PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=188890}

Dawca pamięci

The Giver
6,6 108 145
ocen
6,6 10 1 108145
4,2 12
ocen krytyków
Dawca pamięci
powrót do forum filmu Dawca pamięci

Głupkowate

ocenił(a) film na 1

Film idiotyczny który może spowodować prostatę mózgu, wiedza przedstawiona jako emocję i wspomnienia. Pokazanie totalitarnego państwa, czyli gdzie państwo ma zawsze rację, dziś takie państwo się tworzy na oczach ludzi, a zamiast szczepionek jak w tym filmie, ludzi gwałceni są propagandą wolności i niepodległości. Ja wiem że ludzie w większości kompletni kretyni, ale żeby ciągle na ich poziomie robić filmy?

ocenił(a) film na 8
buttle

Wygląda na to, że u ciebie coś spowodowało "prostatę mózgu" ale na pewno nie ten film... " Ja wiem że ludzie w większości kompletni kretyni" a o to wypowiedź osoby na poziomie, czyli tzw nie zgwałconej propagandą wolności...
Może i masz rację, można porównać społeczeństwo w filmie do dzisiejszych rządów, ale nie jest to argumentem żeby film nazywać idiotycznym. Film jest dobry w swojej klasie, budzi pozytywne emocje u oglądającego. Totalnie nie zgadzam się z twoja płytką, beznadziejnie argumentowaną opinią!

ocenił(a) film na 1
lukaszmanecki

Polecam film Wyspa, też można się do niego przyczepić, ale w porównaniu z tym to fenomen.

ocenił(a) film na 3
buttle

Dokładnie. Wyspa jest spoko a ten film to strata czasu, przynajmniej jak dla mnie.

ocenił(a) film na 9
BartTheBear

Na mnie za to Wyspa nie zrobiła takiego wrażenia jak Dawca .W Wyspie strasznie odrzucało mnie to jak ludzie (ci prawdziwi ) są ukazani jako bezduszne egoistyczne i naiwne istoty ,a tylko biedne klony zachowują moralność i człowieczeństwo - taa jakie to piękne i oryginalne .

ocenił(a) film na 10
buttle

A co w wyspie było lepszego? Wymyślony film. Giver pokazywał że wiedza zobowiązuje

ocenił(a) film na 4
lukaszmanecki

"Film jest dobry w swojej klasie"

Czyli w klasie: "Utopijne ukazanie społeczeństwa - filmy słabe"

buttle

Poczytaj najpierw, kretynie, o tym czym jest prostata, a potem bierz się za pisanie komentarzy.

ocenił(a) film na 1
monstrum666

Kurdę to już tej prostaty nie wystarczy obejrzeć, tylko trzeba jeszcze przeczytać o niej?

buttle

A Ty jesteś strasznie zniewolony. Pewnie urodziłeś się po 1989 i masz duże doświadczenie z państwem totalitarnym...

ocenił(a) film na 1
zafir

Niestety nie zgadłeś, pudło! A państwo totalitarne to przyszłość i to sponsoruje ci UE ta sama co wbija ci demokrację. Nie oszukujmy się jak dzieci, ue to projekt komunistów.

buttle

Nie zgadzam się. Daleko Unii do Kim Dzong Una a ja nie nabieram się na chwyty Korwina i denerwuje mnie podział na tych dobrych i tych złych (komunistów i lewaków). Równie dobrze można nazywać prawicę faszystami - wyjdzie tak samo idiotycznie. Ja póki co jestem zadowolony, że jesteśmy w Unii.

ocenił(a) film na 1
zafir

Ehh świadomość historyczna, polityczna leży i kwiczy. Za pierwszej komuny ludzie też się tak jak dziś nabierali, wystarczyło dać im jakąś propagandę sukcesu i proszę. Tyle lat pod okupacją sowiecką w PRLu i nic nie nauczyliśmy się, robimy się w konia na te same metody co kiedyś, dlaczego? Bo dla nas - nowego pokolenia to nowość, a metody te same (tylko nie używa się pośredniego terroru). Może powiesz że dzięki unii masz internet w domu, albo że pełne półki sklepach? My jesteśmy chyba naprawdę narodem o mentalności niewolników, proszę popatrzyć teraz na Belgię co zrobili ludzie na wieść o podniesieniu wieku emerytalnego, a Węgry? O Francji już nie wspomnę. Naprawdę daleko Unii do demokracji w sumie nam tubylcą też. Zawsze czułem się Europejczykiem, ale od 2004 roku czuje się unijczykiem faszerowany ideologią komunistyczną, która Europę przekształca w jednolitą ciemną masę.

buttle

No dobra, to gdzie jest dobrze i nie komunistycznie? Gdzie jest wolność według Ciebie?

ocenił(a) film na 1
zafir

Zależy co uważasz za wolność, ale tego nie będę tutaj tłumaczył tubylcom, bo nawet niektórzy nałykali się tak sporej propagandy, że wierzą że w europie demokracja rządzi. Kiedyś w Rosji na pewnej wsi wszyscy myśleli że u nich jest najlepiej, że na zachodzie bieda aż piszczy, aż pewnego razu przyjechał znajomy z zachodu i zaczął im opowiadać, jak tam jest, że ma swoje auto itp. Wiesz co mieszkańcy zrobili? Pobili go, bo uważali że kłamał. Tak to bywa z tubylcami i ciemnogrodem.

buttle

Nie odpowiedziałeś mi na pytanie. Skoro uważasz, że UE jest zła, to gdzie jest Twój wzorzec, w którym państwie?

ocenił(a) film na 1
zafir

Na bezludnej wyspie. Wybacz nie będę się bawił w takie pierdoły jak porównywanie gdzie jest lepiej, a gdzie gorzej. Uważam że UE jest zła i zrobiła z naszego kraju bandę ogłupionych niewolników, nasza gospodarka w tej postaci co dziś wspiera zachodnie gospodarki, a ci co myślą że EU to jakiś demokratyczny cud z którego sama kasa leci, to nieźle się przejadą jak parawan propagandy opadnie. I nie ma coś takiego jak idealne państwo, idealne państwo to utopia komunistów, ideologia w którą uwierzyłeś, że wszyscy zostaniemy braćmi (chyba dymanymi). Ja stawiam na to że do końca tej dekady polska splajtuje, czy tubylcy są przygotowani? Mogę nie mieć racji oczywiście w kwestii czasowej, ale splajtuje tak czy siak.

buttle

Strasznie jesteś sfrustrowany. Wszyscy wokół Ciebie są głupi. Trochę dystansu do rzeczywistości i Janusza Korwina życzę na te święta.

ocenił(a) film na 1
zafir

Dzięki za życzenia. Hehe sfrustrowany nie, ale masz racje czuję że wokół mnie są same głupki, oczywiście poza ludzi z jakimi można na serio pogadać i mądrzejszymi ode mnie którym dziękuje za to co wiem i za to co osiągnąłem, przez życia nie przejdzie się samemu i samemu nie dowie się wszystkiego, ale trzeba zacząć od siebie. I wyobraź sobie że Korwina nie słucham, ale pewnie wyczytałeś to w tarocie. Nawet nie zdajesz sobie sprawy w jakim ty dystansie żyjesz od rzeczywistości, dlatego także życzę dużo refleksji i udanych świat z bliskimi i rodziną.

ocenił(a) film na 7
buttle

Kapitalistyczny system powiedziałbym jest fabryką niewolników, a nie to że Polacy mają mentalność niewolników i się cieszą z tego, że mają prace nie ma się co oszukiwać nie ważne jaki by to kraj nie był zasada jest ta sama ludzie myślą że są tacy wolni, bo zarabiają więcej nic bardziej mylnego wolność, to nie zasobność portfela w takim niesprawiedliwym nie równym systemie nikt nigdy nie będzie wolny o to chodzi by ludzie się eksploatowali upodlali, tracili zdrowie by zarobić na swoje utrzymanie i nakręcali machinę jaką jest kapitalizm. Demokracja to bajka fikcja.

Pieniądz dyscyplinuje, motywuje masę i narzuca konkretne myślenie. A co do manifestacji w Belgii i na Węgrzech myślisz że tam coś ludzie machaniem transparentami i krzykiem coś zdziałali oczywiście że nie.

ocenił(a) film na 1
aen87

Kapitalizm nie przeszkadza komuchom, jeszcze jak u nas jest pod kontrolą. Nie sądzę że coś Belgia zdziałała, nawet Anglia ani żaden inny kraj, chodziło mi tylko o to jak reagują bogatsze kraje na coraz niższe standardy życia, większość polaków nie ma wyobraźni jak żyje się w Belgi (no po za oczywiście emigrantami, których mamy ponad 3 mln, więcej niż podczas wojny i też zły przykład bo dużo z nich snuje się i mieszka po ulicach). To jest dymokracja, w Szwajcarii referendum prawdopodobnie oszukano związane ze złotem, a w Polsce jeszcze są osoby które łudzą się i śnią, chyba na wydrenowania z kasy - udział w wojnie w Iraku/Afganistanie za friko, renty dla żydów, propagandowe muzeum żydowskie do urabiania polaków w prezencie dla Izraela, 3 mln dla Ukraińskich banderowców na wyposażenie i broń, wysłanie naszych wojsk do Ukrainy za friko. Kto za to płaci jak nie prosty lud polski otumaniony propagandą wojenną groźnego Putina i biednej Ukrainy? Jeszcze przyklaśnie i nie ważne że pusty garnek, ważne że groźnie pokiwamy Putinowi palcem w bucie. Inne kraje też są dymane, ale nie do takiego stopnia, jak nadwiślańscy Indianie.

ocenił(a) film na 7
buttle

Mylisz się że inne kraje są mniej oszukiwane niż Polska.

Zagranicą też dochodzi do patologii tylko że tam jest to skrzętniej skrywane niż u nas albo u nas opracowano taki mechanizm by ludzi błahymi pierdołami zajmować by przykryć grubsze sprawy zasada dywersji odwrócenia uwagi:) 
Ta cała demokracja, to slogan propagandowo marketingowy taka bajka dla mas żeby w skali globalnej myślały że ktoś o nich dba i mają na coś wpływ.

Niemcy, Francja, Wielka Brytania ma problem z muzułmanami i cała skandynawia, a po co się miesza kultury w jednym kraju po to żeby dochodziło do konfliktów na tle rasowym i religijnym. a u ortodoksyjnego muzułmanina jak ważniejsza jest religia od rozumu i myślenia to idzie w ruch maczeta.

Religie służą do prania mózgów, tylko nie jest tak łatwo z tego się "otrząsnąć" . Jak jesteśmy w większości indoktrynowani od niemowlaka, a nie ma dostępu do wiedzy, lub nie chce się jej szukać, to mamy to, co mamy. Każda religia mówi, że to ich jest ta prawdziwa i są gotowi za nią zabijać. A tym, co pociągają za sznurki, właśnie o to chodzi. Ludzie pod wpływem stresu nie myślą, tylko uruchamiają odruch obronny, jak np. podczas egzaminu ustnego, jeśli mamy treme, nagle zapominamy materiał i dopiero jak ochłoniemy, wszystko wraca. Tak działają religie, mamy się ciągle czegoś bać i wtedy wyłączamy myślenie. Do tego jeszcze cała ogłupiająca machina jak tv. Niektórzy sądzą że gry wideo ogłupiają jak ktoś nie odróżnia fikcji zbudowanej z grafiki komputerowej i linijek kodu od świata rzeczywistego to tak.

To co się dzieje na Ukrainie sponsoruje raczej społeczeństwo USA a nie Polskie, a co do Putina to on wcale taki wielki nie jest :) ta cała polityka międzynarodowa, to jest odgrywanie sztuki, a Putin tu gra czarny charakter, a USA tego wybawce świata od złej Rosji haha. Wojna się opłaca dlatego się kreuje te konflikty by kraj się utrzymał dodrukowanie waluty czy dopisywanie zer do kont jak kto woli na całym świecie to tylko dokładanie balastu do tego systemu finansowego który z każdym rokiem coraz bardziej upada.

Wciskanie ludziom na całym świecie kitu że dodruk waluty to nic takiego manipuluje się stopami procentowymi w imię walki z inflacją dalej dodrukowując walutę to tak jakby do dziurawego wiadra dolewać wody haha

Włosi i Niemcy chcą wyjść ze strefy euro, ale już jest za późno nikt im nie da porzucić euro referenda w tej sprawie na pewno będą fałszowane.

http://independenttrader.pl/296,kolejny_kraj_przeciw_polityce_ebc.html

ocenił(a) film na 1
aen87

Ludzie są błahymi i fikcyjnymi problemami zalewani i tu trzeba być ostrożnym bo tylko może nam się wydawać że z gówna wyszliśmy.

Po części w Religi katolickiej człowiek jest kreowany jako słaba jednostka. Ale tu nie o religie chodzi tylko o propagandę, wystarczy puścić tv i popatrzeć na reklamy... lekarstwa na wszystko - to jest największa propaganda, wmawianie masą że są bezradne.

Islam groźny? A zabili kogoś w europie? Chyba nie wierzysz w ten cyrk z odcinaniem głów? Nie wypowiadam się na temat islamistów bo nie wiem co to i nie wierzę w tych terrorystów.

Niemcy chcą wyjść ze strefy euro? To najlepszy dowcip jaki słyszałem.... Włosi też? oj masz jakieś nie świeże wiadomości.

ocenił(a) film na 7
buttle

To sobie poczytaj link jaki dałem bo widzę, że nie czytałeś ty widać masz nieprawdziwe informacje.

Poczytaj sobie o micie silnego euro o tym jak system finansowy świata upada jak żeby spłacić dług zaciągany jest następny by spłacić poprzedni i tak w kółko haha jak dolar padnie euro tak samo kipnie to kwestia czasu na razie jest to odwlekane w czasie.

Mnie twoje określenie o kapitalizmie rozbawiło, że my mamy kontrolowany, a inne kraje nie haha ten syf jakim jest kapitalizm jest wszędzie taki sam.

Jaka by to religia nie była służy i sprzyja ogłupieniu wystarczy że się islamiści panoszą po Europie poczytaj na ten temat. Ludziom są potrzebne warunki egzystencjalne, a nie religia która sama w sobie jest jedną wielką bzdurą państwa powinny być neutralne pod względem religii.

ocenił(a) film na 1
aen87

I co naprawdę wierzysz że dolar czy euro tak po prostu znikną? Przed tym zniknie PLN, wróble i inne ptaki już poszybowały na dół.

Przez kapitalizm, otwarcie rynku i prywatyzacji została cała polska sprzedana. Polecam opracowania prof. Kieżuna.

A do ogłupiania masz telewizje a nie religię.

ocenił(a) film na 7
buttle

Nie bądź taki pewny że religia nie ogłupia po to powstały religie by ogłupiać ludzi, a nie tylko jest to rolą mediów w skali globalnej :) religia nie przedstawia żadnych wartości.

Polska jest pod uciskiem kościoła czarnej mafii która na nas żeruje.

To nie jest kwestia tego czy ja w to wierze, że dolar i euro zniknie ale sytuacja dolara i euro jest nie ciekawa.

Mafia finansowa się "bawi" i kreuje sztuczne kryzysy dla swoich korzyści system finansowy świata wygląda jakby właśnie ktoś celowo działał na jego niekorzyść widziałeś kiedyś by bankierzy na kreowanych kryzysach finansowych tracili? bo ja nie FED jedyne co może robić to dalej dodrukowywać dolary skupować obligacje USA ale EBC robi to samo z Euro haha.

Ktoś powiedział bardzo mądre słowa gdyby ludzie wiedzieli po co powstały pieniądze ten system nie przetrwał by nawet doby.

Polska się posypała przez politykę i głupie pomysły Balcerowicza przez niego wiele firm w tym kraju padło i już się nie podniosło, a niewielki procent na tym zyskał.
Bo mu się gospodarki wolnorynkowej zachciało.

Oczywiście szkodliwa ustawa tzw prywatyzacyjna dołożyła swoje i UE, a kto nas na tą minę zwaną UE wprowadził rządy komuchów z SLD my jak i USA nie mamy swoich rządów tylko rządy żydowskie podobnie jest we Francji w UK Cameron się nie kryje z tym że Izrael jest mu bliski haha.

Myślisz że Ukraina czy Syria to konflikty wewnętrzne i nikt z zewnątrz nie ma z tym nic wspólnego? ktoś musi tych tzw rebeliantów finansować dostarczać im broń.

A co do Szwajcarii, to tam nic nikomu nie grozi bo tam wielu światowych oligarchów trzyma swoją kasę więc tam jest względny spokój.

Wracając do muzułmanów, to oni do Europy nie przyjeżdżają by pracować, ale żerować na socjalu w Polsce póki co nie mają co szukać ale nie dziwi cię celowe działanie i napływ muzułmanów do Europy? to czyjeś celowe działania.

ocenił(a) film na 1
aen87

Po części się zgadzam, ale nie rozumiesz kwestii i zadania Religi. Jest ona po to aby ludzi trzymać w kupie. I dlatego jak i polityka, religia nie lubi próżni, dlatego gdy Europa odchodzi od katolicyzmu to na miejsce tego wchodzi coś innego, tym razem jest to Islam.

Polska jest pod uciskiem nie kościoła ale 3 stronnictw, pruskiego, rosyjskiego i amerykańsko-żydowskiego.

Co do polski Balcerowicz nie ma nic wspólnego z złodziejskim planem transformacji dzięki której zostaliśmy w gaciach, nazwa "plan Balcerowicza" to błędna nazwa, nie pamiętam nazwiska teraz gościa który dał plan Balcerowiczowi, ale myślę że znajdziesz.

Ukraina to konflikt USA-Rosja. Poroszenko za pieniądze USA sponsorował majdan, a teraz jest prezydentem, a gdy tylko obiło to stanowisko, to gdzie poleciał? Izraela!

ocenił(a) film na 7
buttle

Ty nie rozumiesz sensu i znaczenia religii służy ona jedynie ogłupieniu ludzi tylko i wyłącznie, a nie jak twierdzisz trzymaniu ich w grupie ludzie żeby się trzymać razem nie potrzebują religii.

Ludzie potrzebują odpowiednich warunków bytowych, a nie zakłamanej religii opartej na mitach. Ludzie odejdą od religii katolickiej potem od islamu taka jest kolej rzeczy mit nie ma znaczenia jeśli większość nie wierzy w jego prawdziwość.

Polska jest pod uciskiem też i Rzymsko katolickiej sekty Watykańskiej zwanej kościołem katolickim.

Balcerowicz nie ma nic wspólnego powiadasz? ten żyd zrobił z Polską co mu kazali zrealizował plan jaki mu powierzono.

Dodaj do tego V kolumienkę i masz odp dlaczego Polska funkcjonuje tak jak funkcjonuje . Polska miała zbyt wielu zdrajców w czasie wojen światowych nie mieliśmy zbyt wielu ludzi którzy bronili by interesu Polskiego i Polaków nawet teraz ich nie mamy.

Poroszenko to marionetkowy prezydent zainstalowany przez USA. A te wszystkie konflikty w Sryii Afganistanie Iraku to sprawka Izraela chcą być mocni w regionie dlatego prowokują konflikty.

ocenił(a) film na 1
aen87

Nie nie, niestety połknąłeś propagandę jak pelikan. Zgodzę się tylko z tym że dzisiejsza religia, dzisiejszy kościół to instytucje. Po za tym my mówimy o katolicyzmie, a powinniśmy o chrześcijaństwie. Chrześcijaństwo to taka konstytucja tylko dotycząca sumienia, bo aby jak to mówisz budować te warunki na bytowanie, trzeba się dogadywać z innymi ludźmi i rozróżniać zło z dobrym, że nie idziesz do obcej osoby jak ostatni frajer i ona cie zabije i nikt tego nie pomści. Polska nie jest pod okupacją kościoła nawet (Nie chodzę do kościoła i nie mam przez to problemów, a wiara w globalne ocieplenie ile już cie kosztowało? czyli Polaków?), to tylko propaganda, bo co wkurza komunistów? Komuchów wkurza każda inna władza, dlatego walczy w kościołem i rodziną promując homosi i inne zboczenia. Komuchy właśnie odbierają rodzicom prawa wychowawcze.

ocenił(a) film na 7
buttle

Jaką propagandę? pewnie chodzi ci o to że religia manipuluje i ogłupia ludzi naiwnych? kto tu połkną co kolwiek to nie będę palcem pokazywał :) napisałem że ludzie by egzystować i dogadywać się z innymi wcale nie potrzebują religii jakiej kolwiek :) żeby żyć w zgodzie ze swoim sumieniem też nie potrzebuje trzeźwo myślący człowiek religii, bo ona kompletnie nie jest do niczego potrzebna tylko mają w niej interes ci którzy czerpią korzyści z ogłupiania ludzi podobnie jak robią to media.

Globalne ocieplenie, to bajka i każdy normalny człowiek o tym wie. Każdy rząd powinien to całkowicie odrzucić bo to oszustwo tak jak robią to inne kraje USA, Australia, Chiny nie wchodzą w nie korzystne dla siebie umowy :) nie wiem ile Europejskich Państw to olało kompletnie.

ocenił(a) film na 1
aen87

Tak czy siak, religia będzie zawsze, tylko pod innymi postaciami. Właśnie na własne oczy widzisz co się dzieje jak ludzie odchodzą od swojej religi, europa wymiera, promocja pedalstwa, aborcji, eutanazji, invitro, deprawacja i seksualizacja w szkołach, tworzy autonomiczne społeczeństwo w który każdy widzi tylko swój czubek nosa. Ludzie uwierzyli w "postępniactwo".

Po za tym religia będzie, czemu? Z tego błahego powodu, że nie znamy odpowiedzi na najważniejsze pytanie, co my tu u diabła robimy i jesteśmy stadnym zwierzęciem ;)

ocenił(a) film na 7
buttle

Widocznie ludziom się podoba takie życie? skoro tak chcą żyć bo nie mają dość rozumu by powiedzieć dość, to nic na siła nie? nie można ludzi na sile uszczęśliwiać. Mówienie że ludzie kiedy pojmą dotrze do nich że są jednością i mają na coś wpływ, to ta intryga runie jak domek z karty czy aby na pewno? ktoś sobie zadał wiele trudu żeby ogłupić tyle mld ludzi na świecie. Mnie przeraża ile ludzi na świecie nie myśli tylko im się tak wydaje...

ocenił(a) film na 7
buttle

A już mówienie przez zdecydowaną większość ludzi że jak więcej zarabiam, to jestem wolny, niezależny, to można naprawdę się udusić ze śmiechu jak ktoś te głupoty pisze. Owszem jak masz więcej pieniędzy, to więcej ich trafia do kieszeni kapitalistów, bo na pewno zasobniejszy portfel sprawia, że ludzie więcej kupują czyli konsumpcjonizm ma tu jak najbardziej zastosowanie o to tu chodzi i machina się napędza. Przecież model konsumpcyjnego społeczeństwa nie powstał od tak dla ludzi by im cokolwiek ułatwiać, ale po to by ich kosztem bogacił się kto inny o to tu chodzi.

Kult pieniądza uwarunkował nasze życie zmienił mentalność, myślenie i sprawił by każdy najdrobniejszy aspekt naszego życia kręcił się wokół niego.

ocenił(a) film na 7
buttle

Europa wymiera mentalnie, bo ludzie są bierni wolą żyć w niewiedzy, bo tak im jest po prostu wygodniej i uważają że jak im telewizor o czymś nie powie, to nie ma tematu dlatego to tak długo trwa i trwać będzie. Zobacz ile krajów zalegalizowało homoseksualizm to dowód na to jak świat się stacza odstępstwo od normy staje się nową "normalnością" w imię tzw tolerancji haha.

Przepraszam że kilka komentarzy ale Filmweb ma ograniczenia długości jednego komentarza. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 4
buttle

Obecnie nie ma takiego ustroju jak kapitalizm, w europie, i stanach panuje etatyzm. Kapitalizm skończył się wraz z Wielkim Kryzysem.

ocenił(a) film na 1
Leszy2

Etatyzm - "rodzaj polityki społeczno-gospodarczej państwa o gospodarce mieszanej (państwowo-prywatnej) oznaczający przejmowanie przez państwo administracji nad prywatnymi przedsiębiorstwami lub tworzenie nowych przedsiębiorstw państwowych przy pomocy kapitału państwowego..."

W tym mniemaniu Polski (i nie tylko) nie można zaliczyć jako etatyzm, kapitał państwowy został roztrwoniony i rozkradziony przez kapitał zachodni. Kapitał w Polsce to głownie zachodni, np. rynek handlu, bankowości itp. Polska to ustrój bandycki z elitą (anty)polską na czele, wysługujący się obcym interesom w zamian może bezkarnie rabować własnych obywateli. I tak wielki człowiek jak Owsiak znajduje się także po tym parasolem ochronnym i ludzi robi w konia bez karnie.

ocenił(a) film na 4
buttle

"rodzaj polityki społeczno-gospodarczej państwa o gospodarce mieszanej (państwowo-prywatnej) oznaczający przejmowanie przez państwo administracji nad prywatnymi przedsiębiorstwami "

W Polsce ( i nie tylko) każde przedsiębiorstwo jest w mniejszym lub większym stopniu administrowane przez państwo, poprzez przepisy nakładające na właściciela-zarządcę, niezliczonych danin i obowiązków oraz wtrącanie się i psucie gospodarki rynkowej.

ocenił(a) film na 1
Leszy2

Nie zrozumiałeś, ale podpowiem Ci dodatkowo - dziś nie ma czegoś takiego jak Państwo Polskie, Państwo Polskie nie istnieje, możemy mówić najwyżej o kraju Polskim. To nie tylko dotyczy Polski, żyjecie właśnie w czasach schyłku istnienia Państw narodowych. Tylko dramat Polski polega na tym, że znaki na niebie wskazują na nie tylko likwidację państwa, ale także jego przejawów społecznych i kultury Polskiej.

ocenił(a) film na 4
buttle

Trudno zrozumieć ten bełkot. Ogólnie masz rację, ale jesteś niemerytoryczny. Nie będę z tobą kontynuował dyskusji czym się różni kapitalizm od etatyzmu, bo widzę, że nie jesteś zainteresowany i nie ma to sensu.

ocenił(a) film na 1
Leszy2

http://pl.wikipedia.org/wiki/Etatyzm

ocenił(a) film na 4
buttle

Sam widzisz.

ocenił(a) film na 1
Leszy2

Sam widzę to fakt. Ale ty nie rozumiesz pojęć i definicji. Tam pisze i to dokładnie że polska nie może być Etatyzm'tyczne.

ocenił(a) film na 4
buttle

Wcale tego nie pisze.
Opisuje dokładnie to czym jest ustrój w Polsce.
A kapitalizm jest ustrojem historycznym, który wyłonił się z upadającego feudalizmu i trwał aż do Wielkiego Kryzysu, po którym zaczął zmieniać się wolno w etatyzm, wraz ze wzrostem ingerencji państwa w gospodarkę czyli przejmowania administracji nad prywatnymi przedsiębiorstwami.

ocenił(a) film na 1
Leszy2

Niestety się nie zgodzę, mamy kapitalizm tak zwany kompradorski. Nasze Państwo niczego nie przejęło, rozdało innym gospodarką za bezcen. A kryzys jest dopiero przed nami i obawiam się że na dużą skalę. A to co opisujesz to bardziej pasuje na socjalistyczną gospodarkę, jak podczas pierwszej komuny, gdzie państwo dyktowało nawet ceny. A to że państwo wtrąca się do coraz większej sfery życia publicznego, to nie nowość, cała eu idzie w kierunku państwa totalitarnego.

ocenił(a) film na 4
buttle

Jednym lekarstwem nas trują, a kolejnym odtruwają, ale po części ..też trują. Miejmy nadzieję, że ta cała ''unia'' wiecznie trwać nie będzie....

ocenił(a) film na 7
djrav77

Też mam nadzieje że ta papierowa wspólnota UE kiedyś padnie. Bo ona nam na pewno nie służy.

ocenił(a) film na 7
buttle

Kapitalizm jest wszędzie taki sam i wszędzie jest tak samo kontrolowany nie ma lepszego gorszego kapitalizmu.

zafir

Ciekawa dyskusja, powiem szczerze, że jakby nie patrzeć taka natura człowieka:
- jest dymany przez:
1)najpierw panów-królów (niewolnicy, chłopi),
2) potem kapitalizm (pracownicy w XIX i XX),
3) potem demokracja-republika - zapier.lamy na podatki tylko.

a dlaczego tak się dzieje? Bo człowiek z natury potrzebuje PANA. Dlatego nigdy nie będzie wolności, bo sam człowiek jej nie chce i nie potrzebuje? Ma ktoś inne zdanie? To do cholery skąd hierarchia na świecie? Skąd wzieli się: KIM, Putin, Hitler, Stalin, Lenin, Mao, itp... najgorsze że ludzie sami ich wybrali.

UE jako struktura to fikcja - to to samo co biurokracja w Polsce.
Biurokraci w Polsce robią bardziej trudne i zawiłe sprawy - aby móc coś robić i być potrzebnym.

Zasada ostatnia - jak człowiek nie ma PANA - to przychodzi wojna, ktoś zdobywa władzę - robi przewrót prawny (tak jest najprościej - patrz. komunizm) i koło dalej się toczy.

Dlatego uważam, że macie rację oboje - jednak niestety taka natura człowieka.......

ocenił(a) film na 4
zafir

Kim Dzong Un i jego rodzinka to prymitywna banda, system zniewolenia budowany przez UE jest budowany o wiele mądrzej i staranniej, dlatego ludziom trudniej się zorientować i być może nie zorientują się już nigdy, tak jak u Orwella.

ocenił(a) film na 7
Leszy2

Myślę, że nikt z was (nas) nie wie, jak naprawdę jest z Koreą Północną i Kim Dzong Unem. Zachód zrobił sobie z niego taki symbol zła, żeby straszyć nim amerykanów i europejczyków, bo kimś straszyć trzeba, a Saddam i Osama już nie żyją.

Wystarczy policzyć, ile głowic nuklearnych posiada Korea Płn. (ponoć 0) a ile posiadają Rosja, Amerykanie, Francja... Wtedy człowiek zaczyna zauważać, że to straszenie Kim Dzong Unem to jakies głupoty, że coś tu jest nie tak. Ale ludzie, jak to ludzie, powtarzają jedni za drugimi, ale nie zastanawiają się, co powtarzają....

ocenił(a) film na 4
Sony_West

A co do tego maja głowice? A jak już mowa o głowicach to zapomniałeś policzyć Chiny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones