PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=125512}

Dobry rok

A Good Year
7,2 58 458
ocen
7,2 10 1 58458
6,6 12
ocen krytyków
Dobry rok
powrót do forum filmu Dobry rok

4/10

ocenił(a) film na 4

Oprócz pięknych widoków, które kuszą, nic dobrego z tego filmu. Główny bohater : Czy wy też macie wrażenie, że jest to obrażający wszystkich zarozumialec ?

ocenił(a) film na 7
anecinka1

Te piękne widoki obserwowałaś dzięki wirtuozerskiej pracy operatora i montażysty. Za to należy się wyższa ocena, bo w wielu filmach pretendujących do miana "ambitnych" nie ma tak artystycznej oprawy wizualnej.

To chyba najlepiej nakręcony film tego typu. Piękne zdjęcia, świetny montaż, niezła muzyka, dobre aktorstwo, miły klimat.

7/10

krzychun

Zdjęcia i oprawa techniczna to nie wszystko, ale gdyby nie to - film oceniłbym jeszcze niżej (za samą fabułę). Nie dziwię się, że Polacy są takimi lamerami jeśli chodzi o uwodzenie kobiet jeśli biorą przykład z tego typu filmów i zachowania głównego bohatera, koleś czeka parę godzin pod restauracją po to żeby dziewczyna, która przed chwilą była na niego wkurzona i odmówiła propozycji randki, teraz sama go zaprasza na nią (wzruszona faktem, że on na nią czekał tyle czasu tak jakby nic innego nie miał do roboty) - żałosne.

assan

Coż wiecej napisać jak nie "polać mu"?:) Gość ma racje - wiekszość polskich facetów to frajerzy.

ocenił(a) film na 8
Keysee

Miło poznać jednego z nich :)

ocenił(a) film na 7
assan

hahahaha gadasz jak urażona panienka, która nie doczekała się księcia z bajki :P Nie wiem na kogo się popatrzyłeś, ale generalizowanie (jeszcze w tak indywidualnej sprawie jak podrywanie) jest dość szczeniackim posunięciem. Poza tym, wcale nie czekał parę godzin, bo ona i tak już zamykała. W dodatku posunięcie nie należy do złych, gdyż daje jej do zrozumienia, że łatwo nie odpuści, ale z drugiej strony się nie narzuca i grzecznie czeka na jej reakcje. Wkurzona może i była, trochę wcześniej - potem z każdą minutą gniewała się bardziej na pokaz (niektórym może być ciężko wyczuć tą różnicę:P). Owszem, tym zagraniem pustej blondynki nie poderwiesz, ale tu już wkraczamy na pole preferencji partnerki. Nie mniej jednak życzę powodzenia :D

ocenił(a) film na 8
assan

No co Ty, On czekał na nią kilkanaście lat.

krzychun

Najlepiej nakręcony? Chyba nie. "Pod słońcem Toskanii" i "Bezdroża" są zrobione z pewnością nie gorzej i są to dużo lepsze filmy.
"Dobry rok" miał potencjał, ale został zniszczony przez amerykańskie podejście. Aż dziwne, że TAKI reżyser na to pozwolił... 5/10

ocenił(a) film na 6
anecinka1

Zgadzam się z Tobą. Widoki piękne, gra aktorska dobra, tylko... fabuły brak. Od pierwszych chwil filmu wiadomo było jak się skończy ta cała historia... Ogląda się ciężko - chyba że ktoś potraktuje "Dobry rok" jak film przyrodniczy:)
nuda.

ocenił(a) film na 10
anecinka1

Widze ze coraz wiecej rosnie nam krytykow w naszym pieknym kraju. Szkoda tylko ze bez gustu. Jak mozna ocenic film 4/10? Ja takie noty daje transformersom i tak sa wygurowane jak na taki film (nie chce obrazic fanow tego gatunku). Cale szczesie ze nasza krytyka dostrzegla tylko widoki w tym filmie bo pewnie ja bym nie dal 10/10. A oprocz wspanialej oprawy muzycznej, rewelacyjnie wykonanych zdjec i znakomitej gry aktorskiej nic ciekawego nie bylo w tym filmie. Hhhmmmm no tak tez beznadziejny scenariusz ktory jest tak prosty i oczywisty do przewidzenia, chyba o to tez chodzilo rezyserowi zeby ten scenariusz byl prosty i przejrzysty dla widza no ale niektorzy nasi wielcy krytycy tego nie rozumieja cale szczesie ze jest to ich subiektywna ocena.

ocenił(a) film na 8
tomashw

fakt, film jest przewidywalny i lekki w odbiorze, ale jak potrafi pozytywnie nakręcić!! :D .... 8/10 i chętnie zobacze ponownie, pozdr

ocenił(a) film na 10
mieszkoxxx

Zgadzam się. Gdy oglądałem pierwszy raz w kinie, uśmiech i dobry humor gościł u mnie bardzo długo :)

ocenił(a) film na 10
tomashw

Mialo byc "wygorowane" mala korekta az sie za glowe chwycilem :)

ocenił(a) film na 7
tomashw

Pozytywny i przyjemny film.
Zgodzę się z Tobą jak najbardziej.
Ludzie czego wy u diabła chcecie w końcu bo już szlag mnie trafia. Rzadko się oburzam ,ale tym razem nie wytrzymałem. Zagubiona Autostrada beznadziejna bo niektórzy zrozumieć nie mogą psychodelii Lyncha, a scenariusz jest skomplikowany, Requiem dla snu niepotrzebnie nakręcony bo po co ukazywać świat narkomanów, przecież im nikt nie kazał ćpać, Dobry rok za prosty, przewidywalny i bez polotu. Zastanówcie się nad tym czego w ogóle chcecie od kina?!?!?
Też mam swoje ulubione gatunki ,ale nawet wśród nich (thrillery, dramaty,wojenne) znajduje się więcej słabych filmów. Komedie akurat do ulubionych nie należą ,lecz uszanować trzeba taką jak ta która jest ''zdrową'' pośród tych wszystkich cienizn ,które się od jakiegoś czasu kręci i w Stanach i w Polsce.
Ja tu widzę całkiem przyzwoitą historię i wcale nie do końca naciąganą. Pewnie się trzeba znaleźć w takiej sytuacji ,aby móc ją zrozumieć. Inaczej ona będzie kolejną ckliwą nic nie wnoszącą do kanonów kina opowieścią ....
Ja nie przyznam 10 bo Arcydziełem dla mnie ''Dobry rok'' nie jest ,ale śmiało ocenię go na 8/10 i to nie tylko dlatego, że widoki , magiczne miejsce, zdjęcia, montaż , ogólnie klimat mnie poruszył, lecz dlatego ,że moim zdaniem całością ten film na to zasłużył.
Zasłużył R.Crowe (Max Skinner) za to że był dupkiem ,ale przyznał się do tego, Wujek Henry za kobieciarstwo i to ,że przyczynił się do tego iż miejsce w którym znajdowała się posiadłość i winnice posiadały duszę, Marion Cotillard (Fanny Chenal) za nieprzeciętny seksapil i wdzięk, Francis Duflot (ogrodnik) bo dla niego było w życiu coś ważniejszego niż tylko pieniądze. I właśnie dlatego dałem 8!
pozdrawiam też i tych obrażonych :)

djrav77

Tak cztam, czytam, co to za cycu tak zagania temat, a to DJ77 !! No to ja sie pod tym podpiszę, ale........
Scott nakręcił ten film z wirtuozerią, sceneria, klimat , laseczki, Crowe, montaz , muzyczka.
Ale tak jakby to zrobił w ramach relaksu.
Tak jakby mistrz mody uszył mundurek dla ogrodnika.
Gdyby to był jaki nieznany reżyser, to była by rewelacja dla smakoszy.
Hej!

ocenił(a) film na 7
baca350

Tak właśnie też i miałem napisać ,że też daję tą ósemkę po części ,bo to Scott się do tego przyłożył, anie mało znany reżyser. Czytasz w moich myślach Mr Baco :)
Co do ogrodnika ,to akurat w tym przypadku może dla mnie wyglądać On jak najlepiej w swoim ubiorze , bo wiem ,ze to bardzo dobry ogrodnik.
Ja wczoraj się zrelaksowałem w pełnym znaczeniu tego słowa oglądając te widoki , Gladiatora i piękne panie :)
pozdro

ocenił(a) film na 10
djrav77

Zapomniałeś dodać o dobrej grze dziadka :D mnie on rozbawił do łez sceną np przy laniu wody do basenu hehe
Polacy to zawistny naród, szukają jak tu po czymś pojechać, bo to przecież wielcy znawcy, zamiast oglądać filmy, które lubią, obejrzą komedie romantyczną, która ma być prosta, przyjemna i przewidywalna, a oceniają ten film jakby był nakręcony w innym gatunku. Zawiedzionych informujemy, to nie kryminał Coben'a... tylko przyjemna KOMEDIA ROMANTYCZNA!
P.S. nie wątpię, że niektórym mógł się nie spodobać, bo każdy ma swój gust, ale to się różni od wypisywania debilizmów, że film był beznadziejny bo przewidywalny.
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
faktorjanin

Dziadek był BEZKONKURENCYJNY ..... to najprawdziwsza prawda ,dodana do wszystkich prawd jakie wcześniej na temat ''naszego'' filmu wcześniej pisałem :)
pozdro

ocenił(a) film na 7
tomashw

Niestety, niektózy, aby wysoko ocenić film potrzebują "głęboko ukrytego przekazu" w nim zawartego

ocenił(a) film na 10
karola__14_

Dla mnie ten przekaz nie był głęboko ukryty, ale co najważniejsze był i to klarowny, wystarczył na 9 z serduszkiem :P
Naprawdę ten film nie jest o niczym, nie trzeba specjalnie głęboko się dokopywać aby dojrzeć ten przekaz, niektórzy jednak widzą w nim tylko sielskie widoczki...

ocenił(a) film na 7
Hoodzielec

Dokładnie :)
Już mam zamiar zdobyć ten film i posiadać go w swojej kolekcji. Zasługuje na to bez dyskusji!!!
pozdrawiam

ocenił(a) film na 6
anecinka1

Piękne widoki, jeszcze piękniejsze kobiety, ale poza tym faktycznie czegoś brakuje.

ocenił(a) film na 3
Mikez

Wszystkiego brakuje poza uroczymi widoczkami...
Dawno nie widziałam tak nudnego filmu. Pomijając fakt, że reklamy na polsacie były tak niemiłosiernie długie, że kiedy się kończyły, to ja gubiłam wątek filmu. Lubię F. Highmor'a dlatego skusiłam się na obejrzenie, jednak mimo najlepszych chęci nie wytrwałam do końca. Nuda.

anecinka1

Ten facet , zawsze zachowuje się jak zwycięzca , nawet kiedy nie wszystko idzie po jego myśli i kiedy przegrywa albo dostaje kosza od dziewczyny. Ma ogromny dystans do siebie i innych i nigdy niepotrzebnie się nie unosi (scena w basenie) , czasem po prostu odpuszcza i pozwala sprawom by toczyły się własnym tempem . Zawsze zachowuje się tak , jakby był najatrakcyjniejszym mężczyzną w pokoju (nawet jeżeli tak nie jest) , przy czym absolutnie nie jest prostacki , nie narzuca się , on po prostu w autentyczny sposób jest PEWNY SIEBIE i emanuje energią , której nie sposób się nie poddać , co czyni z niego bardzo atrakcyjnego mężczyznę . Świetna postać

motyla_giczola

Zgadzam się w 100% z "motyla_giczoła".Świetna postać.Pozdrawiam.

anecinka1

anecinka1, no i co z tego? Film jest przesłodki.

ocenił(a) film na 4
anecinka1

Ja się niestety zgadzam z autorem tematu. To prawda, że zdjęcia i montaż są na najwyższym poziomie a postać Maxa urzeka pewnością siebie. Tylko co z tego skoro jedyne uczucia jakie ten film wzbudza w widzu to zazdrość w stosunku do głównego bohatera, że dostał taką piękną posiadłość w spadku. Tu nie chodzi o to, że w filmie brakuje fabuły, ale brak mu takiego magicznego pierwiastka, czegoś co przyciągałoby widza do ekranu.

ocenił(a) film na 9
anecinka1

Czytając niektóre wypowiedzi, mam wrażenie ze oglądaliśmy dwa rożne filmy..
Max Skinner przyjeżdża do Prowansji sprzedać te winnicę, odziedziczoną po zmarłym wuju. Przez to ze za bardzo się ociąga ze sprzedażna, wracają jego wspomnienia, zaczyna się zastanawiać nad sobą. To wszystko otwiera nowy rozdział w jego życiu i sprawia, że jego życie nabiera smaku.. Zmienia sie.

Oczywiście, każdy ma prawo do swojego zdania. Osobiście uważam, ze to bardzo fajny (taki lekki i przyjemny) film.
Świetne zdjęcia, fajna muzyka i bardzo dobra gra aktorka.

8/10

ocenił(a) film na 8
anecinka1

troche sie wczulem w klimat filimu i wlasnie sam wypilem butelke wina...pewnie normalnie dalbym 7 albo 8 bo lubie tego chujaka Ridleya ale w takich oklicznosciach daje 9...za klimat i zarty o sodomicie i Rene Lacoste...nie wiem czy na trzezwo tez bylyby tak smieszne ale teraz to sobie dupsko odesmialem

ocenił(a) film na 10
anecinka1

film jest genialny, aby go jednak docenić trzeba dojrzeć - jak dobre wino!

ocenił(a) film na 3
Hoodzielec

Sugerujesz, że ci którym film się nie podobał są niedojrzali?

ocenił(a) film na 10
Ninti

To Ty powiedziałeś... :P
Ja sugeruję, że film powinien bardziej się spodobać osobom obarczonym sporym bagażem życiowych doświadczeń :)

ocenił(a) film na 3
anecinka1

Zgadzam się z anecinka. Scenariusz nie jest prosty ale prostacki. Powiela tylko stare schematy i to w sposób wyjątkowo sztywny.

ocenił(a) film na 10
Ninti

No tak scenariusz prostacki. Widze ze nowy geniusz nam rosnie co napewno pisze lepsze scenariusze. Cale szczescie ze te twoje banialuki czytam w pracy i mi za to placa, bo tak, to byla by strata czasu!

ocenił(a) film na 3
tomashw

Oczywiście, że napisałabym lepszy scenariusz i wielkiego geniuszu wcale to nie wymaga. Niestety aktualnie zajmuję się pisaniem czegoś innego, więc pewnie nieprędko się doczekasz. Poza tym to tylko moja opinia. Jeśli nie potrafisz przyjmować odmiennych poglądów z klasą i bez wyszydzania ich autorów to chyba faktycznie nie powinieneś zaglądać na takie fora, nawet w pracy.

ocenił(a) film na 10
Ninti

Myślę, że Twój post nie zostałby wyszydzony, gdybyś Ty wcześniej nie szydziła ze scenariusza.
A może by tak uznać, że to czy scenariusz i sam film się podoba czy nie to rzecz gustu i nie ma co na siłę przekonywać "tych drugich" o wyższości swojej racji?
Dla mnie film (i scenariusz też) rewelacyjny, ale nie staram się mojej opinii narzucać innym na siłę. W swych poprzednich postach w tym wątku wyraziłem podejrzenie, iż film ten doceniony zostanie przez pewną grupę ludzi, to których się zaliczam, a Ty masz szczęście na razie nie... :P
Może z czasem obejrzysz ponownie i docenisz w nim co nieco ... :)

ocenił(a) film na 3
Hoodzielec

No bez przesady! Forum jest po to, żeby oceniać filmy, więc oceniłam film. Bez żadnych wycieczek osobistych w stronę innych użytkowników (jak tomashw), ani nawet w stronę scenarzysty. Nigdzie też nie próbuję nikomu swojego zdania nikomu narzucać, nie mam pojęcia skąd Ci się wzięło takie wrażenie...

ocenił(a) film na 10
Ninti

"Bez żadnych wycieczek osobistych w stronę innych użytkowników (jak tomashw)," Nie do konca rozumiem te wypowiedz?
Przed odpisaniem komus na posta, wole zobaczyc jakie ma upodobania do filmow, muzyki. No i musze szczerze odpowiedziec ze na cale szczecie nie mamy tych samych :)

Ninti

Forum jest po to by sie pościerać i obić golenie, i obrażanie sie jest nie na miejscu

ocenił(a) film na 7
baca350

Ktoś tu znowu ostro bryka haha
pozdro :)

ocenił(a) film na 3
Hoodzielec

Mój post był odpowiedzią na post ancecinki z którą się zgadzam, nie kierowałam go do ludzi z którymi się nie zgadzam.

anecinka1

mi się film podobał, super muzyka, piękne widoki i ciepła historia. Oczywiście, że przewidywalna, ale niewiele jest takich filmów ostatnio, po których człowiek jeszcze parę godzin jest w dobrym humorze. Ot, ciepła i miła opowiastka najlepsza na zimne wieczory pod kocem :) Arcydzieło to nie jest, ale co z tego? Jedyne czego mi zabrakło to chemii między Marion a Russelem. Też to zauważyliście? Porównajcie, jak miłość zagrali Gosling z McAdams, Cotillard ze swoim obecnym partnerem w "Love me if u dare", czy klasyk: Vivien Leigh z Clarkiem Gable.

użytkownik usunięty
kessi8529

Nie było chemii, nie było humoru na poziomie, nie było najmniejszej ilości uroku, który w tego typu pogodnych opowieści jest najważniejszy. Była nuda, przewidywalność i potężna dawka banału. Słaby to bilans, aż szkoda Alberta Finneya na takie filmowe kupy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones