film

Dick Tracy

1990
1 godz. 41 min.
6,3 4 715
ocen
6,3 10 1 4715
6,2 5
ocen krytyków
Detektyw Dick Tracy chce przywrócić spokój w skażonym przestępczością mieście. Aby osiągnąć cel musi wysłać za kratki przywódcę kryminalnego półświatka - Big Boya.  więcej mniej
Dick Tracy zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Oscar
Film zdobył 3 nagrody Oscar, 3 inne nagrody oraz 22 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody

Big Boy Caprice (Al Pacino) staje się nowym bossem gangsterskiego światka. Przejmuje on wszystkie czarne interesy miasta. Na ratunek wkracza detektyw policji Dick Tracy (Warren Beatty), który chce za wszelką cenę wpakować Big Boya za kraty. Pojawia się także Noface - człowiek bez twarzy, który oferuje pomoc Big Boyowi w pozbyciu się Dicka.

boxoffice
$162 738 726 na świecie
$103 738 726 w USA
$59 000 000 poza USA
budżet
$47 000 000
studio
Touchstone Pictures (przedstawia) / Mulholland Productions / Silver Screen Partners IV (współudział)
tytuł oryg.
Dick Tracy
inne tytuły
Rolę tytułową proponowano Robertowi De Niro i Jackowi Nicholsonowi. Pod uwagę brani byli również: Robert Redford, Paul Newman, George C. Scott, James Caan i Harrison Ford. Angaż ostatecznie otrzymał Warren Beatty.
Reżyserię tego filmu proponowano Timowi Burtonowi, który jednak odmówił, będąc już zajętym przy pracy nad "Edwardem Nożycorękim".
Kim Basinger i Michelle Pfeiffer były rozważane do roli Breathless Mahoney.
Na przełomie lat 80. i 90. kinowe ekranizacje popularnych komiksów dopiero raczkowały. Po bardzo dobrze przyjętym przez widzów i krytyków Burtonowskim "Batmanie", pojawiały się próby powtórzenia jego sukcesu. Takiego zadania podjął się również pamiętny Clyde, czyli Warren Beaty. Nie tylko wyreżyserował, obsadził samego siebie w tytułowej roli, ale... więcej
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • no musze przyznac nic ciekawego oprocz obsady ...:(

  1
  • Było wiele ekranizacji komiksów, zwłaszcza tych aktorskich. Chciażby Batman czy Superman. Zwłaszcza w Batmanie potrafiono jednak zachować pewien klimat komisku, przywajając go do potrzeb dużego ekranu. Tutaj klimat może i jest zachowany, ale w wielu miejscach w sposób dosłowny. Przez to film...

   • beznadzieja

    anetka ocenił(a) film na 3

    o rany, Warren Beatty to dobry aktor, ale w zestawieniu z Madonną jakoś podupadł. Chociaż kiedyś bardzo podobała mi się muzyka do tego filmu.

    • Od strony technicznej-majstersztyk. Aktorsko też bez zarzutu. Tylko sama historyjka nieco kuleje. Ale i tak warto znać.

     4
     • komiks a film

      lau ocenił(a) film na 7

      Czy ktoś z Was czytał może komiks Chestera Goulda?
      Ciężko dotrzeć do komiksu, powstawał od 1931 do 1977 roku, z przerwami bodajże.

      W sumie jestem ciekawa jak treść filmu koresponduje z komiksem.
      - czy dialogi są autentycznie wzięte z komiksu
      - czy wszystkie wątki pokazane w filmie bez wyjątki...