mój wpis jest wystarczająco kontrowersyjny byś uznał go za bardzo dobry ? Pierwsza myśl Twojego postu jest tak beznadziejnie głupia, że reszty nawet nie przeczytałem, przepraszam ale jesteśmy na innych etapach ewolucji.

ocenił(a) film na 9
KacperOfm

Zgadzam się prawie w pełni. Prawie, ponieważ jestem w 25% Twego komentarza oraz filmu. Ile dobra można okazać w wierze? Jak bardzo ta wiata nam szkodzi? I gdzie ten znienawidzony Watykan???!!!! Film o życiu! Pozdro i oglądam dalej. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones