PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1438}
7,3 5 195
ocen
7,3 10 1 5195
Daleko od okna
powrót do forum filmu Daleko od okna

Jakość obrazu.

ocenił(a) film na 8

Oglądałem ten film dzisiaj na TVP Kultura i jestem pod dużym wrażeniem. Jednak seans
skutecznie psuła mi jakość; zarówno obraz jak i dźwięk nader często się cięły i urywały. Na
Boga to film z 1999 roku chyba można oczekiwać nieco lepszego materiału ?

ocenił(a) film na 7
saruman_2

Dźwięk w polskich filmach jest beznadziejny - tak jak nie mam problemu z rozumieniem filmów anglojęzycznych w oryginale, to w mowie ojczystej przydałyby się napisy :P

ocenił(a) film na 7
Dzidas

hehe 100% racje, ja co chwile się pytałem dziewczyny czy zrozumiała. Polskie kino jest naprawdę dobre ale dźwięk do bani.

ocenił(a) film na 7
Dzidas

No chyba, że oglądasz filmy stare. To mnie zadziwia, iż kiedyś film polski był dobrze udźwiękowiony, a dziś to ledwo co słychać tak jak pisze Dziadas ;] Kurde, ostatnio oglądałem film przedwojenny polski i nie miałem problemów z usłyszeniem co mówią, a np. tego filmu Kolskiego to na full głośność, a i tak niekiedy musiałem do głośnika podbiegać by zrozumieć co pod nosem mówią ;/

ocenił(a) film na 7
lukaspr

No, dość dziwny fenomen z tym dźwiękiem - zamiast coraz lepiej to u nas coraz gorzej :D

ocenił(a) film na 6
Dzidas

Ja na szczęście miałem wersję z napisami, bo też co chwilę się musiałem zastanawiać co aktorzy mówią. To jak już pisali domena filmów tamtego okresu.

saruman_2

Nie wiem czemu ale choćby dać najlepszy sprzęt, negatyw Kodaka, kamery itd to i tak jakość w polskich filmach jest słaba przynajmniej z lat '90, może tvp ma już dosyć zużyty materiał, dźwięk tego filmu jest w Dolby...

ocenił(a) film na 6
mateush94

Szlag mnie trafia kiedy muszę polskie filmy oglądać z pilotem w rękach. Muzyka ryczy na full a aktorzy burczą pod nosem. Kto tych naszych dźwiękowców tak uczy?

ocenił(a) film na 10
saruman_2

Co do obrazu to nie zauważyłam jakichś wad,ale dźwięk rzeczywiście momentami tragiczny, na szczęście mam w pilocie opcję "napisy" i tak oglądam większość polskich filmów (o ile są dostępne oczywiście) ;)

ocenił(a) film na 6
saruman_2

Dźwięk we współczesnych polskich filmach jest prawie zawsze okropny. Ja ratuję się tak, że w ustawieniach telewizora zmieniam rodzaj dźwięku z opcji "film" na "wyraźny głos". Pomaga.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones